Vyberte si kategorii

chevron_left Výtvarné umění

Termín aukcí

Čtvrtek, 30. 11.

Ukončeno

info

Jak kolekce aukcí fungují?

Jedná se o sérii aukcí, která má stanovený začátek. Jednoduše zažádáte o účast a poté již jen vyčkáte na svůj vysněný předmět z celé série.

Předměty se totiž prodávají postupně jeden po druhém.

Zjistit více

Kolekce uměleckých děl od AntikCityOndra - 30.11.2023 (37)

Kolekce aukcí

Antikcity Ondra si pro Vás připravil třetí kolekci velmi kvalitních maleb od tuzemských i zahraničních autorů.

Každé vystavené dílo bylo konzultováno s odborníkem z oboru dějin umění, aby byla zajištěna originalita a pravost nabízených předmětů. Za originalitu nabízeného zboží ručí prodejce vrácením platby v plné výši kupní ceny.

Výběrem bychom rádi zmínili následující díla, od Rudolfa Alfreda Högera, Španělská slavnost v krajině - velkolepé plátno málo se vyskytujícího rakousko-uherskeho malíře Högera narozeného 1877 v Prostějově, který tvořil ve Vídni, kde v roce 1930 zemřel. Dále několik položek děl od Josefa Jiřího Kamenického. Nabízené kytice jsou jeho sběrateli nejvíce vyhledávány. Od Julia Curtera, šlechetného pána z Brendlsteinu původem z Trenčína, pak obraz Benátky. Dále ale i díla od autorů: Hanse Dvořáka, Zdeňka Šutery, Julia Rosebnauma či Alfreda Prehna.

Za povšimnutí stojí i kvalitní díla od rakouských malířů: Hans Tschelan - Na jižní Moravě, Karl Truppe - Jezero v parku. Druhý jmenovaný byl žákem vídeňské a mnichovské akademie. V první světové válce byl jako válečný malíř také na frontě. Od roku 1917 do 1937 žil v Brně, kde měl malířskou školu. Pravděpodobně se jedná o motiv z okolí Brna. Jako posledního zmíníme Karla Kaufmanna, jenž je zde zastoupen hned několika díly. Žák vídeňské akademie, podnikl hojné cesty Evropou, od roku 1900 žil a pracoval ve Vídni. Karel Kaufmann byl velmi plodným malířem, který na svých cestách namaloval velké množství krajin a městských architektur. Jeho pohledy na města jako Benátky, Řím a Istanbul jsou dnes sběrateli velmi vyhledávány. Kaufmannovi architektury a krajiny jsou zastoupeny v mnoha soukromých sbírkách na celém světě.

Závěrem upozorníme na komorní obraz V krčmě, který je signován s věnováním: A mi amigo Zaldos A. Casanova Roma 1872. Jeho autorem je Antonio Casanova y Estorach, jenž byl slavným, byť ne příliš plodným malířem. Jeho žánrové scény jsou dnes sběrateli velmi vyhledávány a vysoce ceněny.Kolekci aukcí spustíme 30. 11. 2023. Jedná se o sérii navazujících aukcí, tzn. položky se prodávají jedna po druhé. Chceme se tím co nejvíce přiblížit sálovým aukcím. Více info zde. Po Vašem přihlášení a schválení účasti v kolekci můžete nabídnout svůj limit - tak jak jste na Aukru zvyklí - pomocí příhozu. V den spuštění živé aukce, tj. 30. 11. 2023 ve 20:00 hodin půjde do aukce jedna položka po druhé.

Pro účast na přihazování v kolekci je nutné schválení Aukrem. Podmínkou je zejména ověřený účet, hodnocení uživatele nad 95 % a jeho celková spolehlivost. Žádost o přihazování pošlete kliknutím na tlačítko "Chci přihazovat" níže.

Schválení účastníci mohou přihazovat (zadávat své maximální limity) hned od zveřejnění kolekce. Tato možnost skončí 1 hodinu před startem živé aukce. V živé aukci je čas na první příhoz u položky 45 sekund a na příhoz po jiném příhozu 20 sekund.

Kupujícímu je účtována aukční přirážka ve výši 10 % z dosažené ceny. V provizi je zahrnuto DPH.

Žádosti o přihazování v kolekci: do 30. 11. 2023 19:00
Start živého přihazování: 30. 11. 2023 ve 20:00

Kategorie
Skončené aukce
1 nabídek na stránce
1