chevron_left Dřezové baterie

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Barva
Styl
Povrch
Materiál
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Dřezové baterie

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 149 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 149 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
Seznam nabídek
Populární nabídky
123 chevron_right chevron_right

Kuchyňská baterie uceluje celkový design vaší kuchyně. Neměli byste ovšem zapomínat na její hlavní úlohu a správnou funkčnost. Na trhu nalezneme mnoho designů a různých provedení, co může být pro úplného nováčka velmi matoucí. Pojďte se s námi podívat na to, jak vybrat tu pravou dřezovou baterii a na co byste si při jejím výběru měli dát pozor.

Páková baterie

Páková baterie patří k těm nejvíce rozšířeným na dnešním trhu. Její velkou výhodou oproti kohoutkové baterii je možnost snadné regulace teploty a proudu vody. U pákové baterie je možnost nastavit teplotu vody s vysokou přesností, což u mytí nádobí určitě oceníte. Pokud chcete ulevit do budoucna své peněžence, sáhněte po termostatické baterii. Tato baterie udržuje nastavenou teplotu vody a vy nemusíte čekat na teplou vodu.

Kohoutková baterie

Kohoutkové baterie se dnes využívají spíše pro svůj okrasný vzhled, který se hodí zejména do rustikálních kuchyní. U kohoutkových baterií je velmi obtížné nastavit správnou teplotu vody a správný proud a tím stoupá i celková spotřeba vody.

Dřezová baterie se sprchou

V posledních letech je velmi žádaná baterie se sprchou nebo výsuvnou koncovkou. Tento typ baterií umožňuje vysunutí hlavice z jejich těla. To oceníte zejména při napouštění většího hrnce, nebo při mytí ovoce a zeleniny. Baterie se sprchou umožňují navíc ovládat proud vody. Při výběru dbejte na kvalitu, protože tato část může být velmi poruchová.

Na co se zaměřit při výběru kuchyňské baterie

Umístění dřezové baterie

Při výběru baterie do kuchyně byste se měli řídit tím, jak máte přivedenou vodu do kuchyně. Samozřejmě je možné přívod vody upravit, ale je to investice času a peněz navíc. Pokud máte vodu přivedenou do zdi nad dřezem, máte na výběr mezi nástěnnou a podomítkovou dřezovou baterií. Pokud vývod vody máte pod úrovní dřezu, je ideální zvolit stojánkovou jednootvorovou nebo víceotvorovou dřezovou baterii. U těchto baterií nezapomeňte zkontrolovat, zda vám bude sedět k vámi vybranému dřezu.

Ovládání dřezové baterie

Výše jsme si představili dva základní typy ovládání dřezové baterie – pákovou a kohoutkovou. Dnešní moderní doba nabízí i luxusnější způsoby ovládání. Dotyková dřezová baterie umožňuje spuštění vody pouhým dotykem, díky tomu nemusíte řešit upatlanou baterii od těsta. Jako ze sci-fi může působit elektronická bezdotyková baterie, která reaguje na pouhé přiblížení ruky k senzoru. Tyto baterie mají velmi vysokou úroveň hygieny.

Materiál dřezové baterie

Materiál má vliv nejen na vzhled baterie, ale zejména na její životnost a náročnost údržby. Chrom a nerez se řadí mezi nejpopulárnější materiály, protože nabízejí kompromis mezi kvalitou a cenou. Díky vysoké popularitě si můžete vybírat z nepřeberného množství designů. Mosaz je znakem luxusu, kvality a dlouhé životnosti. Její údržba není náročná, ale vyžaduje pravidelnost. Pokud jste se rozhodli pro granitový dřez, můžete jej doladit i granitovou baterií. Zde si dejte pozor na baterie, které mají pouze granitový nástřik. Často dochází k odlupování tohoto nástřiku a vám by tak zůstala nevzhledná baterie.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up