Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
SKONČENO
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.

Ze skanzenu, D. Borovec, kresba, monoprint, CHARITA

Skončeno
Žádný příhoz
725 Kč
Ukončeno ve středu 21. 8. 2019, 17:23:00
Nikdo nezakoupil
Doprava a platba
Balík Do ruky 140 Kč
Osobní převzetí
Kyjov
Doba dodání 4-6 dní
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Ze skanzenu, D. Borovec, kresba, monoprint, CHARITA
Popis předmětu

Autor: Dalibor Borovec
Rozměr: 30 
x 42 cm (rámováno)
Technika: kresba, monoprint

 

Aukce je součástí programu folklorních slavností Slovácký rok v Kyjově (15. - 18. srpna 2019). V rámci pořadu Made in Slovácko (neděle, 15.00-16.30, Letní kino Kyjov) budou renomovaní umělci tvořit díla, která následně vydraží na aukčním portálu Aukro. Veškerý výtěžek poputuje na Dětské oddělení Nemocnice Kyjov (potvrdí mluvčí nemocnice Filip Zdražil - 778 734 797).

Nápad se zrodil v hlavě Rudolfa Danajoviče, jednoho z členů autorského týmu Slováckého roku. „Baví mě propojování různých uměleckých žánrů v jeden celek. Program folklorních slavností tím dostává úplně nový rozměr. V tomto případě nejen rozměr estetický, ale také morální. Vlastnit krásnou vzpomínku na Slovácký rok a vědět, že to navíc pomůže potřebným, musí být přece skvělý pocit,“ vysvětluje Danajovič.

Ještě před zahájením slavností Slovácký rok se uskuteční tři aukce, ve kterých se budou dražit díla bratrů Borovcových, Františka a Dalibora (toto je jedno z nich - podívejte se i na mé další aukce). Od 19. srpna na ně navážou aukce děl Lenky Jurečkové (slovácká malířka folkloru), Zuzany Osako (ilustrátorka a oděvní návrhářka, autorka kolekce oblečení českých sportovců pro Letní olympijské hry 2020 v Tokiu) a Michala Filáka a.k.a. ProroKa (graffiti umělec). Jejich práce bude vznikat přímo před zraky diváků pořadu Made in Slovácko, který je v rámci Slováckého roku v Kyjově na pořadu v neděli 18. srpna od 15 hodin.

 

Dalibor Borovec: Pochází z Veselí nad Moravou, kde vyrostl, národnostně se uvědomoval a tvořil. K Slovácko se vážou i jeho profesní začátky, kdy pracoval jako propagační grafik, muzejník, ale také vyhledávaný i uznávaný kreslíř a ilustrátor poezie autorů z jihovýchodní Moravy.
Autorův výtvarný jazyk nás oslovuje jasnou, srozumitelnou řečí, tak postrádanou v současném umění. Svou mlčenlivou výpovědí nabízí přátelskou procházku znovuobjevovanou krajinou, s cílem, jež má sloužit k obohacení každého, kdo o to stojí. Jeho díla vlastní sběratelé a galerie v Rusku, Kanadě, Americe i na Slovensku.

Autor: Dalibor Borovec Rozměr: 30 x 42 cm (rámováno) Technika: kresba, monoprint Aukce je součástí programu folklorních slavností Slovácký rok v Kyjově (15. - 18. srpna 2019). V rámci pořadu Made in Slovácko (neděle, 15.00-16.30, Letní kino Kyjov) budou renomovaní umělci tvořit díla, která následně vydraží na aukčním portálu Aukro. Veškerý výtěžek poputuje na Dětské oddělení Nemocnice Kyjov (potvrdí mluvčí nemocnice Filip Zdražil - 778 734 797). Nápad se zrodil v hlavě Rudolfa Danajoviče, jednoho z členů autorského týmu Slováckého roku. „Baví mě propojování různých uměleckých žánrů v jeden celek. Program folklorních slavností tím dostává úplně nový rozměr. V tomto případě nejen rozměr estetický, ale také morální. Vlastnit krásnou vzpomínku na Slovácký rok a vědět, že to navíc pomůže potřebným, musí být přece skvělý pocit,“ vysvětluje Danajovič. Ještě před zahájením slavností Slovácký rok se uskuteční tři aukce, ve kterých se budou dražit díla bratrů Borovcových, Františka a Dalibora (toto je jedno z nich - podívejte se i na mé další aukce). Od 19. srpna na ně navážou aukce děl Lenky Jurečkové (slovácká malířka folkloru), Zuzany Osako (ilustrátorka a oděvní návrhářka, autorka kolekce oblečení českých sportovců pro Letní olympijské hry 2020 v Tokiu) a Michala Filáka a.k.a. ProroKa (graffiti umělec). Jejich práce bude vznikat přímo před zraky diváků pořadu Made in Slovácko, který je v rámci Slováckého roku v Kyjově na pořadu v neděli 18. srpna od 15 hodin. Dalibor Borovec: Pochází z Veselí nad Moravou, kde vyrostl, národnostně se uvědomoval a tvořil. K Slovácko se vážou i jeho profesní začátky, kdy pracoval jako propagační grafik, muzejník, ale také vyhledávaný i uznávaný kreslíř a ilustrátor poezie autorů z jihovýchodní Moravy. Autorův výtvarný jazyk nás oslovuje jasnou, srozumitelnou řečí, tak postrádanou v současném umění. Svou mlčenlivou výpovědí nabízí přátelskou procházku znovuobjevovanou krajinou, s cílem, jež má sloužit k obohacení každého, kdo o to stojí. Jeho díla vlastní sběratelé a galerie v Rusku, Kanadě, Americe i na Slovensku.

Nabídka č. 6952493895 Vystaveno 11.08. 17:08 Zobrazení: 136