Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
Stříbrná mince 100 Kčs 1984 Antonín Zápotocký, perfektní stav! - Numismatika
Stříbrná mince 100 Kčs 1984 Antonín Zápotocký, perfektní stav! - Numismatika
Stříbrná mince 100 Kčs 1984 Antonín Zápotocký, perfektní stav! - Numismatika
1 z 2

Stříbrná mince 100 Kčs 1984 Antonín Zápotocký, perfektní stav!

Skončeno
8 přihazovalo
365 Kč
Ukončeno ve středu 29. 9. 2021, 20:35:11
Vyhráno uživatelem C...1
Doprava a platba
Cenné psaní 80 Kč
Osobní převzetí
Praha
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Stříbrná mince 100 Kčs 1984 Antonín Zápotocký, perfektní stav!
Popis předmětu

Vzácná stříbrná mince 100 Kč, Antonín Zápotocký, 1984, perfektní stav!


Autor: Jan Simota

Materiál: Stříbro

Váha: 9,00 g

Ryzost: 500 / 1000

Průměr: 29 mm

Provedení: B.K

Líc: státní znak, po jeho stranách označení hodnoty "100-Kčs", pod ním třířádkový nápis "ČESKOSLOVENSKÁ/SOCIALISTICKÁ/REPUBLIKA".

Rub: tříčtvrteční portrét prezidenta zprava, opis "ANTONÍN ZÁPOTOCKÝ" a letopočty "1884-1984", rozdělené vavřínovou snítkou. Sign."S". související produkty


Osobní předání v Praze 8 nebo poslání poštou po předchozí platbě na účet.

Při zakoupení více mincí na ostatních mých aukcích - jedno poštovné!


Antonín Zápotocký (19. prosince 1884 - 13. listopadu 1957) – český politik a komunistický funkcionář. Později se stal československým prezidentem. Antonín Zápotocký se narodil v Zákolanech nedaleko Kladna. Jeho otcem byl dělnický aktivista a spoluzakladatel sociálnědemokratické strany Ladislav Zápotocký. Antonín se vyučil kameníkem a brzy se zapojil do politiky: působil jako funkcionář v sociální demokracii, od roku 1911 až do začátku první světové války pak pracoval jako redaktor stranického listu Svoboda. Po vypuknutí konfliktu narukoval a byl odvelen na frontu. Účastnil se bojů v Haliči, Srbsku i na italské frontě. Po válce se vrátil k činnosti v sociální demokracii, angažoval se ve frakci, z níž později vznikla KSČ. Patřil k hlavním organizátorům generální stávky na Kladensku v prosinci 1920, za což byl na devět měsíců vězněn. Po propuštění vstoupil do Komunistické strany a zakrátko se stal jejím generálním tajemníkem. Ve třicátých letech působil v komunistických rudých odborech, organizoval hornickou mosteckou stávku (1932), která vešla do dějin, jako jeden z největších protestů v meziválečné Evropě. Po vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava se Zápotocký i s manželkou pokusil emigrovat do Sovětského svazu, na hranici byl však zadržen a po celou válku vězněn. Nejprve na pražském Pankráci, pak v Drážďanech a nakonec v koncentračním táboře Sachsenhausen-Oranienburg. Po osvobození se naplno zapojil do politického života. Stal se předsedou Ústřední rady odborů, poslancem a členem Ústředního výboru KSČ. Po převratu v roce 1948 se stal předsedou československé vlády a po smrti Klementa Gottwalda v roce 1953 prezidentem republiky. Antonín Zápotocký byl také spisovatelem, dvě jeho nejznámější díla Vstanou noví bojovníci a Rudá záře nad Kladnem, byla zfilmována. Jako vysoký státní představitel nesl odpovědnost za zločinné praktiky totalitního režimu. Mezi značnou částí obyvatelstva byl však díky svému skromnému vystupování, i díky nekritické chvále médií podřízených komunistické straně, poměrně oblíben.

Vzácná stříbrná mince 100 Kč, Antonín Zápotocký, 1984, perfektní stav! Autor: Jan Simota Materiál: Stříbro Váha: 9,00 g Ryzost: 500 / 1000 Průměr: 29 mm Provedení: B.K Líc: státní znak, po jeho stranách označení hodnoty "100-Kčs", pod ním třířádkový nápis "ČESKOSLOVENSKÁ/SOCIALISTICKÁ/REPUBLIKA". Rub: tříčtvrteční portrét prezidenta zprava, opis "ANTONÍN ZÁPOTOCKÝ" a letopočty "1884-1984", rozdělené vavřínovou snítkou. Sign."S". související produkty Osobní předání v Praze 8 nebo poslání poštou po předchozí platbě na účet. Při zakoupení více mincí na ostatních mých aukcích - jedno poštovné! Antonín Zápotocký (19. prosince 1884 - 13. listopadu 1957) – český politik a komunistický funkcionář. Později se stal československým prezidentem. Antonín Zápotocký se narodil v Zákolanech nedaleko Kladna. Jeho otcem byl dělnický aktivista a spoluzakladatel sociálnědemokratické strany Ladislav Zápotocký. Antonín se vyučil kameníkem a brzy se zapojil do politiky: působil jako funkcionář v sociální demokracii, od roku 1911 až do začátku první světové války pak pracoval jako redaktor stranického listu Svoboda. Po vypuknutí konfliktu narukoval a byl odvelen na frontu. Účastnil se bojů v Haliči, Srbsku i na italské frontě. Po válce se vrátil k činnosti v sociální demokracii, angažoval se ve frakci, z níž později vznikla KSČ. Patřil k hlavním organizátorům generální stávky na Kladensku v prosinci 1920, za což byl na devět měsíců vězněn. Po propuštění vstoupil do Komunistické strany a zakrátko se stal jejím generálním tajemníkem. Ve třicátých letech působil v komunistických rudých odborech, organizoval hornickou mosteckou stávku (1932), která vešla do dějin, jako jeden z největších protestů v meziválečné Evropě. Po vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava se Zápotocký i s manželkou pokusil emigrovat do Sovětského svazu, na hranici byl však zadržen a po celou válku vězněn. Nejprve na pražském Pankráci, pak v Drážďanech a nakonec v koncentračním táboře Sachsenhausen-Oranienburg. Po osvobození se naplno zapojil do politického života. Stal se předsedou Ústřední rady odborů, poslancem a členem Ústředního výboru KSČ. Po převratu v roce 1948 se stal předsedou československé vlády a po smrti Klementa Gottwalda v roce 1953 prezidentem republiky. Antonín Zápotocký byl také spisovatelem, dvě jeho nejznámější díla Vstanou noví bojovníci a Rudá záře nad Kladnem, byla zfilmována. Jako vysoký státní představitel nesl odpovědnost za zločinné praktiky totalitního režimu. Mezi značnou částí obyvatelstva byl však díky svému skromnému vystupování, i díky nekritické chvále médií podřízených komunistické straně, poměrně oblíben.

Nabídka č. 6996575342 Vystaveno 19.09. 20:09 Zobrazení: 46