search
account_circlecamera_altshopping_cartProdat
Kategorieclose
Vyberte si kategorii

chevron_left Starožitné kapesní hodinky a stopky
Kategorie chevron_left Starožitné kapesní hodinky a stopky

Parametry zrušit filtry Typ nabídky
Cena (Kč) 1 000 - 2 500 Kč
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Vystavené před
Končící za méně než

V minulých dobách byly kapesní hodinky nepostradatelnou součástí všech gentlemanů. Zlatou éru zažívaly v 19. století, kdy byly doplňkem oblečení nejen ve vyšších společenských vrstvách, ale také součástí vybavení pracovníků železnic nebo námořních důstojníků. Vyráběly se ze zlata, stříbra i obecného kovu. Hodinky byly k pánské vestě nebo smokingu připevněny řetízkem, tzv. šatlénem. Kapesní hodinky nebyly však záležitost jen mužská, i dámy měly své bohatě zdobené elegantní kapesní hodinky malých rozměrů, tzv. jeptišky. V některých případech se vám může poštěstit koupit kapesní hodinky v původní etuji, co určitě zvyšuje jejich atraktivitu..

První kapesní hodinky

Historie prvních kapesních hodinek sahá až do 16. století. Pravděpodobným strůjcem prvních mechanicky přenosných hodinek je Peter Henlein a jeho tzv. norimberské vejce. Název je odvozen od tvaru pláště hodinek a místa vzniku. V roce 1587 byly v Ženevě zkonstruovány první sériově vyráběné kapesní hodinky. Dostalo se jim značné obliby převážně u majetných lidí, a to i přesto, že velikost ani váha stále nebyla nejmenší. Následoval další vývoj, u kterého byl kladen důraz na větší přesnost chodu stroje, ale i praktičnost a v neposlední řadě umělecké zpracování.

Kapesní hodinky "cibule"

Kapesní hodinky na řetízku si vysloužili lidové pojmenování “cibule” už kdysi dávno. Důvodů pro toto pojmenování může být více. Například kulatý tvar hodinek a také to, že kapesní hodinky můžou mít hned několik “slupek”. Kapesní hodinky dělíme na dvouplášťové a tříplášťové.

  • Dvouplášťové kapesní hodinky – Mají dva krycí pláště (slupky) na zadní straně. Jeden, obvykle vyrobený z kovu, chrání strojek hodinek, druhý pak slouží jako pouzdro, které už může být vyrobeno ze zlata nebo stříbra. Ciferník je chráněn pouze sklíčkem.
  • Tříplášťové kapesní hodinky – Mají tři pláště, dva jsou stejné jako u dvouplášťových hodinek. Třetí plášť ale chrání i přední stranu hodinek, to znamená ciferník a sklíčko.

Kapesní hodinky se vrací do módy a čím dál častěji se kupují i za účelem dárku. Na zadní stranu pláště lze vyrýt monogram nebo datum narození či jméno obdarovaného.

Kapesní hodinky PRIM

U kapesních hodinek české značky PRIM najdete originální design a mnohaletou historii a tradici. Skrývají v sobě eleganci a krásu a skvěle doplní váš outfit. Zásadní u kapesních hodinek je jejich velikost. Nejtypičtější je průměr ciferníku 4,5 cm, který se skvěle vejde do kapsy. Každý model si můžete doplnit o řetízek “šatlén”, kterým si hodinky připnete k saku nebo vestičce.

Starožitné stopky

Hodinky, které jsou vybavené funkcí pro měření krátkého intervalu se označují “chronograf” neboli stopky. Mají několik sub-číselníků s ručičkami a tlačítko u korunky. Hodinky, které se daly zastavit a opět spustit vznikly již na konci 18. století. Jejich vývoj byl dlouhý, až následně ve 20. století se tento odměřovací mechanismus začal používat i u hodinek kapesních a náramkových.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up
my_locationV mém okolí
close

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 2 nabídky. Pro přesnější výsledky použijte filtraci.
Seřadit podle:Čas, právě končícíkeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
Seznam nabídek
1 nabídek na stránce
KAPESNÍ HODINKY CHRONOMETRE ZODIAC s modrými kameny
local_offer
visibility

KAPESNÍ HODINKY CHRONOMETRE ZODIAC s modrými kameny

 

Aktuální cena 

2 500 Kč 4 dny

S dopravou 2 630 Kč, osobně vplace Plzeň (další z okolí Plzeň)

Nikdo nepřihazuje
Končí za 4 dny
Od toro88
PŘÍVĚŠEK K HODINKÁM -KRÁSNÝ KUS-přes 100 let starý
local_offer
visibility

PŘÍVĚŠEK K HODINKÁM -KRÁSNÝ KUS-přes 100 let starý

 

Aktuální cena 

1 000 Kč 7 dní

S dopravou 1 100 Kč, osobně vplace Plzeň (další z okolí Plzeň)

Nikdo nepřihazuje
Končí za 7 dní
Od toro88
1
V pořádku