chevron_left Starožitné zlaté prsteny

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Typ šperku
Ryzosti zlata
Ryzosti stříbra
Technika/materiál
Období Ryzost
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Starožitné zlaté prsteny

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 1 128 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 1 128 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
Seznam nabídek
Populární nabídky
123456 chevron_right chevron_right

Muže zdobí žena, ale co zdobí ženu? Asi těžko najdeme lepší dárek, nežli správně zvolený šperk. Ať už z kovu žlutého, bílého nebo růžového. Starožitný šperk navíc v sobě kloubí nejen krásu, ale i historickou a uměleckou hodnotu, nese příběh a je vyzkoušený vkusem několika generací. Jste milovníkem secesních, florálních motivů nebo naopak geometrického art deca? Chtěli byste jedinečný starožitný prsten s rubínem, smaragdem, safírem nebo starobrusným diamantem, který nemá nikdo jiný? Pokud ano, jste na dobré cestě za vysněným šperkem a starožitný prsten je ta správná volba.

Rádi byste si pořídili šperk ze zlata, ale máte strach z toho, abyste se nenapálili? Přečtěte si náš článek o tom, jak poznat pravé zlato a jak na domácí test pravosti.

Dámské prsteny

Šperk je úžasný doplněk, ať už hledáte něco na denní nošení, nebo okázalejší kousek pro zvláštní příležitost. Prsteny se ženy zdobí, kam nám paměť sahá. Starožitný prsten navíc neztrácí na hodnotě, ba naopak, jedná se o dobrou investici. V dámských starožitných prstenech jsou často vsazeny drahé kameny jako diamanty, safíry, smaragdy či rubíny, ale nejsou výjimkou ani syntetické kameny, zirkony či dokonce sklo, které bylo na počátku 20. století s nástupem secese velice oblíbené. Pravost kamene si můžete nechat ověřit u odborníka - starožitníka či zlatníka, s materiálem šperku vám poradí na puncovním úřadě. Avšak i vy sami si můžete prsten snadno zkontrolovat, právě díky puncům.

Starožitný prsten s rubínem a diamanty Starožitný prsten s diamantem a smaragdy

Pánské prsteny

Šperk nemusí zdobit jen ženu, prsteny byly od nepaměti i mužským doplňkem. Panovníci a šlechtici si nechávali vyrábět pečetní prsteny s monogramem nebo erbem jejich rodu, které se dědí z otce na syna. Oblíbené byly prsteny s drahými kameny, které dávaly najevo movitost nositele, ale také exotické přírodní materiály jako je želvovina, či kamej.

pánský zlatý prsten s monogramem pánský zlatý prsten s chryzoprasem

Dokonalý prsten, ale špatná velikost?

Nic, co by se nedalo řešit. Starožitný prsten, který byl pravděpodobně vyroben klidně i před více než 100 lety, nemusí sedět. Nejčastější velikost prstenu bývá 52–53. Způsobů jak zjistit velikost je hned několik. Nejpohodlnější řešení je stavit se v některém starožitnictví nebo zlatnictví a prodejce poprosit, aby vám velikost naměřil na kovových kroužcích. Pokud nemáte dostatek času a potřebujete velikost zjistit hned, stačí když doma najdete kus provázku, obtočíte kolem daného prstu a změříte. Dejte si jen pozor, abyste nechali dostatečnou vůli přes kloub. V případě, že ani tak si nejste zcela jistí, snad vás uklidní, že velikost většiny prstenů se dá snadno upravit u zlatníka.

měrka na prsteny

Kroužek důvěry a lásky – snubní prsten

Snubní prsten, decentní kroužek ze zlata, stříbra, platiny, ale čím dál častěji i z chirurgické oceli. Nevěsta a ženich si snubní prsten vymění při obřadu. Zatímco ženám doplní prsten zásnubní, u mužů vidíme pouze snubní. Do vnitřní strany kroužku si novomanželé nechávají vyrýt datum svatby nebo jména.

zásnubní prsten s diamantem zásnubní prsten s briliantem
puncovní značky

Jak poznat, že se jedná o starožitný prsten

Jasným ukazatelem nám může být nápomocen punc. Malý symbol, který prozradí řadu informací. Ryzost kovu, stáří a někdy i zemi, město nebo dokonce zlatníka, který šperk vyrobil. Už na konci 18. století byla daná pravidla pro puncování zboží. Vedle puncu může tělo šperku, šínu (kroužek) zdobit číslo, které určuje ryzost kovu. Nejčastěji narazíte na tyto kovy:

  • zlato (Au) – 14karátové (585/1000), 18karátové (750/1000), 24karátové zlato (999/1000)
  • stříbro (Ag) – sterling stříbro 925/1000, stříbro 800/1000
  • platina (Pt) – označení 950/1000
Zobrazit méně keyboard_arrow_up