Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Starožitnosti

Termín aukcí

Pondělí, 3. 6.

Ukončeno

info

Jak kolekce aukcí fungují?

Jedná se o sérii aukcí, která má stanovený začátek. Jednoduše zažádáte o účast a poté již jen vyčkáte na svůj vysněný předmět z celé série.

Předměty se totiž prodávají postupně jeden po druhém.

Zjistit více

Kolekce starožitné hračky - 3.6.2024 (48)

Kolekce aukcí

Starožitné hračky - investice i nostalgie

V první kolekci tematicky zaměřenou na starožitné hračky, představujeme přes 40 sběratelsky zajímavý položek s průřezem od 19.století po 90.léta 20.století, kterou si pro vás připravili sběratelé a prodejci, kteří se specializují na tyto oblíbené klenoty s dětství.

Už Karel Čapek tvrdil, že co je malé, to je pěkné a o hračce to platí dvojnásob.

V naší exkluzivní aukci plné vzácných hraček od renomovaných firem, které zanechaly nezapomenutelnou stopu ve světě hraček nabízíme hračky z různých materiálů včetně dřevěných. Převládají hračky plechové - první plechové hračky se začaly vyrábět už v 1. polovině 19.století a stále si drží svoji hodnotu, mezi velmi ceněné a vyhledávané patří hračky poháněné párou, v éře páry byly tak mezi dětmi velkým hitem. Plechové hračky nejlépe zachytily technický vývoj, kterým lidstvo v posledních stoletích prošlo. Většina plechových hraček měla vlastní pohon, kterým byl nejčastěji hodinový pružinový strojek natahovaný klíčkem, nové hračky mají zamontované elektromotory poháněné bateriemi.

Jednou z položek, kterou bychom rádi představili je plechové plně mechanické autíčko Tut Tut se značenou orlicí po boku a troubícím mechanismem. Je prvním opravdu troubícím autem, pod podvozkem je vybaven foukacím měchem z kozinky, který při jízdě vydává varovné troubení. Bez povšimnutí nemůže zůstat ani série plechových motocyklů , která byla vyrobena v 50 letech minulého století v Německu. V době, kdy vznikají ty nejpěknější plechové motocykly. Jsou vzorně technicky propracované a barevně upravené.

Nejen hračky z první poloviny 20.století jsou hojně vyhledávané, velké obliby a popularity jsi našli mezi sběrateli i hračky z období socialismu jenž jsou i nositeli neodmyslitelné nostalgické vzpomínky.

V kolekci jsou zastoupeny hračky od známých výrobců: ITES, KDN, IGRA, KADEN, SMĚR a dalších. Do aukce jdou ikonické a vyhledávané modely jako: BULDOZER T530, Tatra 815, nebo autobus Karosa SD 11 v originálním balení.

Koupená stará hračka nepřináší jen výhodnou investici, ale i radost a úsměv. Nechte se unést dobrodružstvím do minulosti prostřednictvím představované kolekce hraček. Věříme, že tyto skvosty oživí vaše vzpomínky a přinesou radost každé generaci.

Kolekci aukcí spustíme 03. 06. 2024. Jedná se o sérii navazujících aukcí, tzn. položky se prodávají jedna po druhé. Chceme se tím co nejvíce přiblížit sálovým aukcím. Více info zde. Po Vašem přihlášení a schválení účasti v kolekci můžete nabídnout svůj limit - tak jak jste na Aukru zvyklí - pomocí příhozu. V den spuštění živé aukce, tj. 03. 06. 2024 ve 20:00 hodin půjde do aukce jedna položka po druhé.

Pro účast na přihazování v kolekci je nutné schválení Aukrem. Podmínkou je zejména ověřený účet, hodnocení uživatele nad 95 % a jeho celková spolehlivost. Žádost o přihazování pošlete kliknutím na tlačítko "Chci přihazovat" níže.

Schválení účastníci mohou přihazovat (zadávat své maximální limity) hned od zveřejnění kolekce. Tato možnost skončí 1 hodinu před startem živé aukce. V živé aukci je čas na první příhoz u položky 45 sekund a na příhoz po jiném příhozu 20 sekund.

Kupujícímu je účtována aukční přirážka ve výši 10 % z dosažené ceny. V provizi je zahrnuto DPH.

Žádosti o přihazování v kolekci: do 03. 06. 2024 19:00
Start živého přihazování: 03. 06. 2024 ve 20:00

Kategorie