Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
Starožitná dóza Fischers Sohn (prodej starožitností a skla) - Starožitnosti
Starožitná dóza Fischers Sohn (prodej starožitností a skla) - Starožitnosti
Starožitná dóza Fischers Sohn (prodej starožitností a skla) - Starožitnosti
Starožitná dóza Fischers Sohn (prodej starožitností a skla) - Starožitnosti
1 z 3

Starožitná dóza Fischers Sohn (prodej starožitností a skla)

Skončeno
Žádný příhoz
98 Kč
Ukončeno v neděli 24. 10. 2021, 19:08:00
Nikdo nezakoupil
Starožitná dóza Fischers Sohn (prodej starožitností a skla)
Popis předmětu
Náklady na přepravu a platba
Doba dodání (od obdržení platby)

Dóza A.Fischers Sohn Neumark z konce 19.století

Porcelánka Všeruby (něm. Neumark)

 

Manufakturu ve Všerubech na Kladensku založil roku 1832 Anton Fischer. Nejprve se zde vyráběla kamenina, ale po deseti letech existence podniku mu bylo uděleno také privilegium pro výrobu porcelánu.

„Porcelán ve Všerubech nebyl příliš kvalitní a často se svým vzhledem a vlastnostmi blížil spíše tvrdé kamenině než pravému porcelánu,“ prozrazuje Zdeněk Knápek v Rukověti sběratele porcelánu.

Fischer zemřel v polovině 60. let 19. století. Výrobnu tak zdědil syn Anton mladší. Ten se koncem 19. století začal opět orientovat výhradně na kameninu, konkrétně měkkou bílou kameninu s modrou glazurou, protože místní porcelán nebyl příliš žádaným artiklem. Došlo také k rozšíření výrobních prostor a všerubský podnik už se mohl spíše nazývat továrnou.

Pokračovatelem rodinné tradice byl i Anton Fischer nejmladší, vnuk zakladatele kameninové výroby ve Všerubech. Továrna byla po druhé válce znárodněna a vzápětí zrušena. Krátce před svým koncem se ještě věnovala produkci sanitární keramiky.

Autor: KNÁPEK, Zdeněk. Rukověť sběratele porcelánu. Olomouc, 2003. Rubico.

 

Výška cca 16cm
 

Nálezový stav
Různé oťuky, opotřebení a znaky stáří

Dóza A.Fischers Sohn Neumark z konce 19.století Porcelánka Všeruby (něm. Neumark) Manufakturu ve Všerubech na Kladensku založil roku 1832 Anton Fischer. Nejprve se zde vyráběla kamenina, ale po deseti letech existence podniku mu bylo uděleno také privilegium pro výrobu porcelánu. „Porcelán ve Všerubech nebyl příliš kvalitní a často se svým vzhledem a vlastnostmi blížil spíše tvrdé kamenině než pravému porcelánu,“ prozrazuje Zdeněk Knápek v Rukověti sběratele porcelánu. Fischer zemřel v polovině 60. let 19. století. Výrobnu tak zdědil syn Anton mladší. Ten se koncem 19. století začal opět orientovat výhradně na kameninu, konkrétně měkkou bílou kameninu s modrou glazurou, protože místní porcelán nebyl příliš žádaným artiklem. Došlo také k rozšíření výrobních prostor a všerubský podnik už se mohl spíše nazývat továrnou. Pokračovatelem rodinné tradice byl i Anton Fischer nejmladší, vnuk zakladatele kameninové výroby ve Všerubech. Továrna byla po druhé válce znárodněna a vzápětí zrušena. Krátce před svým koncem se ještě věnovala produkci sanitární keramiky. Autor: KNÁPEK, Zdeněk. Rukověť sběratele porcelánu. Olomouc, 2003. Rubico. Výška cca 16cm Nálezový stav Různé oťuky, opotřebení a znaky stáří

Nabídka č. 6998028756Vystaveno 14.10. 19:10Zobrazení: 9