Kategorieclose
Vyberte si kategorii

Termín aukcí

Čtvrtek, 22. 6.

Ukončeno

info

Jak kolekce aukcí fungují?

Jedná se o sérii aukcí, která má stanovený začátek. Jednoduše zažádáte o účast a poté již jen vyčkáte na svůj vysněný předmět z celé série.

Předměty se totiž prodávají postupně jeden po druhém.

Zjistit více

Na Aukro přinášíme první kolekci 10-ti položek Lega, mezi kterými se nachází i sady s investičním potenciálem. Lego tak jak ho známe dnes se datuje do roku 1954, od té doby si drží nepřetržitý obdiv nejen u dětí, ale i u dospělých.

Od jeho patentování Lego Brick v roce 1958, uplynulo v roce 2018 60 let. K této příležitosti vznikla limitovaná edice 60 years. Připomíná některé ikonické sety: Castle, Black Seas Barracuda, Space cruiser a Moonbase. Ideální příležitost pro doplnění Lego sbírky nebo jen jako připomínka pro fanoušky starších setů. Tento set si můžete pořídit v naší první kolekci.

Lego je vcelku jednoduchý systém, kdy pomocí jednotlivých dílků, které se na sebe skládají vznikají různé automobily, hrady, plavidla, domy, vesmírné lodě, zámky, sochy, letadla a různé další objekty.

Ze statistik vyplývá, že každou sekundu vznikne cca 1140 nových kostiček. Jednotlivé dílky se skládají ze základních dvou rozměrů a to kostky (brick) a destičky (plate) sady jsou pak doplněny o další části jako jsou například figurky, které jsou většinou nejcennějšími protože jich tím pádem vzniká nejméně v každé sadě. Lego 79108 The Lone Ranger - přepadení dostavníku, jenž je další položkou představuje velmi zajímavý set z roku 2013, hlavně kvůli poměrně vzácným figurkám.

Některé vyvolené sady se mohou stát i alternativní investicí. To, která sada má potenciál stát se invetičně zajímavou obsahuje hodně faktorů: Investičně zajímavá sada by také měla mít patřičnou kvalitu a to neměla by být rozbalená a měla by být opatřena svojí neporušenou pečetí. Většinou dražší sety v řádech několika tisíc jsou vhodné na investici, ale nemusí to být pravidlem. To pravé dobrodružství začíná většinou po ohlášení konce výroby dané sady, kdy je jasné, že již více kusů sad nebude, poté čas ukáže její tržní hodnotu.

Na oblibě také stoupají Lego sety, které mají i další fanouškovskou základnu jako třeba Harry Potter, Pán prstenů z této kategorie stojí za zmínku položka Lego Lord of the Rings 9474 Bitva o Helmův žleb z roku 2012. Dokonalý set pro milovníky Pána prstenů a také vynikající investiční příležitost! Stavebnice je těžko k sehnání a je tak hřebem kolekce.

Oblíbenými jsou i další tematicky laděné sady, zde nabízíme tyto položky: Lego 40450 Pocta Amelii Earhartové z roku 2021. Zajímavá stavebnice jejímž motivem je příběh první ženy, která sama přeletěla Atlantský oceán a to v letadle Lockeed Vega 5B. Lego Ideas 21306 Yellow Submarine z roku 2016. Dokonalý set pro milovníky slavné skupiny Beatles. Lego 40291 Kniha fantazie Hans Christian Andersen z roku 2018. Zajímavý set inspirovaný světoznámým pohádkářem. Stavebnice z roku 2018 láká nejen fanoušky pohádek, ale také obecné sběratele Lega, které jistě potěší, že set nebyl oficiálně nikdy v prodeji a dával se jako dárek.

V první kolekční aukci nesmí chybět oblíbené Architecture, mezi kterými můžete najít sady, které jsou dnes již vysoce ceněny. Lego Architecture 21033 Chicago z roku 2017, Lego Architecture 21029 Buckingham Palace z roku 2016 a Lego Architecture 21027 Berlin z roku 2016. Modely oslavující architekturu, potěší nejen fanoušky architektury, ale také investory.

Všechny sady jsou originály v opačném případě nabízí majitel vracení částky v plné výši ceny. Přejeme štěstí při aukčním zápolení.

Kolekci aukcí spustíme 22. 6. 2023. Jedná se o sérii navazujících aukcí, tzn. položky se prodávají jedna po druhé. Chceme se tím co nejvíce přiblížit sálovým aukcím. Více info zde. Po Vašem přihlášení a schválení účasti v kolekci můžete nabídnout svůj limit - tak jak jste na Aukru zvyklí - pomocí příhozu. V den spuštění živé aukce, tj. 22. 6. 2023 ve 20:00 hodin půjde do aukce jedna položka po druhé.

Pro účast na přihazování v kolekci je nutné schválení Aukrem. Podmínkou je zejména ověřený účet, hodnocení uživatele nad 95 % a jeho celková spolehlivost. Žádost o přihazování pošlete kliknutím na tlačítko "Chci přihazovat" níže.

Schválení účastníci mohou přihazovat (zadávat své maximální limity) hned od zveřejnění kolekce. Tato možnost skončí 1 hodinu před startem živé aukce. V živé aukci je čas na první příhoz u položky 45 sekund a na příhoz po jiném příhozu 20 sekund.

Kupujícímu je účtována aukční přirážka ve výši 10 % z dosažené ceny. V provizi je zahrnuto DPH.

Žádosti o přihazování v kolekci: do 22. 6 2023 18:00
Start živého přihazování: 22. 6. 2023 ve 20:00