chevron_left Obývací pokoj

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Barva
Funkce
Dekor Styl Povrch
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Obývací pokoj

Kategorie
V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 3 096 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 3 096 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
Populární nabídky
123456 chevron_right chevron_right

Obývací pokoj bývá srdcem domova, proto by se v něm měl každý cítit příjemně. Zároveň je důležité myslet na to, že by obývací pokoj měl plnit i reprezentativní funkci, je to místnost, kterou pravděpodobně uvidí každá návštěva. Ať už máte k dispozici malý prostor nebo velký sál, pojďte se s námi podívat, jakými pravidly byste se měli řídit při zařizování obývacího pokoje.

Jak zařídit obývací pokoj?

Barvy

Při zařizování obývacího pokoje si určete barvy, které byste v této místnosti chtěli mít. Obývací pokoj by měl být místem, kde se každý bude cítit příjemně, proto si dejte pozor na příliš křiklavé barvy a na jejich kombinování. Nezapomínejte na to, že vaše oblíbená barva nemusí být použita pouze na stěnách, ale můžete ji zakomponovat pomocí nábytku nebo doplňků.

Osvětlení

Světlo má velký vliv na naši psychiku, proto jeho výběr nepodceňujte. Správné osvětlení dokáže změnit celý ráz pokoje a z pochmurné místnosti udělat příjemné místo. Není vhodné zvolit jedno centrální světlo, jelikož při různých událostech budete potřebovat jiné osvětlení. Ideální je v místnosti kombinovat bodová světla ve stropním podhledu, doplňková a dekorační světla. Pokud si rádi čtete dlouho do noci, zvolte stojací lampu, která vytváří útulnou atmosféru. Nezapomínejte ani na osvětlení nábytku, kdy můžete pomocí LED pásků zdůraznit vitrínu nebo poličku.

Kombinace nábytku

Zvláštní pozornost věnujte výběru nábytku, který chcete v obývacím pokoji využít. Snažte se vybrat takový, který nebude v místnosti působit příliš robustně. Nábytek by měl k sobě ladit, aby to netvořilo dojem – každá ves, jiný pes. Zároveň by měl doplňovat vámi zvolenou výmalbu a podlahu. Pozornost věnujte i zvolenému materiálu a povrchové úpravě. Materiál přizpůsobte svým nárokům a vlivům, kterým bude vystaven.

Doplňky

Dobře zvolené doplňky dokáží z pochmurné místnosti vytvořit příjemné místo, kde budete rádi trávit volný čas. Držte se však pravidla "všeho s mírou”. Pokud jste zvolili výraznou výmalbu nebo sedací soupravu, volte dekorace decentně a v tlumených barvách. Opět myslete na to, aby k sobě zvolené doplňky ladily a nepůsobily kýčovitým dojmem. Chybu neuděláte s rodinnými fotografiemi, rostlinami a svíčkami.

Nábytek do obývacího pokoje

Sedací souprava

Sedací souprava by měla být hlavní hvězdou obývacího pokoje. Ze sedačky byste měli mít výhled do celé místnosti a nikdy by neměla být zády ke dveřím. Sedací soupravu můžete zvolit ve výrazné barvě a vytvořit z ní akcent v místnosti, nebo volit tlumené barvy a doplnit je výraznými doplňky. Dnešní trh nabízí širokou nabídku velikostí sedaček od malých pohovek po velké rohové sedací soupravy. Pokud potřebujete příležitostně více míst k sezení, můžete sedačku doplnit o křesla a taburetky, které lze přemisťovat dle potřeby.

Obývací stěna

Kolem televize se v dnešní době scházíme více a více, proto je důležité vybrat to správné místo, kam ji umístíme. Obývací stěny poskytují dostatek prostoru nejen pro televizi. Vybrat si můžete z široké nabídky stylů, dekorů a uspořádání. Při koupi obývací stěny dbejte na to, aby v místnosti nepůsobila těžce a neprakticky. Obývací stěnu vždy přizpůsobte velikosti obývacího pokoje.

TV stolek

Pro mnoho lidí působí obývací stěna robustně, nebo zkrátka pro ní nemají dostatek místa. Potom je skvělým řešením televizní stolek. Úhledně zakryje nevzhledné kabely a poskytne i dostatek úložného prostoru pro příslušenství k televizi. Televizní stolek by měl být vždy větší než televize, proto ho vybírejte dříve.

Konferenční stolek

Konferenční stolek je nenápadný kus nábytku, který odvede mnoho práce. Proto byste jeho výběr neměli podceňovat. Na trhu naleznete konferenční stolky různých tvarů, barev a materiálů. Při výběru myslete na to, že konferenční stolek má být pomocníkem a neměl by vám překážet ve volném pohybu okolo sedací soupravy.

Skříňky, komody

Pokud máte dostatečně velkou místnost, nebojte se do obývacího pokoje zakomponovat různé skříňky a komody. Pomocí komody můžete oddělit obývací část od jídelní a zároveň uschovat věci, které nechcete mít na očích. Skříňky využijete i v případě, že máte menší kuchyň a nevešlo se vám do ní všechno nádobí. Starý porcelán od babičky se bude skvěle vyjímat ve vitríně a bude působit nejen dekoračně, ale i jako téma ke konverzaci.

Knihovny

Jste milovníci knih a rádi byste si je vystavili? Úhledně vyrovnané knihy v knihovně fungují skvěle jako dekorace a vy budete mít neustálý přehled o své sbírce. Při zcela otevřených knihovnách myslete na to, že budete muset častěji utírat prach a knihy nemusí uniknout nenechavým ručičkám vašich ratolestí.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up