chevron_left Kategorie

Termín aukcí

Čtvrtek, 7. 12.

Ukončeno

info

Jak kolekce aukcí fungují?

Jedná se o sérii aukcí, která má stanovený začátek. Jednoduše zažádáte o účast a poté již jen vyčkáte na svůj vysněný předmět z celé série.

Předměty se totiž prodávají postupně jeden po druhém.

Zjistit více

Prémiová kolekce ArtKabinet Zíka - 7. 12. 2023 (80)

Kolekce aukcí

ArtKabinet Zíka je obchod s výtvarným uměním, který se zabývá obchodem se starožitnostmi (sklo, porcelán, stříbro, sochy, grafika, obrazy) se specializací na kvalitní zlaté šperky a moderní sklo. Dlouhodobě a úspěšně nabízí hodnotné sběratelské předměty prostřednictvím on-line aukcí. Nyní se rozhodl udělat aukci i pro zákazníky společnosti AUKRO s myšlenkou, že i hezké a nepoškozené starožitnosti nemusí být drahé. ArtKabinet Zíka nyní nabízí kolekci 80 předmětů z různých oborů, kde všechny položky nabízí z jedné koruny. Je jen na Vás, na kolik se rozhodnete přihodit.

Výběrem doporučujeme tyto tři položky:

Položka č.1 - Dívčí akt, Dux - Duchcovská keramička patřila v secesi a v období art deco k předním manufakturám, která sbírala ceny na všemožných výstavách. Její figurální tvorba se těší velkému zájmu sběratelů po celém světě. Nabízený dívčí akt je typickou ukázkou její produkce.

Položka č.9 – Jevgenij Vučetič – Překujeme meče v pluhy. Sovětský sochař srbského původu v roce 1959 zhotovil rozměrnou bronzovou sochu s tímto názvem a Sovětský svaz ji poté daroval OSN. V současnosti je socha před hlavní budovou OSN v New Yorku. Socha zobrazuje dělníka, který z mečů vyrábí pluh, což je alegorie na konec války a následující mír, kdy již zbraně nejsou potřeba. Socha byla ve své době velmi populární, proto byla v roce 1960 zhotovena menší, upomínková verze, kterou vám v aukci nabízíme.

Položka č.33 – Konvička Týnec - Každý sběratel českého umění 19. století zná Týneckou kameninu. Tato nejslavnější keramička od počátku 19. století udávala tón české keramice a proslavila se především návrhy talířů a konviček. Nabízená bílá konvička je sběratelsky atraktivní kus, značen je ještě prvním majitelem hrabě Wrtbou.

Vydražená díla je možné po aukci vyzvednout v kamenné prodejně na adrese Mikulandská 8, Praha 1.

Kolekci aukcí spustíme 7. 12. 2023. Jedná se o sérii navazujících aukcí, tzn. položky se prodávají jedna po druhé. Chceme se tím co nejvíce přiblížit sálovým aukcím. Více info zde. Po Vašem přihlášení a schválení účasti v kolekci můžete nabídnout svůj limit - tak jak jste na Aukru zvyklí - pomocí příhozu. V den spuštění živé aukce, tj. 7. 12. 2023 ve 20:00 hodin půjde do aukce jedna položka po druhé.

Pro účast na přihazování v kolekci je nutné schválení Aukrem. Podmínkou je zejména ověřený účet, hodnocení uživatele nad 95 % a jeho celková spolehlivost. Žádost o přihazování pošlete kliknutím na tlačítko "Chci přihazovat" níže.

Schválení účastníci mohou přihazovat (zadávat své maximální limity) hned od zveřejnění kolekce. Tato možnost skončí 1 hodinu před startem živé aukce. V živé aukci je čas na první příhoz u položky 45 sekund a na příhoz po jiném příhozu 20 sekund.

Kupujícímu je účtována aukční přirážka ve výši 10 % z dosažené ceny. V provizi je zahrnuto DPH.

Žádosti o přihazování v kolekci: do 7. 12. 2023 19:00
Start živého přihazování: 7. 12. 2023 ve 20:00

Kategorie
Skončené aukce
12 chevron_right chevron_right nabídek na stránce
12 chevron_right chevron_right