Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Zlaté 14K Bicí Audemars Fréres s Chronografem, 1890, Katedrálový Zvuk - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Audemars Fréres s Chronografem, 1890, Katedrálový Zvuk - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Audemars Fréres s Chronografem, 1890, Katedrálový Zvuk - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Audemars Fréres s Chronografem, 1890, Katedrálový Zvuk - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Audemars Fréres s Chronografem, 1890, Katedrálový Zvuk - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Audemars Fréres s Chronografem, 1890, Katedrálový Zvuk - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Audemars Fréres s Chronografem, 1890, Katedrálový Zvuk - Starožitnosti
+10
Zlaté 14K Bicí Audemars Fréres s Chronografem, 1890, Katedrálový Zvuk - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Audemars Fréres s Chronografem, 1890, Katedrálový Zvuk - Starožitnosti
1 z 18

Zlaté 14K Bicí Audemars Fréres s Chronografem, 1890, Katedrálový Zvuk

Aukce
Žádný příhoz
239 000 Kč
Končí v sobotu 27. 4. 20:48
Kolik přihodit?

nebo
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Zaslat.cz kurýr na adresu 167 Kč
Kurýr 500 Kč
Cenný balík 500 Kč
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Zlaté 14K Bicí Audemars Fréres s Chronografem, 1890, Katedrálový Zvuk
Popis předmětu

Redukuji svoji rozsáhlejší sbírku klasických hodinek, a tak nabízím k prodeji vzácné bicí hodinky Audemars Fréres s chronografem vyrobené ze 14K růžového zlata. Muzeální kus s katedrálovým zvukem.

 

 

Dnes je firma Audemars Piguet známá hlavně díky svému modelu Royal Oak od nejslavnějšího návrháře hodinek Geralda Genty za 77.000 EUR v základní ocelové verzi (1.800.000 Kč). Málokdo, ale ví že hodinářská rodina Audemarsů má za sebou dlouhou a vysoce ceněnou tradici vytváření špičkových hodinek. Rodinnou tradici zakládá v roce 1811 Benjamin Luis Audemars v obci Brassus a je zajímavé, že dodnes je v této obci hlavní sídlo společnosti Audemars Piguet.

 

 

Příběh rodiny se začíná u Andrého Hodemarta, který emigroval do západního Švýcarska, aby se vyhnul náboženskému pronásledování protestantů v katolické Francii. Jméno bylo matrikáři postupem času zkomoleno na Audemars, a tak víme, že všichni nositelé tohoto jména jsou potomky původní rodiny. Luis Benjamin Audemars, který je považován za zakladatele hodinářského rodu, se narodil 22.května roku 1782 brusiči kamenů do hodinek Pierre-Henri Audemarsovi a jeho ženě Suzette, za svobodna Piguetové.  Rodiny Audemarsů a Piguetů, tak byly od počátku provázány a vzájemně spolupracovaly.

 

Ve věku šestnácti let nastupuje společně s Isaakem Piguetem do učení u hodináře Philipe Samuela Mèylana v obci Brassus u Ženevy. Meylan je dodnes považovám za jednoho z nejlepších švýcarských hodinářů.  Po vyučení odchází na zkušenou do Paříže a po dva roky pracuje pro nejslavnějšího hodináře všech do Luise Abrahama Bregueta. Breguet si ho velmi oblíbil a považoval ho za svého mistrovského učedníka. Po návratu do Švýcarska s ním i nadále spolupracoval. Breguet stejně jako Audemars byl také švýcar a odebíral kvalitní polotovary pro své hodinky od špičkových švýcarských výrobců. Jedním z nich se s největší pravděpodobností stal i Audemars. V roce 1811 se Meylan rozhodl odstěhovat do Ženevy a nabídl Audemarsovi převzetí své dílny v Brassu. To znamená, že Audemarse považoval nejen za špičkového hodináře, ale také za dostatečně rozvinutou osobnost, která je schopna vést jeho firmu. Audemars neváhá a v pouhých 29 letech spouští svůj vlastní byznys. To je vznik tzv. "Ancienne Maison Audemars" jak o něm později referují jeho následovníci tedy starý dům Audemars. Firma je velmi úspěšná a dodává své stroje i takovým značkám jako Breguet, Patek Philippe, Jorg Jürgensen, Charles Frodsham, Henry Capt a dalším. V období od 1875 do 1885 zakládají potomci rodiny Audemarsů řadu značek. Jsou to Audemars Piguet, Audemars Freres, Luis Audemars et Cie a Francois Audemars Fils. Asi nejúspěšnější byla právě Audemars Freres, která byla úspěšná se svými výrobky po celém světě, a to až do roku 1911, kdy její ruský odběratel nezaplatil za velkou dodávku hodinek a firma upadla do platební neschopnosti. Dnes je na trhu již jen Audemars Piguet, ale má stále svá hlavnií sídla v Brassu a Ženevě.

 

 

Špičkový stroj je v ultra-kvalitním provedení jak je u firmy Audemars zvykem. Stroj je osazen 28 drahokamy. Mechanismus bití je zcela tichý a slyšíme pouze nádherné tóny odbíjení gongů. Frekvence stroje je 18000 vibrací za hodinu. Nechal jsem provést servis v hodnotě 10.000 Kč v prosinci 2021, takže stroj je čistý a naolejovaný a nehrozí, že dojde k poškození bicího mechanismu, tak jak to bohužel vidím u většiny bicích hodinek na sběratelském trhu. Chronograf se spouští zmačknutím horního tlačítka. Dalším stištěním se zastaví a třetím se nuluje. Spodní tlačítko spustí odbíjení. Odbíjení je čtvrťové a to znamená, že hodinky odbíjejí celé uplynulé hodiny a čtvrthodiny na dva gongy. Hodiny jsou odbíjeny jedním zazvoněním a čtvrti dvěma zazvoněními v odlišných tónech. Jak řekl jeden můj známý sběratel, stisknutím tlačítka odbíjení se do pokoje rozlévá čistá krása.

 

 

Luxusní pouzdro je vyrobeno z 14K masivního růžového zlata, které obsahuje 58,5 % čistého kovu ve slitině. Jedná se o ultra velké a nákladné provedení jaká byla vyráběna pro svoji cenovou náročnost téměř jen v letech 1890 -1900. Hodinky mají tzv. katedrálový zvuk, jehož je dosaženo větším provedením pouzdra a ponecháním volného prostoru po stranách gongů. Víčka jsou  puncována Audemars Freres, Geneve - Brassus, 14 K, Císařskou korunou v luně, cože je německý importní punc pro zlato užívaný pouze do roku 1920, punc veverky je švýcarský punc pro 14K zlato. Prachové víčko má špičkové rytiny odkazující na firemní historii zpět až do roku 1811 a medaile získané na důležitých výstavách. Velkou vzácností je třetí zadní víčko na stroji, které je prosklené a umožňuje se kochat pohledem na pracující stroj aniž by se do nej dostával prach anebo vlhkost. Celé pouzdro je pokryto vynikajícími rytinami guillosché. Téměř nejeví žádné známky nošení, takže špičkový stav.

 

Ciferník je v nádherném provedení s černými breguetovými číslicemi a chronografickou stupnicí. Je vytvořen z porcelánu. Ručičky ve stylu Ludvíka XV jsou zlaté a vteřinovky chronografu a hodin jsou modřené v ohni.

 

Audemars je velice oblíben mezi sběrateli pro svoji kvalitu a krásné provedení. Ze čtyř top značek je to nejvýhodnější alternativa. Patek Philippe v bicím provedení je dnes od 500.000 Kč výše, Vacheron Constantin bicí jsou 400.000 Kč a výše. Lange und Söhne v bicím 500.000 a výše. Audemars zatím většinou 12-15.000 EUR, takže od 250.000 Kč. Nicméně pro vzácnost takových hodinek očekávám, že ceny značně poprostou a již dnes jsou běžně nabízeny až za dvonásobek. Jedná se pochopitelně o kvalitní kusy se servisem. A nemusím připomínat, že ty jsou extrémní vzácností.

 

6. prosince 2018 vydražila aukční síň Christies bicí hodinky Audemars Freres za 62.500 amerických dolarů.

 

Web : www.audemarspiguet.com
Christies : https://www.christies.com/en/lot/lot-6185789

 

 

Výška s oblíkem : 70,0 mm

Síla Pouzdra : 13,5 mm

Průměr : 50,0 mm

 

Váha : 100,3 gramů

 

 

 

Absolutní rarita, která je prakticky nesehnatelná a to v úžasném stavu a provedení. Člověk může být miliardář a nemůže si takové hodinky koupit, protože většinu času prostě nejsou. Zkuste internet a uvidíte sami. Takže skvělá investice a hlavně opravdová radost. Cena v pražském antiku 350.000 Kč, pokud by se ovšem objevily.

 

 

Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny. Vím, co prodávám, jsem sběratel a ne zoufalec. Patřily do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval po mnoho let.

 

 

I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. Hodinky nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Kdo měl za poslední rok na účtu uložen 1 milion korun, přišel o 170.000 Kč, kdo však měl uloženo ve zlatých hodinkách tak minimálně 200.000 Kč vydělal, a to je 370.000 Kč rozdíl. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let. Byly v profesionální péči nejlepších českých hodinářských mistrů, takže stav je vynikající a nejedná se o žádné poruchové a poškozené šunty z blešího trhu, které na aukru bohužel často vidím za přemrštěné ceny. Za kvalitu ručím vrácením peněz. Originalitu lze ověřit u hodináře, nicméně takovéto kvalitní věci se nepadělají, protože vytvořit padělěk by stálo více než koupit původní věc. Podobné kusy se tu jen tak neobjeví, pokud vůbec.

 

Hodinky jsou umístěny v bankovním sejfu, a je nutné je vyzvednout, takže se doba dodání může nepatrně opozdit.

 

 

Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky

špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou.

 

Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Redukuji svoji rozsáhlejší sbírku klasických hodinek, a tak nabízím k prodeji vzácné bicí hodinky Audemars Fréres s chronografem vyrobené ze 14K růžového zlata. Muzeální kus s katedrálovým zvukem. Dnes je firma Audemars Piguet známá hlavně díky svému modelu Royal Oak od nejslavnějšího návrháře hodinek Geralda Genty za 77.000 EUR v základní ocelové verzi (1.800.000 Kč). Málokdo, ale ví že hodinářská rodina Audemarsů má za sebou dlouhou a vysoce ceněnou tradici vytváření špičkových hodinek. Rodinnou tradici zakládá v roce 1811 Benjamin Luis Audemars v obci Brassus a je zajímavé, že dodnes je v této obci hlavní sídlo společnosti Audemars Piguet. Příběh rodiny se začíná u Andrého Hodemarta, který emigroval do západního Švýcarska, aby se vyhnul náboženskému pronásledování protestantů v katolické Francii. Jméno bylo matrikáři postupem času zkomoleno na Audemars, a tak víme, že všichni nositelé tohoto jména jsou potomky původní rodiny. Luis Benjamin Audemars, který je považován za zakladatele hodinářského rodu, se narodil 22.května roku 1782 brusiči kamenů do hodinek Pierre-Henri Audemarsovi a jeho ženě Suzette, za svobodna Piguetové. Rodiny Audemarsů a Piguetů, tak byly od počátku provázány a vzájemně spolupracovaly. Ve věku šestnácti let nastupuje společně s Isaakem Piguetem do učení u hodináře Philipe Samuela Mèylana v obci Brassus u Ženevy. Meylan je dodnes považovám za jednoho z nejlepších švýcarských hodinářů. Po vyučení odchází na zkušenou do Paříže a po dva roky pracuje pro nejslavnějšího hodináře všech do Luise Abrahama Bregueta. Breguet si ho velmi oblíbil a považoval ho za svého mistrovského učedníka. Po návratu do Švýcarska s ním i nadále spolupracoval. Breguet stejně jako Audemars byl také švýcar a odebíral kvalitní polotovary pro své hodinky od špičkových švýcarských výrobců. Jedním z nich se s největší pravděpodobností stal i Audemars. V roce 1811 se Meylan rozhodl odstěhovat do Ženevy a nabídl Audemarsovi převzetí své dílny v Brassu. To znamená, že Audemarse považoval nejen za špičkového hodináře, ale také za dostatečně rozvinutou osobnost, která je schopna vést jeho firmu. Audemars neváhá a v pouhých 29 letech spouští svůj vlastní byznys. To je vznik tzv. "Ancienne Maison Audemars" jak o něm později referují jeho následovníci tedy starý dům Audemars. Firma je velmi úspěšná a dodává své stroje i takovým značkám jako Breguet, Patek Philippe, Jorg Jürgensen, Charles Frodsham, Henry Capt a dalším. V období od 1875 do 1885 zakládají potomci rodiny Audemarsů řadu značek. Jsou to Audemars Piguet, Audemars Freres, Luis Audemars et Cie a Francois Audemars Fils. Asi nejúspěšnější byla právě Audemars Freres, která byla úspěšná se svými výrobky po celém světě, a to až do roku 1911, kdy její ruský odběratel nezaplatil za velkou dodávku hodinek a firma upadla do platební neschopnosti. Dnes je na trhu již jen Audemars Piguet, ale má stále svá hlavnií sídla v Brassu a Ženevě. Špičkový stroj je v ultra-kvalitním provedení jak je u firmy Audemars zvykem. Stroj je osazen 28 drahokamy. Mechanismus bití je zcela tichý a slyšíme pouze nádherné tóny odbíjení gongů. Frekvence stroje je 18000 vibrací za hodinu. Nechal jsem provést servis v hodnotě 10.000 Kč v prosinci 2021, takže stroj je čistý a naolejovaný a nehrozí, že dojde k poškození bicího mechanismu, tak jak to bohužel vidím u většiny bicích hodinek na sběratelském trhu. Chronograf se spouští zmačknutím horního tlačítka. Dalším stištěním se zastaví a třetím se nuluje. Spodní tlačítko spustí odbíjení. Odbíjení je čtvrťové a to znamená, že hodinky odbíjejí celé uplynulé hodiny a čtvrthodiny na dva gongy. Hodiny jsou odbíjeny jedním zazvoněním a čtvrti dvěma zazvoněními v odlišných tónech. Jak řekl jeden můj známý sběratel, stisknutím tlačítka odbíjení se do pokoje rozlévá čistá krása. Luxusní pouzdro je vyrobeno z 14K masivního růžového zlata, které obsahuje 58,5 % čistého kovu ve slitině. Jedná se o ultra velké a nákladné provedení jaká byla vyráběna pro svoji cenovou náročnost téměř jen v letech 1890 -1900. Hodinky mají tzv. katedrálový zvuk, jehož je dosaženo větším provedením pouzdra a ponecháním volného prostoru po stranách gongů. Víčka jsou puncována Audemars Freres, Geneve - Brassus, 14 K, Císařskou korunou v luně, cože je německý importní punc pro zlato užívaný pouze do roku 1920, punc veverky je švýcarský punc pro 14K zlato. Prachové víčko má špičkové rytiny odkazující na firemní historii zpět až do roku 1811 a medaile získané na důležitých výstavách. Velkou vzácností je třetí zadní víčko na stroji, které je prosklené a umožňuje se kochat pohledem na pracující stroj aniž by se do nej dostával prach anebo vlhkost. Celé pouzdro je pokryto vynikajícími rytinami guillosché. Téměř nejeví žádné známky nošení, takže špičkový stav. Ciferník je v nádherném provedení s černými breguetovými číslicemi a chronografickou stupnicí. Je vytvořen z porcelánu. Ručičky ve stylu Ludvíka XV jsou zlaté a vteřinovky chronografu a hodin jsou modřené v ohni. Audemars je velice oblíben mezi sběrateli pro svoji kvalitu a krásné provedení. Ze čtyř top značek je to nejvýhodnější alternativa. Patek Philippe v bicím provedení je dnes od 500.000 Kč výše, Vacheron Constantin bicí jsou 400.000 Kč a výše. Lange und Söhne v bicím 500.000 a výše. Audemars zatím většinou 12-15.000 EUR, takže od 250.000 Kč. Nicméně pro vzácnost takových hodinek očekávám, že ceny značně poprostou a již dnes jsou běžně nabízeny až za dvonásobek. Jedná se pochopitelně o kvalitní kusy se servisem. A nemusím připomínat, že ty jsou extrémní vzácností. 6. prosince 2018 vydražila aukční síň Christies bicí hodinky Audemars Freres za 62.500 amerických dolarů. Web : www.audemarspiguet.com Christies : https://www.christies.com/en/lot/lot-6185789 Výška s oblíkem : 70,0 mm Síla Pouzdra : 13,5 mm Průměr : 50,0 mm Váha : 100,3 gramů Absolutní rarita, která je prakticky nesehnatelná a to v úžasném stavu a provedení. Člověk může být miliardář a nemůže si takové hodinky koupit, protože většinu času prostě nejsou. Zkuste internet a uvidíte sami. Takže skvělá investice a hlavně opravdová radost. Cena v pražském antiku 350.000 Kč, pokud by se ovšem objevily. Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny. Vím, co prodávám, jsem sběratel a ne zoufalec. Patřily do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval po mnoho let. I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. Hodinky nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Kdo měl za poslední rok na účtu uložen 1 milion korun, přišel o 170.000 Kč, kdo však měl uloženo ve zlatých hodinkách tak minimálně 200.000 Kč vydělal, a to je 370.000 Kč rozdíl. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let. Byly v profesionální péči nejlepších českých hodinářských mistrů, takže stav je vynikající a nejedná se o žádné poruchové a poškozené šunty z blešího trhu, které na aukru bohužel často vidím za přemrštěné ceny. Za kvalitu ručím vrácením peněz. Originalitu lze ověřit u hodináře, nicméně takovéto kvalitní věci se nepadělají, protože vytvořit padělěk by stálo více než koupit původní věc. Podobné kusy se tu jen tak neobjeví, pokud vůbec. Hodinky jsou umístěny v bankovním sejfu, a je nutné je vyzvednout, takže se doba dodání může nepatrně opozdit. Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou. Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Nabídka č. 7019446428 Vystaveno 20.04. 20:04 Zobrazení: 18