Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
SKONČENO
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.

Vzpomínka na majstra, F. Borovec, komb. technika, CHARITA

Skončeno
Žádný příhoz
460 Kč
Ukončeno ve středu 21. 8. 2019, 17:13:00
Nikdo nezakoupil
Doprava a platba
Balík Do ruky 140 Kč
Osobní převzetí
Kyjov
Doba dodání 4-6 dní
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Vzpomínka na majstra, F. Borovec, komb. technika, CHARITA
Popis předmětu

Autor: František Borovec
Rozměr: 30 
x 42 cm
Technika: kombinovaná technika, monoprint

+ na obraze zachycen primáš Jožena Kubík
+ pasparta a rám

 

Aukce je součástí programu folklorních slavností Slovácký rok v Kyjově (15. - 18. srpna 2019). V rámci pořadu Made in Slovácko (neděle, 15.00-16.30, Letní kino Kyjov) budou renomovaní umělci tvořit díla, která následně vydraží na aukčním portálu Aukro. Veškerý výtěžek poputuje na Dětské oddělení Nemocnice Kyjov (potvrdí mluvčí nemocnice Filip Zdražil - 778 734 797).

Nápad se zrodil v hlavě Rudolfa Danajoviče, jednoho z členů autorského týmu Slováckého roku. „Baví mě propojování různých uměleckých žánrů v jeden celek. Program folklorních slavností tím dostává úplně nový rozměr. V tomto případě nejen rozměr estetický, ale také morální. Vlastnit krásnou vzpomínku na Slovácký rok a vědět, že to navíc pomůže potřebným, musí být přece skvělý pocit,“ vysvětluje Danajovič.

Ještě před zahájením slavností Slovácký rok se uskuteční tři aukce, ve kterých se budou dražit díla bratrů Borovcových, Františka a Dalibora (toto je jedno z nich - podívejte se i na mé další aukce). Od 19. srpna na ně navážou aukce děl Lenky Jurečkové (slovácká malířka folkloru), Zuzany Osako (ilustrátorka a oděvní návrhářka, autorka kolekce oblečení českých sportovců pro Letní olympijské hry 2020 v Tokiu) a Michala Filáka a.k.a. ProroKa (graffiti umělec). Jejich práce bude vznikat přímo před zraky diváků pořadu Made in Slovácko, který je v rámci Slováckého roku v Kyjově na pořadu v neděli 18. srpna od 15 hodin.

 

František Borovec: Rodák z Veselí nad Moravou, srdcem slovácký patriot, kterým stále zůstává i přes spletité cesty jeho žití a profesní zaměření. Základy pro uměleckou dráhu dostává od baťovských profesorů v Uherském Hradišti a těch se drží věrně doposud. Přes rozsáhlou šíři zájmů se od původní propagační grafiky vrací zpět ke grafickému designu (užité grafice). V počátcích to bylo zaujetí novinovou kresbou a knižní ilustrací, populární byla i jeho plakátová tvorba, výstavařina předznamenala působení v televizi, filmu a divadle. V dobách, kdy mu štěstí nepřálo, utíká k anonymní profesi tvůrce corporate designu, což později vyučuje na středních i vysokých školách. Ve své tvorbě spojuje řemeslnou zručnost a kresebnou jistotu obohacenou o poznatky z počítačové grafiky.

Autor: František Borovec Rozměr: 30 x 42 cm Technika: kombinovaná technika, monoprint + na obraze zachycen primáš Jožena Kubík + pasparta a rám Aukce je součástí programu folklorních slavností Slovácký rok v Kyjově (15. - 18. srpna 2019). V rámci pořadu Made in Slovácko (neděle, 15.00-16.30, Letní kino Kyjov) budou renomovaní umělci tvořit díla, která následně vydraží na aukčním portálu Aukro. Veškerý výtěžek poputuje na Dětské oddělení Nemocnice Kyjov (potvrdí mluvčí nemocnice Filip Zdražil - 778 734 797). Nápad se zrodil v hlavě Rudolfa Danajoviče, jednoho z členů autorského týmu Slováckého roku. „Baví mě propojování různých uměleckých žánrů v jeden celek. Program folklorních slavností tím dostává úplně nový rozměr. V tomto případě nejen rozměr estetický, ale také morální. Vlastnit krásnou vzpomínku na Slovácký rok a vědět, že to navíc pomůže potřebným, musí být přece skvělý pocit,“ vysvětluje Danajovič. Ještě před zahájením slavností Slovácký rok se uskuteční tři aukce, ve kterých se budou dražit díla bratrů Borovcových, Františka a Dalibora (toto je jedno z nich - podívejte se i na mé další aukce). Od 19. srpna na ně navážou aukce děl Lenky Jurečkové (slovácká malířka folkloru), Zuzany Osako (ilustrátorka a oděvní návrhářka, autorka kolekce oblečení českých sportovců pro Letní olympijské hry 2020 v Tokiu) a Michala Filáka a.k.a. ProroKa (graffiti umělec). Jejich práce bude vznikat přímo před zraky diváků pořadu Made in Slovácko, který je v rámci Slováckého roku v Kyjově na pořadu v neděli 18. srpna od 15 hodin. František Borovec: Rodák z Veselí nad Moravou, srdcem slovácký patriot, kterým stále zůstává i přes spletité cesty jeho žití a profesní zaměření. Základy pro uměleckou dráhu dostává od baťovských profesorů v Uherském Hradišti a těch se drží věrně doposud. Přes rozsáhlou šíři zájmů se od původní propagační grafiky vrací zpět ke grafickému designu (užité grafice). V počátcích to bylo zaujetí novinovou kresbou a knižní ilustrací, populární byla i jeho plakátová tvorba, výstavařina předznamenala působení v televizi, filmu a divadle. V dobách, kdy mu štěstí nepřálo, utíká k anonymní profesi tvůrce corporate designu, což později vyučuje na středních i vysokých školách. Ve své tvorbě spojuje řemeslnou zručnost a kresebnou jistotu obohacenou o poznatky z počítačové grafiky.

Nabídka č. 6952493836 Vystaveno 11.08. 17:08 Zobrazení: 101