search
account_circlecamera_altshopping_cartProdat
Kategorieclose
Vyberte si kategorii

chevron_left Vzduchovky
Kategorie chevron_left Vzduchovky

Často hledané

Často hledané

Parametry zrušit filtry Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč) 2 299 - 2 301 Kč
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Vystavené před
Končící za méně než

Vzduchovka je střelná zbraň, která využívá stlačený vzduch. Nejčastěji má podobu pušky nebo pistole. Je oblíbená pro cvičnou nebo rekreační střelbu, ale využívá se i k lovu drobné zvěře. Střelba ze vzduchovky je oblíbeným sportem a koníčkem, už v dětském věku jste se s touto aktivitou mohli potkat během sportovního dne ve škole, nebo si ji vyzkoušet u dědy či táty. Většinou se během cvičení střílí na terč nebo třeba plechovky. Tento koníček dokáže skvěle zabavit a přivést na jiné myšlenky.

Vzduchovka

Patří do specifické skupiny zbraní, které pro výstřel využívají sílu stlačeného vzduchu. Do této skupiny patří i různé pušky, pistole a revolvery. Vzduchovky v České republice spadají do kategorie D, tedy k jejich držení nepotřebujete zbrojní průkaz. Pokud vám je víc jak 18 let, můžete si vzduchovku pořídit bez zbrojního průkazu či registrace. Volně prodejné vzduchovky jsou nejvýše do ráže 6,35 mm a jejich maximální úsťová energie dosahuje 16 J. Tyto zbraně jsou velmi tiché, proto s nimi můžete trénovat i doma na zahradě bez rušení okolí. Ke střelbě sice nepotřebujete chrániče sluchu, ale bezpečnostní zásady není radno podceňovat. Vzduchovky s vyšší energií než 6,35 mm spadají do kategorie C.

Typy vzduchovek podle systému

  • Pružinové vzduchovky
  • PCP vzduchovky (větrovky)
  • Vzduchovky CO2
  • Plynové vzduchovky

Vzduchovky dostupné bez zbrojního průkazu jsou nejčastěji vyráběny v rážích 4,5 mm, 5,5 mm a 6,5 mm s výkonem 7,5 J, 10 J a 16 J (nejsilnější vzduchovky).

Pružinové vzduchovky

Pružinové vzduchovky jsou osvědčenou klasikou, fungují velmi jednoduše. Stáhnete pružinu, odjistíte a vystřelíte. Jsou vysoce spolehlivé a pořídíte je za nízkou cenu. Jsou vhodné na rekreační terčovou střelbu. Mezi nejoblíbenější pružinové vzduchovky patří:

Vzduchovka Slavia

Tato vzduchovka je typickým zástupcem pružinové zlamovací vzduchovky, často se využívá pro začátečnické střílení.

Vzduchovka Weihrauch a Air Arms

Německá sportovní vzduchovka Weihrauch se vyznačuje svojí vysokou přesností a kvalitou, stejně tak její anglický protějšek s dlouholetou tradicí Air Arms. Tyto dvě značky mezi sebou vedou neustálý boj o nejpřesnější pružinovou vzduchovku.

PCP vzduchovky (větrovky)

K pohonu PCP (Pre-charged Pneumatic) vzduchovek slouží stlačený vzduch. Tyto vzduchovky se také nazývají větrovky. Plní se speciálními pumpami nebo tlakovými lahvemi. Provozní tlak v kartuši u některých modelů dosahuje až 300 barů, na běžné kompresory tedy rovnou zapomeňte. PCP vzduchovky jsou právě kvůli silnému tlaku, který způsobuje velkou ránu, považovány za nejsilnější vzduchovky. Maximální energie zbraně však nesmí přesahovat 16 J, pokud jde o vzduchovku bez zbrojního průkazu. Jakmile však vyzkoušíte přesnost PCP vzduchovky, ihned si ji zamilujete. Podle některých odborníků jsou PCP vzduchovky nejpřesnější zbraně na světě. Spousta z nich se dokonce vyrábí právě v České republice. Mezi ně patří například Taipan, Kalibrgun, Airgun Royal a Altaros. Často jim ale chybí pevná mířidla, proto doporučujeme dokoupit puškohled. Zkuste se po něm podívat v kategorii Střelecká a myslivecká výstroj nebo Ostatní střelecké a myslivecké vybavení.

Vzduchovky CO2

Na rozdíl od PCP jsou tyto vzduchovky poháněny oxidem uhličitým, který se zpravidla nachází v jednorázové bombičce s objemem 12 g nebo 88 g. Po vystřílení ji tedy nelze opakovaně použít a je třeba ji vyhodit. Vzduchovky na CO2 jsou tiché a bez zpětného rázu. U tohoto typu vzduchovky hraje důležitou roli teplota vzduchu. Právě na ní závisí roztažnost plynu, proto si při teplotě pod 10 °C nezastřílíte. Jako jediné však umí střílet ve full auto režimu, tedy dávkou.

Plynové vzduchovky

Tyto vzduchovky obsahují plynový píst, který zaručuje stabilní výkon. Vzhledem připomínají klasické pružinové vzduchovky, vnitřní mechanika je však jiná. Místo pružiny uvnitř najdete píst naplněný inertním plynem (například dusíkem) nebo stlačeným vzduchem. Vzduchovky s plynovým pístem mají nižší zpětný ráz a vibrace, co prospěje nejvíce vašemu puškohledu. Za zmínku určitě stojí i nižší hlučnost a lepší konzistence střelby. Nejoblíbenější plynovou vzduchovkou je španělská značka Gamo, která nově vyrábí vzduchovky i se zásobníkem. Na paty jí ale šlape turecká značka Hatsan, která má příznivé ceny.

Lovecká vzduchovka

V České republice sice není lov vzduchovkou povolen, ale to neznamená, že si ji nemůžete pořídit. Samozřejmě je nutné dodržovat zákon – maximální úsťová energie musí být 16 J. Pokud sami nevíte, jaký typ vzduchovky na lov bude nejlepší, poradíme vám. Pro lov není příliš vhodná vzduchovka na CO2, oxid uhličitý je totiž plyn citlivý na teplotu a v chladném počasí tak není možné střílet. Mnohem vhodnější jsou pro lov drobných škůdců vzduchovky s plynovým pístem a pružinovky. Nevýhodou většiny vzduchovek tohoto typu je však absence zásobníku, tedy omezení pouze na jedinou ránu. Nejlépe proto uděláte, když sáhnete po PCP vzduchovce. Dále je potřeba vybrat co největší ráži. U loveckých vzduchovek platí – čím větší ráže, tím lépe. Doporučuje se ráže 5,5 mm nebo 6,35 mm. Vyzkoušejte renomované výrobce, jako jsou FX Airguns, Airgun Technology, Edgun, Kalibrgun nebo Taipan, určitě neprohloupíte.

Diabolky do vzduchovky

Velmi důležitou roli hraje lovecké střelivo. Nezapomeňte si zakoupit kvalitní diabolky do vzduchovky, aby střelba byla co nejpřesnější, nejpohodlnější a bez komplikací. Volit můžete mezi diabolky s polymerovou špičkou nebo diabolky s dutinkou, které jsou světově uznávané pro jejich přesnost a ranivý účinek.

Nezapomeňte si pořídit ani kvalitní puškohled. Správné doplňky posunou střelbu na úplně jiný level.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up
my_locationV mém okolí
close

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 1 nabídka. Pro přesnější výsledky použijte filtraci.
Seřadit podle:Čas, právě končícíkeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
Seznam nabídek
1 nabídek na stránce
vzduchovka Stella 523 chrom
local_offer
visibility

vzduchovka Stella 523 chrom

Stav zboží  Použité  

Kup teď 

2 300 Kč 25 dní

S dopravou 2 500 Kč, place Cheb (další z okolí Karlovy Vary)

Končí za 25 dní
1
V pořádku