Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Procesory

Často hledané

Často hledané

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Technologie výroby Frekvence jádra Značka
Modelové označení
Patice
Počet jader Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Procesory

Značka
V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 1 752 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 1 752 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
123456 chevron_right chevron_right

Procesor si lze představit jako mozek celého počítače, který má za úkol zpracovávat veškeré úkony. Z velké části se podílí na celkovém výkonu PC a v zařízení je naprosto nepostradatelný. Poradíme vám, jak vybrat ten pravý procesor, aby váš počítač běžel jako dobře namazaný stroj.

Procesor AMD

AMD patří k největším hráčům na trhu s procesory a PC komponentů obecně. Z nabídky procesorů AMD si vybere opravdu každý. Na výběr máte:

  • AMD Ryzen – Tyto procesory patří k tomu nejlepšímu, co lze v sortimentu AMD najít. Procesory řady Ryzen jsou vybaveny technologií AMD SenseMI, která v sobě ukrývá hned několik vylepšení – nižší spotřeba, nahrávání dat do mezipamětí, jednorázové zvýšení výkonu, predikování chování aplikací a mnoho dalších. Nejnovější procesor Ryzen 5000 ocení ti, kteří potřebují využít počítač naplno a mají na něj ty nejvyšší požadavky.
  • AMD Threadripper – Pokud jste vášnivými hráči, nebo potřebujete dosáhnout vysokého výkonu, pak by vaší pozornosti neměly uniknout procesory AMD Threadripper. Tyto procesory jsou postaveny na slavné architektuře Zen 2 a zajišťují hladký chod počítače i při těch nejnáročnějších procesech.

Procesor Intel

Společnost Intel je druhým největším výrobcem procesorů a PC komponentů. Procesory Intel můžete najít v noteboocích, počítačích, serverech a mobilních zařízeních. Na trhu najdete:

  • Intel Core i7 a Intel Core i9 – Chcete ze svého počítače dostat to nejlepší? Potom by vám neměly uniknout tyto procesory 10. generace. Jsou ideální pro náročné uživatele, kteří si chtějí zahrát nejnovější hry, nebo spustit náročné programy.
  • Intel Core i5 a Intel Core i3 – Tyto procesory jsou zlatou střední cestou. Hodí se pro běžné domácí využití, kdy je potřeba dosáhnout vyššího výkonu jen občasně. I s těmito procesory si dokážete užít hraní her naplno.
  • Intel Pentium – Pokud využíváte počítač pouze ke kancelářským úkonům, občas si pustíte film a projdete internet, je tato řada stvořena pro vás. Nejlevnější model z této řady lze pořídit již od 1000 Kč.
  • Intel Xeon – Jedná se o nejvýkonnější procesory od společnosti Intel a využívají se zejména pro pracovní nebo serverové stanice. Podporují RAM paměti typu ECC, disponují vyšším počtem jader a umožňují zapojit více procesorů zároveň.

Jak vybrat procesor

Využití procesoru

Určete si, k čemu budete procesor nejvíce využívat. Chcete pravidelně hrát náročné hry, nebo si na počítači maximálně pustíte film? Budoucímu využití uzpůsobte výkon procesoru a celkovou spotřebu energie.

Kompatibilita

Pokud se chystáte vylepšit stávající počítač, ujistěte se, že všechny komponenty, které chcete zanechat, jsou s novým procesorem kompatibilní. Toto samozřejmě proveďte i ve chvíli, kdy si sestavujete počítač nový. Největší pozornost věnujte základové desce a zdroji. Pro zapojení procesoru je nutné zkontrolovat část zvanou patice, která se liší dle generace a značky procesoru. U zdroje se ujistěte, že dokáže pohánět všechny komponenty v počítači.

Mezipaměť

Můžete se také setkat s pojmem vyrovnávací paměť nebo cache. Je udávaná v MB a umožňuje jádrům pracovat souběžně. Přenos dat je mnohem rychlejší než při ukládání na RAM.

Frekvence

Jedná se o jeden z nejdůležitějších parametrů, na který byste se měli zaměřit. Frekvence je udávaná v GHz a určuje, kolik výpočtů dokáže procesor provést za jednu vteřinu. Ve zkratce lze říct, čím vyšší frekvence, tím je procesor výkonnější. Některé procesory mají funkci přetaktování, kdy dochází ke zvýšení původní frekvence.

Počet jader

Více jader umožňuje procesoru zpracovávat více operací v jednu chvíli. Za standart se považují procesory se dvěma jádry, které se hodí ke kancelářským účelům. Náročnější uživatelé by si měli pořídit procesor, který disponuje alespoň čtyřmi jádry. Serverové procesory obsahují až 28 jader. Některé procesory nabízejí možnost tzv. hyper-threadingu, ten umožňuje virtuální zdvojnásobení počtu jader.

Chladič

Práce procesorů bývá náročná a dochází při ní k jejich zahřívání. Někteří výrobci dodávají chladič přímo k procesoru, ten ale většinou na jejich chlazení nestačí, nebo je vyhovující pouze při základní frekvenci. Lepším řešením je chladič pořídit zvlášť. Při jeho výběru se zaměřte na výkon, hlučnost a počet otáček.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up