Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
SKONČENO
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.

Podobné nabídky ke skončené nabídce

Zlatá mince Zámek Sychrov PP 2023 - Numismatika
Zlatá mince Zámek Sychrov PP 2023 - Numismatika
Zlatá mince Zámek Sychrov PP 2023 - Numismatika
Zlatá mince Zámek Sychrov PP 2023 - Numismatika
Zlatá mince Zámek Sychrov PP 2023 - Numismatika
1 z 4

Zlatá mince Zámek Sychrov PP 2023

Skončeno
5 přihazovalo
1 320 Kč
Ukončeno ve středu 19. 6. 2024, 20:04:00
Vyhráno uživatelem p...a
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Cenné psaní 80 Kč
Mezinárodní přeprava 150 Kč
Osobní převzetí
Praha 1
Kartou online
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Zlatá mince Zámek Sychrov PP 2023
Popis předmětu
Informace od prodejce

ryzost: Au 999,9

váha: 0,5 g

hodnota: 2 NZD

náklad: 1000 ks

balení: kapsle, blistr

 

autentické foto

 

Od 19. století sloužil severočeský zámek Sychrov jako rezidence šlechtického rodu Rohanů, který pocházel z Francie. Tato skutečnost se výrazně promítla do podoby kouzelného komplexu, který patří k nejvýznamnějším stavbám ve stylu romantické novogotiky francouzského typu. Zámek hostil řadu velkých osobností – francouzského krále Karla X., pruského krále Viléma I., rakouského císaře Františka Josefa I. či české skladatele Josefa Suka a Antonína Dvořáka. Tito vzácní návštěvníci mohli obdivovat výzdobu, která byla mistrným dílem českých řezbářů, honosný mobiliář i rozlehlý anglický park. „Rozsáhlá přestavba barokního zámku na sídlo ve stylu romantické gotiky se promítla do podoby sběratelsky zajímavé pohlednice, která posloužila jako předloha pro balení mince. Pohledy na zámek a okolí doplňuje záběr řezbářského závodu, který se výrazně podílel na přestavbě interiéru šlechtického sídla,“ říká znalec pohlednic Pavel Vursta.

Reverzní straně mince, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, dominuje východní křídlo zámku s dvouramenným schodištěm. Kompozici dotváří opis SYCHROV. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana nese jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2023.

ryzost: Au 999,9 váha: 0,5 g hodnota: 2 NZD náklad: 1000 ks balení: kapsle, blistr autentické foto Od 19. století sloužil severočeský zámek Sychrov jako rezidence šlechtického rodu Rohanů, který pocházel z Francie. Tato skutečnost se výrazně promítla do podoby kouzelného komplexu, který patří k nejvýznamnějším stavbám ve stylu romantické novogotiky francouzského typu. Zámek hostil řadu velkých osobností – francouzského krále Karla X., pruského krále Viléma I., rakouského císaře Františka Josefa I. či české skladatele Josefa Suka a Antonína Dvořáka. Tito vzácní návštěvníci mohli obdivovat výzdobu, která byla mistrným dílem českých řezbářů, honosný mobiliář i rozlehlý anglický park. „Rozsáhlá přestavba barokního zámku na sídlo ve stylu romantické gotiky se promítla do podoby sběratelsky zajímavé pohlednice, která posloužila jako předloha pro balení mince. Pohledy na zámek a okolí doplňuje záběr řezbářského závodu, který se výrazně podílel na přestavbě interiéru šlechtického sídla,“ říká znalec pohlednic Pavel Vursta. Reverzní straně mince, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, dominuje východní křídlo zámku s dvouramenným schodištěm. Kompozici dotváří opis SYCHROV. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana nese jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2023.

Nabídka č. 7062559143 Vystaveno 12.06. 20:06 Zobrazení: 85