Vyberte si kategorii
Nekonečný kaspický mořský jogurt/Matsoni- startovací sada - Lékárna a zdraví
Nekonečný kaspický mořský jogurt/Matsoni- startovací sada - Lékárna a zdraví
1 z 1
Nové

Nekonečný kaspický mořský jogurt/Matsoni- startovací sada

(7003647850)
3x zakoupeno
180 Kč
K dispozici
7 ks
1 ks
3 sledují
3x zakoupeno
Doprava
NOVÉ
Balíkovna nyní doručuje i na adresu
Zásilkovna od 49 Kč
Balíkovna od 59 Kč
Česká pošta Doporučená zásilka 60 Kč
Platba
Platba kartou online
Platba při převzetí
Platba převodem
Nahlásit porušení pravidel
  • Popis předmětu
  • Náklady na přepravu a platba
Stav zboží
nepoužívaný, nerozbalený produkt ve 100% stavu
Doba dodání (od obdržení platby)

Kaspický mořský jogurt/Matsoni- startovací sada


Náš starter dělá pravý kaspický mořský jogurt výjimečné kvality s tradiční chutí Matsoni, konzistencí, chutí a vůní. Náš startovací set z kaspického mořského jogurtu vytváří hladký, krémový jogurt s jemnou, lehce nakyslou příchutí.


Kaspický mořský jogurt je mléčný výrobek arménského (a gruzínského) původu. To bylo základní jídlo v těchto kaspických mořských zemích po staletí a později našel jeho cestu do západního světa přes Kaspické moře a Černé moře a pomalu získal popularitu jako Kaspický mořský jogurt. Stejně jako bulharský jogurt je proslulý svými přínosy pro zdraví a věří se, že neustále přispíval k dlouhověkosti lidí v tomto regionu. Tradičně se vyrábí z mléka krav, koz, ovcí nebo buvolů, domácích zvířat hojně chovaných ve své rodné oblasti.

Kaspický mořský jogurt je mezofilní produkt, což znamená, že jej můžete kultivovat při pokojové teplotě.


Jedná se o autentický startér z kaspického mořského jogurtu (Matsoni, Matzoon). Každé balení obsahuje sypkou práškovou směs v dokonalém poměru kmenů potřebných k výrobě dokonalého jogurtu z Kaspického moře.

Náš startér produkuje originální kaspický mořský jogurt výjimečné kvality s klasickou chutí, hustotou a vůní Matsoni. Klasický kaspický mořský jogurt má jemnou chuť s nádechem kyselosti a je krémové povahy.


Jedná se o nekonečný startér z kaspického mořského jogurtu s živými aktivními bakteriemi, což znamená, že můžete znovu použít jogurt z předchozí šarže ke kultivaci nové šarže tak dlouho, jak si přejete.


Startér obsahuje kultury kyseliny mléčné izolované z přírodních zdrojů v ekologicky chráněných oblastech v Bulharsku, stejně jako místní, domorodé kultury. Je plně přírodní a organický bez konzervačních látek, přísad, umělých barviv nebo příchutí. Neobsahuje žádné GMO přísady a je bez sóji a lepku.


Složení:


Živé aktivní kultury kyseliny mléčné Lactobacillus Bulgaricus a Streptococcus Thermophilus, Lactobacillus Casei, Lactobacillus Kefír a Lactococcus Helveticus.


Síla startéru:

> 25 bilionu CFU/g, 100% zaručená účinnost. To znamená, že sktivita a síla na

1 gram startéru obsahuje nejméně 25 miliard (2,5 x 10^10 CFU/g) kmenů probiotických bakterií mléčného kvašení.Skladování:

Uložte startovací balíčky do MRAZNIČKY.

Použijte do data uvedeného na štítku.

Startovací balíčky mají životnost 2 roky. Použijte do data uvedeného na štítku.


Jak udělat jogurt?


Tradiční metoda se skládá ze dvou částí:

Část I. Aktivace


Nechte šálek (200 ml) mléka zahřát na pokojovou teplotu (24 ° C), pokud používáte nepasterizované mléko, přiveďte mléko k varu a nechte šálek vychladnout na pokojovou teplotu.

Přidejte startér z balení do mléka a míchejte, dokud se nerozpustí.

Poznámka: Nešlehejte. Šlehání zavádí do mléka vzduchové bubliny, které zpomalují inkubaci.

Nádobu zakryjte plátýnkem nebo utěrkou, aby mléko bylo chráněno od nečistot a částic přenášených vzduchem. Prodyšné látky jsou lepší, protože umožňuje vzduchu, aby stále šel dovnitř, což urychluje aktivaci.

Nechte mléko stát asi 24 hodin a pak zkontrolujte, zda se proces dokončil

Poznámka:Startovací Viili je hotový, pokud se při naklonění sklenice oddělí čistě od stran nádoby( bude mít pevnou strukturu). Některé mezofilní jogurty budou slizké, takže oddělení může vypadat chaoticky, ale jasně si všimnete změny konzistence.

Pokud ještě není hotový do 24 hodin, pokračujte ve fermentaci a kontrolujte každé 2-4 hodiny, dokud se nesformuje. Nastavení některých mezofilních kultur může trvat až 72 hodin v závislosti na okolní teplotě a dalších podmínkách ve vašem prostředí.

Gratulujeme, máte aktivní mezofilní startovací jogurt, který použijete jako startér v dalším kroku.


Poznámka: Můžete se také rozhodnout ho sníst, ale buďte opatrní, může to být kyselejší, než jste očekávali, zvláště pokud proces trval příliš dlouho - některé kmeny mohou být za svým vrcholem a dokonce vonět zvláštně.


Část II. Fermentace (skutečná výroba jogurtu)Přidejte aktivovaný startér (šálek jogurtu z předchozího kroku) do 1/2l mléka. Udělejte to v jedné nádobě, aby se všechny startéry mohly rovnoměrně promíchat se všemi mléky. Mléko může být pokojové teploty nebo studené, přímo z chladničky.

Jemně míchejte, dokud se aktivní startér nerozpustí.

Poznámka: Nešlehejte. Šlehání zavádí do mléka vzduchové bubliny, které zpomalují inkubaci

Mléko rozdělte do kultivačních nádob (nejlépe fungují zavařovací sklenice). Nebo do jedné velké.

Zakryjte sklenice stejným způsobem jako v aktivačním kroku a nechte při pokojové teplotě po dobu 12-48 hodin, dokud se jogurt neusadí. Nyní bude nastaven mnohem rychleji než dříve. Bude to také mnohem chutnější!

Poznámka: Pokud je vaše prostředí teplejší, jogurt se nastaví rychleji. Takže to zkontrolujte po 12 hodinách a pak zkontrolujte každé 2-4 hodiny, abyste se ujistili, že je hotov. Stejně jako v předchozím kroku je jogurt hotov, pokud se při naklonění nádoby oddělí čistě od stran nádoby. Některé mezofilní jogurty budou slizké, takže oddělení může vypadat chaoticky, ale jasně si všimnete změny konzistence. Mějte také na paměti, že mezofilní jogurty jsou přirozeně tenčí než termofilní jogurty, takže buďte připraveni na viskózní nebo slizkou konzistenci.

Přesuňte ho do chladničky a nechte ho tam alespoň 2 hodiny, než ji budete jíst. Chlazení jogurtu mu pomůže zahustit a zlepšit jeho chuť.

Pochutnejte si!


Nezapomeňte uložit šálek hotového jogurtu, který použijete pro výrobu další šarže! Uchovávejte to v chladničce a ujistěte se, že jej používáte k výrobě nového jogurtu během 3-4 dnů, abyste zajistili, že všechny bakterie jsou životaschopné a ve skvělém stavu.


Rada pro váš klid: Pokud kdykoli během pozdějších fází aktivace nebo fermentace máte pochybnosti, že proces funguje, jednoduše ponořte nůž přímo do mléka a vyjměte ho. pokud je slizký, pak proces již začal, pokud je čistý, pak inkubace ještě nezačala a budete muset počkat o něco déle, než se znovu otestujete


Druhá metoda přípravy:


Tuto metodu použijte, pokud máte potíže s dosažením dobrých výsledků s tradiční metodou nebo chcete získat výsledky rychleji, zkuste místo toho tuto spolehlivější metodu.


Jedná se o manuální spolehlivější metodu, kterou můžete použít s mezofilními kulturami, aby váš jogurt vzešel rychleji ve srovnání s použitím tradiční mezofilní metody.Tato metoda se spoléhá na udržení mléka v teple během inkubace, což urychluje proces tím, že kultivační prostředí je přínosnější pro vývoj a rozmnožování bakterií mléčného kvašení.


Zahřejte mléko na něco málo přes 75 °C

Odložte si šálek mléka z toho co jste ohřáli


Zbytek mléka uchovávejte v nádobě, kterou jste ohřívali (nebo jej rozdělte do kultivačních nádob - zavařovací sklenice fungují nejlépe)

Když je mléko v šálku při teplotě 30 ° C (na dotek se bude cítit vlažné), přidejte k němu startér z balení a jemně jej promíchejte, dokud se nerozpustí, asi minutu

Poznámka: Startér přidáváte do mléka v šálku, ne do mléka v nádobách!


Když je zbytek mléka (v nádobách) připraven, při teplotě kolem 32 ° C rozdělte mléko z šálku (ten se startérem) do sklenic úměrně jejich objemu.

Jemně promíchejte mléko ve sklenicích.

Poznámka: Nešlehejte. Šlehání zavádí do mléka vzduchové bubliny, které zpomalují inkubaci.

Vložte dečku do mikrovlnné trouby (nebo trouby). Mikrovlnné trouby a trouby jsou tepelně izolované a minimalizují ztráty tepla. Nebo můžete použít nějakou odizolovanou bedýnku, třeba z polistirenu.

Umístěte sklenice do mikrovlnné trouby na přikrývku.

Sklenice volně zakryjte víčky nebo ručníkem.

Zakryjte a zabalte do další přikrývky nebo velkého ručníku. Ujistěte se, že přikrývky zakrývají sklenice ze všech směrů, aby se minimalizovaly tepelné ztráty. Tím zajistíte, že sklenice zůstanou teplé po celou dobu inkubačního procesu.

Nechte přes noc (asi 8 hodin). Zkontrolujte, zda jogurt nastavil, pokud ne (různé mezofilní kmeny mají různé inkubační časy, takže některé mohou trvat dvakrát tuto dobu), nechte to ještě pár hodin a pokračujte v kontrole několika hodin od sebe, dokud se neusadí.


Poznámka: Jogurt je nastaven, pokud se při naklonění sklenice odděluje poněkud čistě od stran nádoby. Některé mezofilní jogurty budou slizké, takže oddělení může vypadat chaoticky, ale jasně si všimnete změny konzistence. Mějte také na paměti, že mezofilní jogurty jsou přirozeně tenčí než termofilní jogurty, takže buďte připraveni na viskózní nebo slizkou konzistenci.


Přesuňte ho do lednice a nechte ho tam alespoň 2 hodiny před podáváním.


Schlazení jogurtu mu pomůže zahustit a zlepšit jeho chuť.

Dobrou chuť


Nezapomeňte uložit šálek hotového jogurtu, který použijete pro výrobu další šarže! Uchovávejte to v chladničce a ujistěte se, že jej používáte k výrobě nového jogurtu během 3-4 dnů, abyste zajistili, že všechny bakterie jsou životaschopné a ve skvělém stavu.


Rada pro váš klid: Pokud kdykoli během pozdějších fází aktivace nebo fermentace máte pochybnosti, že proces funguje, jednoduše ponořte nůž přímo do mléka a vyjměte ho. pokud je slizký, pak proces již začal, pokud je čistý, pak inkubace ještě nezačala a budete muset počkat o něco déle, než ho znovu otestujete

Kaspický mořský jogurt/Matsoni- startovací sada Náš starter dělá pravý kaspický mořský jogurt výjimečné kvality s tradiční chutí Matsoni, konzistencí, chutí a vůní. Náš startovací set z kaspického mořského jogurtu vytváří hladký, krémový jogurt s jemnou, lehce nakyslou příchutí. Kaspický mořský jogurt je mléčný výrobek arménského (a gruzínského) původu. To bylo základní jídlo v těchto kaspických mořských zemích po staletí a později našel jeho cestu do západního světa přes Kaspické moře a Černé moře a pomalu získal popularitu jako Kaspický mořský jogurt. Stejně jako bulharský jogurt je proslulý svými přínosy pro zdraví a věří se, že neustále přispíval k dlouhověkosti lidí v tomto regionu. Tradičně se vyrábí z mléka krav, koz, ovcí nebo buvolů, domácích zvířat hojně chovaných ve své rodné oblasti. Kaspický mořský jogurt je mezofilní produkt, což znamená, že jej můžete kultivovat při pokojové teplotě. Jedná se o autentický startér z kaspického mořského jogurtu (Matsoni, Matzoon). Každé balení obsahuje sypkou práškovou směs v dokonalém poměru kmenů potřebných k výrobě dokonalého jogurtu z Kaspického moře. Náš startér produkuje originální kaspický mořský jogurt výjimečné kvality s klasickou chutí, hustotou a vůní Matsoni. Klasický kaspický mořský jogurt má jemnou chuť s nádechem kyselosti a je krémové povahy. Jedná se o nekonečný startér z kaspického mořského jogurtu s živými aktivními bakteriemi, což znamená, že můžete znovu použít jogurt z předchozí šarže ke kultivaci nové šarže tak dlouho, jak si přejete. Startér obsahuje kultury kyseliny mléčné izolované z přírodních zdrojů v ekologicky chráněných oblastech v Bulharsku, stejně jako místní, domorodé kultury. Je plně přírodní a organický bez konzervačních látek, přísad, umělých barviv nebo příchutí. Neobsahuje žádné GMO přísady a je bez sóji a lepku. Složení: Živé aktivní kultury kyseliny mléčné Lactobacillus Bulgaricus a Streptococcus Thermophilus, Lactobacillus Casei, Lactobacillus Kefír a Lactococcus Helveticus. Síla startéru: > 25 bilionu CFU/g, 100% zaručená účinnost. To znamená, že sktivita a síla na 1 gram startéru obsahuje nejméně 25 miliard (2,5 x 10^10 CFU/g) kmenů probiotických bakterií mléčného kvašení. Skladování: Uložte startovací balíčky do MRAZNIČKY. Použijte do data uvedeného na štítku. Startovací balíčky mají životnost 2 roky. Použijte do data uvedeného na štítku. Jak udělat jogurt? Tradiční metoda se skládá ze dvou částí: Část I. Aktivace Nechte šálek (200 ml) mléka zahřát na pokojovou teplotu (24 ° C), pokud používáte nepasterizované mléko, přiveďte mléko k varu a nechte šálek vychladnout na pokojovou teplotu. Přidejte startér z balení do mléka a míchejte, dokud se nerozpustí. Poznámka: Nešlehejte. Šlehání zavádí do mléka vzduchové bubliny, které zpomalují inkubaci. Nádobu zakryjte plátýnkem nebo utěrkou, aby mléko bylo chráněno od nečistot a částic přenášených vzduchem. Prodyšné látky jsou lepší, protože umožňuje vzduchu, aby stále šel dovnitř, což urychluje aktivaci. Nechte mléko stát asi 24 hodin a pak zkontrolujte, zda se proces dokončil Poznámka:Startovací Viili je hotový, pokud se při naklonění sklenice oddělí čistě od stran nádoby( bude mít pevnou strukturu). Některé mezofilní jogurty budou slizké, takže oddělení může vypadat chaoticky, ale jasně si všimnete změny konzistence. Pokud ještě není hotový do 24 hodin, pokračujte ve fermentaci a kontrolujte každé 2-4 hodiny, dokud se nesformuje. Nastavení některých mezofilních kultur může trvat až 72 hodin v závislosti na okolní teplotě a dalších podmínkách ve vašem prostředí. Gratulujeme, máte aktivní mezofilní startovací jogurt, který použijete jako startér v dalším kroku. Poznámka: Můžete se také rozhodnout ho sníst, ale buďte opatrní, může to být kyselejší, než jste očekávali, zvláště pokud proces trval příliš dlouho - některé kmeny mohou být za svým vrcholem a dokonce vonět zvláštně. Část II. Fermentace (skutečná výroba jogurtu) Přidejte aktivovaný startér (šálek jogurtu z předchozího kroku) do 1/2l mléka. Udělejte to v jedné nádobě, aby se všechny startéry mohly rovnoměrně promíchat se všemi mléky. Mléko může být pokojové teploty nebo studené, přímo z chladničky. Jemně míchejte, dokud se aktivní startér nerozpustí. Poznámka: Nešlehejte. Šlehání zavádí do mléka vzduchové bubliny, které zpomalují inkubaci Mléko rozdělte do kultivačních nádob (nejlépe fungují zavařovací sklenice). Nebo do jedné velké. Zakryjte sklenice stejným způsobem jako v aktivačním kroku a nechte při pokojové teplotě po dobu 12-48 hodin, dokud se jogurt neusadí. Nyní bude nastaven mnohem rychleji než dříve. Bude to také mnohem chutnější! Poznámka: Pokud je vaše prostředí teplejší, jogurt se nastaví rychleji. Takže to zkontrolujte po 12 hodinách a pak zkontrolujte každé 2-4 hodiny, abyste se ujistili, že je hotov. Stejně jako v předchozím kroku je jogurt hotov, pokud se při naklonění nádoby oddělí čistě od stran nádoby. Některé mezofilní jogurty budou slizké, takže oddělení může vypadat chaoticky, ale jasně si všimnete změny konzistence. Mějte také na paměti, že mezofilní jogurty jsou přirozeně tenčí než termofilní jogurty, takže buďte připraveni na viskózní nebo slizkou konzistenci. Přesuňte ho do chladničky a nechte ho tam alespoň 2 hodiny, než ji budete jíst. Chlazení jogurtu mu pomůže zahustit a zlepšit jeho chuť. Pochutnejte si! Nezapomeňte uložit šálek hotového jogurtu, který použijete pro výrobu další šarže! Uchovávejte to v chladničce a ujistěte se, že jej používáte k výrobě nového jogurtu během 3-4 dnů, abyste zajistili, že všechny bakterie jsou životaschopné a ve skvělém stavu. Rada pro váš klid: Pokud kdykoli během pozdějších fází aktivace nebo fermentace máte pochybnosti, že proces funguje, jednoduše ponořte nůž přímo do mléka a vyjměte ho. pokud je slizký, pak proces již začal, pokud je čistý, pak inkubace ještě nezačala a budete muset počkat o něco déle, než se znovu otestujete Druhá metoda přípravy: Tuto metodu použijte, pokud máte potíže s dosažením dobrých výsledků s tradiční metodou nebo chcete získat výsledky rychleji, zkuste místo toho tuto spolehlivější metodu. Jedná se o manuální spolehlivější metodu, kterou můžete použít s mezofilními kulturami, aby váš jogurt vzešel rychleji ve srovnání s použitím tradiční mezofilní metody. Tato metoda se spoléhá na udržení mléka v teple během inkubace, což urychluje proces tím, že kultivační prostředí je přínosnější pro vývoj a rozmnožování bakterií mléčného kvašení. Zahřejte mléko na něco málo přes 75 °C Odložte si šálek mléka z toho co jste ohřáli Zbytek mléka uchovávejte v nádobě, kterou jste ohřívali (nebo jej rozdělte do kultivačních nádob - zavařovací sklenice fungují nejlépe) Když je mléko v šálku při teplotě 30 ° C (na dotek se bude cítit vlažné), přidejte k němu startér z balení a jemně jej promíchejte, dokud se nerozpustí, asi minutu Poznámka: Startér přidáváte do mléka v šálku, ne do mléka v nádobách! Když je zbytek mléka (v nádobách) připraven, při teplotě kolem 32 ° C rozdělte mléko z šálku (ten se startérem) do sklenic úměrně jejich objemu. Jemně promíchejte mléko ve sklenicích. Poznámka: Nešlehejte. Šlehání zavádí do mléka vzduchové bubliny, které zpomalují inkubaci. Vložte dečku do mikrovlnné trouby (nebo trouby). Mikrovlnné trouby a trouby jsou tepelně izolované a minimalizují ztráty tepla. Nebo můžete použít nějakou odizolovanou bedýnku, třeba z polistirenu. Umístěte sklenice do mikrovlnné trouby na přikrývku. Sklenice volně zakryjte víčky nebo ručníkem. Zakryjte a zabalte do další přikrývky nebo velkého ručníku. Ujistěte se, že přikrývky zakrývají sklenice ze všech směrů, aby se minimalizovaly tepelné ztráty. Tím zajistíte, že sklenice zůstanou teplé po celou dobu inkubačního procesu. Nechte přes noc (asi 8 hodin). Zkontrolujte, zda jogurt nastavil, pokud ne (různé mezofilní kmeny mají různé inkubační časy, takže některé mohou trvat dvakrát tuto dobu), nechte to ještě pár hodin a pokračujte v kontrole několika hodin od sebe, dokud se neusadí. Poznámka: Jogurt je nastaven, pokud se při naklonění sklenice odděluje poněkud čistě od stran nádoby. Některé mezofilní jogurty budou slizké, takže oddělení může vypadat chaoticky, ale jasně si všimnete změny konzistence. Mějte také na paměti, že mezofilní jogurty jsou přirozeně tenčí než termofilní jogurty, takže buďte připraveni na viskózní nebo slizkou konzistenci. Přesuňte ho do lednice a nechte ho tam alespoň 2 hodiny před podáváním. Schlazení jogurtu mu pomůže zahustit a zlepšit jeho chuť. Dobrou chuť Nezapomeňte uložit šálek hotového jogurtu, který použijete pro výrobu další šarže! Uchovávejte to v chladničce a ujistěte se, že jej používáte k výrobě nového jogurtu během 3-4 dnů, abyste zajistili, že všechny bakterie jsou životaschopné a ve skvělém stavu. Rada pro váš klid: Pokud kdykoli během pozdějších fází aktivace nebo fermentace máte pochybnosti, že proces funguje, jednoduše ponořte nůž přímo do mléka a vyjměte ho. pokud je slizký, pak proces již začal, pokud je čistý, pak inkubace ještě nezačala a budete muset počkat o něco déle, než ho znovu otestujete
Nabídka č. 7003647850Zobrazení: 17