Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Monitory k PC

Často hledané

Často hledané

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Typ panelu
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Monitory k PC

Populární nabídky
Kategorie
V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 875 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 875 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
Populární nabídky
123456 chevron_right chevron_right

Monitor neodmyslitelně patří k počítači. Jedná se o jedno z nejdůležitějších výstupních zařízení. Využít ho můžou i uživatelé notebooků, kteří tak získají další obrazovku, což oceníte zejména při práci. Na trhu je nespočet druhů monitorů, které se liší svými vlastnostmi a budou tak vždy vyhovovat jiné skupině. Vášnivý hráč bude mít odlišné požadavky na monitor od běžného uživatele či grafika. Jak si vybrat ten pravý monitor pro vás? Na Aukru vám poradíme, na co se při koupi monitoru zaměřit.

Herní monitory

Nejnovější herní tituly hráčům nabídnou nádhernou grafiku, která pomáhá s vtáhnutím hráče do děje. Aby byl zážitek ze hry co nejlepší, je potřeba mít monitor, který zvládne obraz podat v co nejvyšší kvalitě. Každý vášnivý hráč by se měl při výběru počítače zaměřit na obnovovací frekvenci, ta udává, kolik snímků monitor zobrazí za jednu sekundu. Další parametr, který by vás při výběru monitoru měl zajímat, je odezva. Herní monitor by měl dále disponovat technologii G-Sync či FreeSync. Tato technologie zaručí plynulý obraz bez trhání


Kancelářské monitory

Hledáte monitor pro práci v kanceláři nebo z domova? U kancelářských monitorů se počítá s tím, že uživatel u něj stráví několik hodin. Kancelářské monitory nabízejí možnost nastavit si jejich sklon tak, abyste nemuseli namáhat krční páteř. Vaše oči ocení technologii Flicker-free, která snižuje únavu očí. Dále se zaměřte na to, aby byl monitor dobře čitelný za všech světelných podmínek.


Profesionální monitory

Uživatelé, kteří pracují s multimediálními programy, mají na monitory ty nejvyšší nároky. Požadují věrnou reprodukci barev, vysoké rozlišení, dostatečnou pracovní plochu, vysoký jas a kontrast. Samozřejmostí je možnost nastavit si monitor a dobrá čitelnost monitoru za všech světelných podmínek. Mnoho uživatelů volí dotykové profesionální monitory, jelikož umožňují přímé kreslení do obrazu.


Prohnuté monitory

Stále větší oblibě se těší prohnuté monitory, které ocení téměř každý uživatel. Hráčům poskytují velkou hrací plochu, která je přehledná a díky prohnutí poskytuje dokonalé vtažení do děje. U prohnutého monitoru jsou všechny body stejně vzdálené od očí, vy tak vidíte i do krajů monitoru, aniž byste museli pohybovat hlavou. Prohnuté monitory nejsou vhodné pro vícemonitorové setupy. 


LCD monitory

LCD monitory patří k nejrozšířenějším typům monitorů. Skládají se z několika vrstev, kdy samotné pixely nesvítí, proto jsou podsvíceny LED diodami. Kvůli této technologii spotřebovávají více energie než jiné typy monitorů, vyhrávají ovšem nižší pořizovací cenou. LCD monitory se dělí na několik podkategorií – Twisted-Nematic (TN), In-Plane Switching (IPS), Plane-To-Line Switching (PLS), Vertical Alignment (VA) a Quantum-dot Light-Emitting Diodes (QLED) 


Jak vybrat monitor

Výběr monitoru byste měli uzpůsobit tomu, k čemu plánujete monitor využívat. Plánujete u počítače trávit jen pár hodin za týden? Je zbytečné investovat do výkonného monitoru. Chcete dokonalý zážitek ze hry? Vybírat byste měli z herních monitorů. Jak ovšem poznat, že se jedná o ten pravý monitor pro vás? Mnohdy vám napoví vlastnosti monitoru a technologie, kterými disponuje. Pojďme si představit ty nejdůležitější parametry, které by vám neměly uniknout. 


Rozlišení

U dnešních monitorů se považuje za standard rozlišení Full HD, které bude stačit většině uživatelů a bývá využíváno u monitorů do 24”. U větších monitorů se setkáte s rozlišením QHD či dokonce 4K


Zobrazovací technologie

Většina monitorů využívá technologii LCD, která je nabízena v několika variacích. Nejvyužívanější je variace IPS, která je oblíbená pro svou věrnou replikaci barev a dostatečnou odezvu. 


Obnovovací frekvence a odezva

Na tyto dva parametry byste se měli zaměřit, pokud plánujete pořízení herního monitoru. Pro běžného uživatele jsou zcela irelevantní. Obnovovací frekvence značí, kolikrát za sekundu dokáže monitor překreslit obraz. Jste hráč FPS titulů? Pak by měl ideální monitor pro vás disponovat frekvencí 144 Hz a vyšší. Doba odezvy se udává v milisekundách a čím je číslo nižší, tím se snižuje riziko rozmazání obrazu při rychlém pohybu


Kontrast

Mnoho výrobců udává dva typy kontrastů – dynamický a statický. Dynamický bývá ovlivněn několika faktory, jako je například podsvícení. Proto se zaměřte na kontrast statický. U kancelářských monitorů si vystačíte s kontrastem 400:1, herní by měly mít alespoň 1000:1


Barevná hloubka

Hledáte ideální monitor pro práci s multimediálními programy? Potom by vám neměl uniknout tento parametr. Určuje, kolik paměti je vyhrazeno pro jednotlivé barvy z RGB spektra. Nejčastěji se setkáte s 8bitovými monitory, na trhu však najdete i 10bitové monitory.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up