Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Prřívěšek 100% Jantar - Janička - Šperky a hodinky
Prřívěšek 100% Jantar - Janička - Šperky a hodinky
1 z 1
Nové

Prřívěšek 100% Jantar - Janička

Kup teď
Cena
555 Kč
Nakupujete od ověřeného prodejce
14 dní na vrácení zboží
Doprava a platba
Doporučená zásilka 99 Kč
Zásilkovna ČR přes Aukro na výdejní místo Od 101 Kč
Balíkovna Od 103 Kč
Doba dodání 4-6 dní
Bankovním převodem
Podrobnosti
Prřívěšek 100% Jantar - Janička
Popis předmětu
Informace od prodejce
Stav zboží
nepoužívaný, nerozbalený produkt ve 100% stavu

Tento šperk je vyrobený z polodrahokamu 100% přírodní jantar.

Zavěšeno na řetízku z chirurgické oceli s karabinkou.

Délka řetízku je 45cm.Rozměr minerálu je 20x30 mm.


Jantar je lehká a křehká látka, zvláštní forma uhlíkaté nerostné látky, někdy řazená mezi minerály[pozn. 1]. Jindy je řazena mezi organogenní sedimentární horniny, protože jde o fosilizovanou pryskyřici některých stromů, mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů starou nejčastěji kolem 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let, tedy pocházející z prvohorního karbonu). Průměrné chemické složení jantaru bylo určeno jako C10H16O. Nejběžnější barva jantaru je zlatavě žlutá, ale nalézají se odrůdy zcela průhledné, červené, kávové i bílé. Zajímavé je, že se dodnes nepodařilo jantar uměle vyrobit, přestože je poměrně dobře známo jeho chemické složení i předpokládaný postup vzniku. V jantaru již byly objeveny i fosilní pozůstatky obratlovců, které mají velký paleontologický významFosilizovaná pryskyřice je stará 25 až 40 milionů let, ukládá se v nepravidelných vrstvách třetihorních písků a jílovitých břidlic. Stromy produkují pryskyřici jako ochranu proti nemocem a napadení hmyzem, když mají poškozenou kůru nebo byly napadeny kůrovci a podobným hmyzem. Pryskyřice ztvrdla ve vlhkých sedimentech (jako je jíl a písek), které se vytvářely na dně lagun nebo v deltách řek a uchovala se v zemské kůře po miliony let.Jantar je organického původu a má amorfní strukturu. Jeho složení se liší v závislosti na stromu, ze kterého pochází, i když všechny druhy jantaru obsahují terpeny nebo složky, které jsou společné ztvrdlým pryskyřicím. V Evropě vznikl jantar z pryskyřice jehličnanu Pinus succinifera, v Americe pochází z luštěniny Hymenaea courbaril.Význam, účinky a vlastnosti


Jantar má jedinečnou schopnost očistit a projasnit náš organismu. Dodává nám vůli a energii překonávat překážky, které nám život připraví. Probouzí v nás touhu k životu, těšit se prostými věcmi každodenního života. Povzbuzuje nás v optimismu, zahání beznaděj, chmůry a deprese. Jantar nám dodává rovnováhu, spokojenost a klid v duši.


Jantar povzbuzuje trpělivost, pozitivní myšlení a vůli, což podporuje léčbu všech onemocnění. Dokáže ovlivnit celkový tělesný a duševní zdravotní stav člověka. Ulevuje při obtížích s hormonální nerovnováhou, trávicím ústrojím, močovými cestami, při problémech s žaludkem, žlučníkem, játry a střevy. Pomáhá při astmatu a bronchitidě. Zmírňuje artrózu, artritidu, revmatické bolesti, záněty kloubů a dnu. Posiluje funkci štítné žlázy, imunitního systému a povzbuzuje látkovou výměnu. U batolat pomáhá ke zmírnění bolesti při prořezávání zoubků, při očních a ušních obtíží.

Očista a nabíjení


Čistíme krátce proudem vlažné vody. Nabíjíme na nepřímém slunci. Jantar je velmi citlivý na teplo a slunce.

Tento šperk je vyrobený z polodrahokamu 100% přírodní jantar. Zavěšeno na řetízku z chirurgické oceli s karabinkou. Délka řetízku je 45cm.Rozměr minerálu je 20x30 mm. Jantar je lehká a křehká látka, zvláštní forma uhlíkaté nerostné látky, někdy řazená mezi minerály[pozn. 1]. Jindy je řazena mezi organogenní sedimentární horniny, protože jde o fosilizovanou pryskyřici některých stromů, mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů starou nejčastěji kolem 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let, tedy pocházející z prvohorního karbonu). Průměrné chemické složení jantaru bylo určeno jako C10H16O. Nejběžnější barva jantaru je zlatavě žlutá, ale nalézají se odrůdy zcela průhledné, červené, kávové i bílé. Zajímavé je, že se dodnes nepodařilo jantar uměle vyrobit, přestože je poměrně dobře známo jeho chemické složení i předpokládaný postup vzniku. V jantaru již byly objeveny i fosilní pozůstatky obratlovců, které mají velký paleontologický významFosilizovaná pryskyřice je stará 25 až 40 milionů let, ukládá se v nepravidelných vrstvách třetihorních písků a jílovitých břidlic. Stromy produkují pryskyřici jako ochranu proti nemocem a napadení hmyzem, když mají poškozenou kůru nebo byly napadeny kůrovci a podobným hmyzem. Pryskyřice ztvrdla ve vlhkých sedimentech (jako je jíl a písek), které se vytvářely na dně lagun nebo v deltách řek a uchovala se v zemské kůře po miliony let.Jantar je organického původu a má amorfní strukturu. Jeho složení se liší v závislosti na stromu, ze kterého pochází, i když všechny druhy jantaru obsahují terpeny nebo složky, které jsou společné ztvrdlým pryskyřicím. V Evropě vznikl jantar z pryskyřice jehličnanu Pinus succinifera, v Americe pochází z luštěniny Hymenaea courbaril.Význam, účinky a vlastnosti Jantar má jedinečnou schopnost očistit a projasnit náš organismu. Dodává nám vůli a energii překonávat překážky, které nám život připraví. Probouzí v nás touhu k životu, těšit se prostými věcmi každodenního života. Povzbuzuje nás v optimismu, zahání beznaděj, chmůry a deprese. Jantar nám dodává rovnováhu, spokojenost a klid v duši. Jantar povzbuzuje trpělivost, pozitivní myšlení a vůli, což podporuje léčbu všech onemocnění. Dokáže ovlivnit celkový tělesný a duševní zdravotní stav člověka. Ulevuje při obtížích s hormonální nerovnováhou, trávicím ústrojím, močovými cestami, při problémech s žaludkem, žlučníkem, játry a střevy. Pomáhá při astmatu a bronchitidě. Zmírňuje artrózu, artritidu, revmatické bolesti, záněty kloubů a dnu. Posiluje funkci štítné žlázy, imunitního systému a povzbuzuje látkovou výměnu. U batolat pomáhá ke zmírnění bolesti při prořezávání zoubků, při očních a ušních obtíží. Očista a nabíjení Čistíme krátce proudem vlažné vody. Nabíjíme na nepřímém slunci. Jantar je velmi citlivý na teplo a slunce.

Nabídka č. 7005064812 Vystaveno 30.06. 16:06 Zobrazení: 10