search
account_circlecamera_altshopping_cartProdat
Kategorieclose
Vyberte si kategorii

chevron_left Příslušenství k starožitným hodinám a hodinkám
Kategorie chevron_left Příslušenství k starožitným hodinám a hodinkám

Často hledané

Často hledané

Parametry zrušit filtry Typ nabídky
Cena (Kč) 199 - 201 Kč
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Vystavené před
Končící za méně než

Starožitné hodiny a hodinky se pyšní mnohaletou historií, prošly pod rukama řadou mužů i žen. Zkrátka zažily toho opravdu mnoho, a to se často podepíše na jejich stavu. Ne vždy se podaří sehnat starožitný kousek v dokonalém stavu. Mnohdy hodiny potřebují celkový repas strojku, nový ciferník nebo řemínek a jiné další opravy. U jiných kusů může chybět příslušná původní výbava, jakou je například skříň u nástěnných hodin. Proto se podívejte na sortiment příslušenství. Jednou ze stěžejních součástí všech hodin a hodinek je hodinový strojek a ciferník. U opravy hodinového strojku se vyplatí investovat a hodinky odnést k hodináři. Jako každý stroj, který jede, se i hodinový strojek musí čas od času mazat. K tomuto účelu slouží hodinářský olej, který má výborné mazací vlastnosti a vysokou odolnost proti stárnutí.

Ciferníky

Celá řada starožitných hodin má ciferníky zdobené smaltem (emailem). Jde o křemičitou taveninu podobnou sklu nebo porcelánu, která při zahřátí vytvoří na kovu celistvý, hladký a lesklý povlak. Tato technologie byla známá již ve starověkých zemích, kde se jím zdobily reliéfy. Na českém území je nejstarší předmět zdobený smaltem svatováclavská koruna. Ciferníky hodin bývají často omlácené a poničené, smalt je velice choulostivý na sebemenší náraz a vyžaduje opravdu šetrné zacházení. V dnešní době je velmi obtížné napodobit techniku smaltu stejnou technologií jako kdysi, ale určitě bychom našli šikovné zlatníky, kteří si s restaurováním poradí.

Hodinářské nářadí

Pokud se chcete pustit do opravy a seřízení mechanických hodinek sami, bude se vám hodit dobrá výbava. Hodinářské nářadí by mělo obsahovat hodinářskou lupu, otvírák krytu, sadu pružin, těsnící kroužky, hodinářské šroubováky a v neposlední řadě šikovné ruce. Děrovací kleště vám zase pomůžou s dírkou na novém řemínku.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up
my_locationV mém okolí
close

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 1 nabídka. Pro přesnější výsledky použijte filtraci.
Seřadit podle:Čas, právě končícíkeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
Seznam nabídek
1 nabídek na stránce
ARTDECO PŘÍVĚSEK KE KAPESNÍM HODINKÁM
local_offer
visibility

ARTDECO PŘÍVĚSEK KE KAPESNÍM HODINKÁM

 

Aktuální cena 

200 Kč 2 dny

S dopravou 300 Kč, osobně vplace Plzeň (další z okolí Plzeň)

Nikdo nepřihazuje
Končí za 2 dny
Od toro88
1
V pořádku