Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Starožitnosti a umění

Často hledané

Často hledané

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Štítky
Období
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Levné Starožitnosti a umění

Kategorie
V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 188 262 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Cena, nejlevnějšíkeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 188 262 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
123456 chevron_right chevron_right

Starožitnosti a umění přináší člověku radost, povznáší fantazii, mohou zklidnit mysl a potěšit oko. Vždyť i proto chodíme do galerií a muzeí. Cítíme se v blízkosti umění zkrátka dobře. Starožitné kousky mohou zdobit váš domov, ale přímo i vás. Tím myslíme krásné starožitné šperky zdobené třeba drahými kameny, které nemá nikdo jiný. Častokrát jde navíc i o skvěle uložené peníze a dobrou investici. Vyberte si z nabídky krásný nábytek, zajímavý obraz, starožitné odbíjecí hodiny, hodinky, figurku z porcelánu anebo knihy z antikvariátu, na Aukru najdete téměř vše. Prověřené obchodníky TOP Seller poznáte podle symbolu Symbol Aukro+. Valná většina transakcí proběhne bez problému. Aby vás i tak nic nepřekvapilo, doporučujeme přečíst Jaké jsou výhody TOP Seller.

Pokud byste rádi nějaký kousek ze své sbírky prodali, přečtěte si náš článek Jak snadno zvýšit šanci na prodej zboží? a také Jak se nenechat napálit v zastavárně?.

Starožitné náušnice Starožitný obraz Starožitné stolní hodiny

Biedermeier – styl 1. poloviny 19. století 

Biedermeier je evropský styl umění, architektury a nábytku, který se objevil na počátku 19. století, především v Německu a Rakousku. Nábytek v tomto stylu je charakteristický svou jednoduchostí a teplými, uklidňujícími barvami. Je často vyroben ze světlých dřev, jako je třešeň, bříza a ořech, a následně lakován v různých neutrálních odstínech. Mezi oblíbené motivy patří květinové vzory, jaké najdeme na židlích vídeňského biedermeieru, ale i klasické řecké a římské vzory. Zůstává oblíbený i dnes a často slouží jako zajímavý kontrast k modernějším kouskům. Ve špercích je velmi charakteristické foukané zlato.

Biedermeier nábytek Biedermeier náušnice

Secese a její florální motivy 

Secese, anglicky Art Nouveau, je mezinárodní styl umění, architektury a dekorativního umění, který byl populární v Evropě a Spojených státech od konce 19. století do počátku 20. století. Styl, který se vyznačuje vlnitou, organickou linií, byl inspirován přírodou a kladl důraz na abstraktní, asymetrické vzory. Secesní díla často obsahovala květinové a jiné přírodní motivy, zakřivené linie a stylizované postavy. Světově proslulým secesním umělcem je malíř Alfons Mucha nebo sklář Émile Gallé.

Alfons Mucha, plakát secesní architektrura

Art Deco – 20. až 30. léta 20. století 

Art Deco je umělecký styl, který vznikl ve Francii na počátku 20. století a byl velmi populární v průběhu 20. a 30. let 20. století. Vyznačuje se geometrickými tvary, výraznými barvami a odvážnými, moderními liniemi. Art Deco ovlivnilo všechny umělecké roviny, jako je architektura, sochařství, nábytek, šperky, ale i textil a dalších užité umění.

art deco náramek se smaragdy a diamanty Art deco
Zobrazit méně keyboard_arrow_up