Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Mikroskopy

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Maximální zvětšení
Typ
Hlavice
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Mikroskopy

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 141 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 141 nabídek O výsledcích
Seznam nabídek
123 chevron_right chevron_right

Jako vynálezce mikroskopů lze považovat holanďany Antoniho van Leeuwenhoeka a Zacharia Janssena, kteří žili již v 16. a 17. století. Pokud chcete přiblížit vašim dětem krásy světa nebo sami rádi zkoumáte detaily, jsou pro vás mikroskopy ideální volbou. Podívejte se na naši aktuální nabídku.

Levenhuk mikroskop

Základní rozdělení mikroskopů

Mikroskopy se rozdělují podle typu těla, hlavice a jejich využití. Mikroskopy naleznete s prosvětlovacím a stereoskopickým tělem. Hlavice mikroskopů jsou monokulární, binokulární, trinokulární a digitální. Nejdůležitější rozdělení je podle využití, dělí se na dětské, profesionální, školní, turistické, optické a digitální mikroskopy.

Dětské mikroskopy

Mikroskopy vynikají odolností, nejčastěji jsou totiž vyrobeny z odolných plastů nebo kovů. Umožní dětem zkoumat různé látky nebo materiály. Osvětlení mikroskopům poskytují LED diody nebo zrcadla.

Profesionální mikroskopy

Poskytnou vám přesnější ostřenění a celou řadu funkcí. Vynikají kvalitním zaostřením, ostrým obrazem nebo kvalitním podsvícením. Profesionální mikroskopy se využívají především ve výzkumných laboratořích a vědeckých centrech.

Školní mikroskopy

Disponují kvalitním minimálně 800× zvětšením. Většina školních mikroskopů se nabíjí ze sítě, ale některé jsou vybaveny i baterií, takže mikroskop můžete vzít do přírody. Osvětlení pro zkoumání látek zajišťuje halogenová žárovka nebo LED diody

Turistický mikroskop

V této kategorii naleznete kapesní mikroskopy, většinou jsou vybaveny monokulární hlavicí.Turistický mikroskop vám poskytne základní funkce s omezenými vlastnostmi.  

Digitální mikroskop

Mikroskopy vám pomocí USB rozhraní umožní jednoduchý přenos výsledku přiblížení do vašeho počítače nebo notebooku. Některé modely vám umožní až 600× zvětšení.

Optický mikroskop

Optický neboli světelný mikroskop vám dokáže přiblížit předmět až do velikosti 0,2 μm, pro ještě bližší přiblížení je potřeba použít elektronový mikroskop. Světelný mikroskop vám pomocí optických soustav zvětší zorný úhel na přibližovaný předmět.

Jaký mikroskop vybrat

Při výběru vhodného mikroskopu je důležité promyslet, pro koho ho kupujete a kde bude používán. Dalšími důležitými parametry jsou maximální zvětšení, druh ostření a typ hlavice. Nadšení cestovatelé ocení mikroskop s baterií nebo kapesní mikroskop. Pro děti je vhodný odolný dětský mikroskop, školní děti využijí pokročilejší stroj.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up