Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Zlaté 18K Vacheron Constantin, 36 mm, Gérald Genta, Servisováno 2020 - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Vacheron Constantin, 36 mm, Gérald Genta, Servisováno 2020 - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Vacheron Constantin, 36 mm, Gérald Genta, Servisováno 2020 - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Vacheron Constantin, 36 mm, Gérald Genta, Servisováno 2020 - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Vacheron Constantin, 36 mm, Gérald Genta, Servisováno 2020 - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Vacheron Constantin, 36 mm, Gérald Genta, Servisováno 2020 - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Vacheron Constantin, 36 mm, Gérald Genta, Servisováno 2020 - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Vacheron Constantin, 36 mm, Gérald Genta, Servisováno 2020 - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Vacheron Constantin, 36 mm, Gérald Genta, Servisováno 2020 - Šperky a hodinky
1 z 8
Zánovní

Zlaté 18K Vacheron Constantin, 36 mm, Gérald Genta, Servisováno 2020

Aukce
Žádný příhoz
570 000 Kč
Končí ve středu 22. 5. 22:35
Kolik přihodit?

nebo
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Zaslat.cz kurýr na adresu 175 Kč
Kurýr 350 Kč
Cenný balík 350 Kč
Osobní převzetí
Nový Bor
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Zlaté 18K Vacheron Constantin, 36 mm, Gérald Genta, Servisováno 2020
Popis předmětu
Značka
Materiál řemínku
Stav zboží
krátce používaný, funkční produkt

Ze své sbírky prodávám vzácné a historicky významné hodinky Vacheron Constantin vyrobené z masivního 18K zlata v roce 1960. Excelentní kus v nádherném stavu a plně funkční. Průměr pouzdra 36 mm. To je velmi vzácné, protože Vacheron v té době vytvářel především hodinky s 32 - 33 mm v průměru. Takto kvalitní hodinky půjdou bez problémů spolehlivě dalších 200 let. Stačí jednou za 6 let udělat servis.

 

Jedná se o opravdovou vstupenku do hodinkového nebe.

 

Vacheron Constantin je mezi sběrateli jednou ze tří nejcennějších značek, a to trojice Lange und Söhne, Vacheron Constantin a Patek Philippe. Hodinky těchto tří značek jsou považovány za vstupenku do hodinkového nebe. Stroje jsou vycizelovány do nejmenších detailů, vysoká přesnost je doplněna vysokým estetickým provedením. Všechny tři značky vyráběly hodinky téměř pouze v masivním zlatě a to natolik masivním, že obvyklý obsah zlata v pouzdrech je 2 - 3 x vyšší než u jiných hodinářských značek. Právě proto nevidíme, že by byly tyto značkové hodinky nějak pomačkané nebo omlácené či prodřené. Při charakteristické měkkosti zlata lze dostatečné tuhosti dosáhnout pouze jeho vysokým obsahem a tedy zvýšenou hmotností. Hodinky těchto značek vždy patřily k vysoce luxusním a byly oblíbeny evropskou aristokracií své doby.

 

Píše se rok 1755 a mladý ženevský hodinář Jean-Marc Vacheron zakládá svůj první hodinářský podnik. Po nějaké době dojde k závěru, že by bylo dobré se spojit s někým, kdo by byl dobrý v obchodě, a tehdy přichází na scénu Francois Constantin. V roce 1819 se tak podnik poprvé přejmenovává na Vacheron Constantin. V té době přichází do firmy také mladý elév Cezar Vacheron, který postupně uplatňuje zavádění moderních technologií, až v roce 1860 a později vyrábí VC prakticky shodnou kvalitu jako Patek Philippe. Symbol maltézského kříže byl registrován jako firemní značka v roce 1880. Firemní heslo : "Dělej vždy o něco lépe, a vždy jde lépe!" pěkně vystihuje inovativnost značky do období sedmdesátých let 20 století.

 

 

 

Vacheron vytvořil jedny z prvních pilotních hodinek pro Luise Bleriota, který jako první pilot přeletěl anglický kanál.

 

Maltézský kříž byl symbolem křesťanských rytířů řádu svatého Jana. Pro křesťanské rytíře má zvláštní význam. Každá větev znamená jednu ze čtyř ctností : Zdrženlivost, Umírněnost, Spravedlivost a Sílu.

 

Každý z vrcholků maltézského kříže pak zanamená jednu z rytířských vlastností : Pokoru, Zdvořilost, Slitovnost, Mír, Soucit, Oddanost, Čistotu a Vytrvalost.

 

Řád maltézských rytířů, sice vznikl jako špitální řád pro ochranu poutníků v Jeruzalémě, ale byl i významným bojovým řádem, který po 250 let kontroloval celé středozemní moře a bojoval proti pirátům a muslimským nájezdům.

 

Nádherné elegantní pouzdro v 18K zlatě obsahuje 75% čistého zlata. Ultrasilné provedení. Na víčku zdobeno perlováním a puncováno 18K, Vacheron Constantin a symbolem maltézského kříže. Dále je zde číslo pouzdra. Číslo designu a značka výrobce pouzder tzn. kladívko s číslem zlatnické firmy dle oficiálního švýcarského rejsříku. Tento tvar pouzdra používal i Patek Philippe a je to nejvyhledávanější tvar, který se vyráběl. V realitě ještě desetkrát pěknější než na fotografii.

 

Elegantní stroj s dělenými můstky je plně osazen 18 drahokamy a tiká 18.000 vibrací za hodinu. Nádherné můstky stroje jsou zdobeny silným rhodiovým pokovením s luxusní broušenou dekorací tzv. ženevskými pruhy. Setrvačka má závažíčka z 9K masivního růžového zlata. Vzácná mikroregulace s labutím krčkem pro maximální přesnost seřízení. Znak města Ženevy pro nejlepší výrobky v hodinářském světě. Hodinky jsou jdoucí a drží velmi pěkný čas. Pro optimální chod byly servisovány v roce 2020, tzn. zcela rozebrány odmašteny a vyčištěny, znovu složeny a naolejovány.

 

Zlacené nápisy na stroji:

 

ADJUSTED TO HEAT COLD ISOCHRONISM AND 5 POSITIONS

 

Adjustováno pro horko, chlad, isochronismus a v 5 polohách

 

Pro maximální přesnost.

 

EIGHTEEN (18) JEWELS

 

18 Drahokamů

 

Kaliberní číslo stroje P453, excelentní chronometr

 

Ciferník v perfektním stavu je osazen indexy z masivního 18K zlata vybroušenými do tvaru maltézského kříže. Jemně smetanový ciferník je proveden v efektu noční oblohy, který je poznávací značkou práve Vacheron a Constatinek. Ručičky jsou zlaté a ručně vybrušované do ideálního tvaru. Esteticky odpovídjí hodinkám, které navrhoval v té době nejslavnější návrhář hodinek Gerald Genta.

 

 

Firemní stránka : http://www.vacheron-constantin.com

Wiki : https://en.wikipedia.org/wiki/Vacheron_Constantin

Video : https://www.youtube.com/watch?v=Nq8O2qll1yo

 

 

Špičková investice a hlavně nesehnatelný kus, natož v takovém skvělém stavu. Takové hodinky ocení někdo, kdo ví co je dobré a chce si život a svoje peníze užít. Žádný primitivní slintal, který na obrazovce počítače úzkostlivě sleduje ceny svých akcií. Je vidět, že byly po většinu času na suchém místě v trezoru. Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny. Vím, co prodávám, jsem sběratel a ne zoufalec. Patří do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval po mnoho let.

 

 

I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. Hodinky nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Kdo měl za poslední rok na účtu uložen 1 milion korun, přišel o 170.000 Kč, kdo však měl uloženo ve zlatých hodinkách tak minimálně 200.000 Kč vydělal, a to je 370.000 Kč rozdíl. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let. Byly v profesionální péči nejlepších českých hodinářských mistrů, takže stav je vynikající a nejedná se o žádné poruchové a poškozené šunty z blešího trhu, které na aukru bohužel často vidím za přemrštěné ceny. Za kvalitu ručím vrácením peněz. Originalitu lze ověřit u hodináře, anebo v zastoupení firmy Vacheron Constantin v Praze, kde jsou schopni vystavit certifikát pravosti podle výpisu z firemního archivu. Podobné kusy se tu jen tak neobjeví, pokud vůbec.

 

Hodinky jsou umístěny v bankovním sejfu, a je nutné je vyzvednout, takže se doba dodání může nepatrně opozdit.

 

 

Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky

špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou.

 

Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Ze své sbírky prodávám vzácné a historicky významné hodinky Vacheron Constantin vyrobené z masivního 18K zlata v roce 1960. Excelentní kus v nádherném stavu a plně funkční. Průměr pouzdra 36 mm. To je velmi vzácné, protože Vacheron v té době vytvářel především hodinky s 32 - 33 mm v průměru. Takto kvalitní hodinky půjdou bez problémů spolehlivě dalších 200 let. Stačí jednou za 6 let udělat servis. Jedná se o opravdovou vstupenku do hodinkového nebe. Vacheron Constantin je mezi sběrateli jednou ze tří nejcennějších značek, a to trojice Lange und Söhne, Vacheron Constantin a Patek Philippe. Hodinky těchto tří značek jsou považovány za vstupenku do hodinkového nebe. Stroje jsou vycizelovány do nejmenších detailů, vysoká přesnost je doplněna vysokým estetickým provedením. Všechny tři značky vyráběly hodinky téměř pouze v masivním zlatě a to natolik masivním, že obvyklý obsah zlata v pouzdrech je 2 - 3 x vyšší než u jiných hodinářských značek. Právě proto nevidíme, že by byly tyto značkové hodinky nějak pomačkané nebo omlácené či prodřené. Při charakteristické měkkosti zlata lze dostatečné tuhosti dosáhnout pouze jeho vysokým obsahem a tedy zvýšenou hmotností. Hodinky těchto značek vždy patřily k vysoce luxusním a byly oblíbeny evropskou aristokracií své doby. Píše se rok 1755 a mladý ženevský hodinář Jean-Marc Vacheron zakládá svůj první hodinářský podnik. Po nějaké době dojde k závěru, že by bylo dobré se spojit s někým, kdo by byl dobrý v obchodě, a tehdy přichází na scénu Francois Constantin. V roce 1819 se tak podnik poprvé přejmenovává na Vacheron Constantin. V té době přichází do firmy také mladý elév Cezar Vacheron, který postupně uplatňuje zavádění moderních technologií, až v roce 1860 a později vyrábí VC prakticky shodnou kvalitu jako Patek Philippe. Symbol maltézského kříže byl registrován jako firemní značka v roce 1880. Firemní heslo : "Dělej vždy o něco lépe, a vždy jde lépe!" pěkně vystihuje inovativnost značky do období sedmdesátých let 20 století. Vacheron vytvořil jedny z prvních pilotních hodinek pro Luise Bleriota, který jako první pilot přeletěl anglický kanál. Maltézský kříž byl symbolem křesťanských rytířů řádu svatého Jana. Pro křesťanské rytíře má zvláštní význam. Každá větev znamená jednu ze čtyř ctností : Zdrženlivost, Umírněnost, Spravedlivost a Sílu. Každý z vrcholků maltézského kříže pak zanamená jednu z rytířských vlastností : Pokoru, Zdvořilost, Slitovnost, Mír, Soucit, Oddanost, Čistotu a Vytrvalost. Řád maltézských rytířů, sice vznikl jako špitální řád pro ochranu poutníků v Jeruzalémě, ale byl i významným bojovým řádem, který po 250 let kontroloval celé středozemní moře a bojoval proti pirátům a muslimským nájezdům. Nádherné elegantní pouzdro v 18K zlatě obsahuje 75% čistého zlata. Ultrasilné provedení. Na víčku zdobeno perlováním a puncováno 18K, Vacheron Constantin a symbolem maltézského kříže. Dále je zde číslo pouzdra. Číslo designu a značka výrobce pouzder tzn. kladívko s číslem zlatnické firmy dle oficiálního švýcarského rejsříku. Tento tvar pouzdra používal i Patek Philippe a je to nejvyhledávanější tvar, který se vyráběl. V realitě ještě desetkrát pěknější než na fotografii. Elegantní stroj s dělenými můstky je plně osazen 18 drahokamy a tiká 18.000 vibrací za hodinu. Nádherné můstky stroje jsou zdobeny silným rhodiovým pokovením s luxusní broušenou dekorací tzv. ženevskými pruhy. Setrvačka má závažíčka z 9K masivního růžového zlata. Vzácná mikroregulace s labutím krčkem pro maximální přesnost seřízení. Znak města Ženevy pro nejlepší výrobky v hodinářském světě. Hodinky jsou jdoucí a drží velmi pěkný čas. Pro optimální chod byly servisovány v roce 2020, tzn. zcela rozebrány odmašteny a vyčištěny, znovu složeny a naolejovány. Zlacené nápisy na stroji: ADJUSTED TO HEAT COLD ISOCHRONISM AND 5 POSITIONS Adjustováno pro horko, chlad, isochronismus a v 5 polohách Pro maximální přesnost. EIGHTEEN (18) JEWELS 18 Drahokamů Kaliberní číslo stroje P453, excelentní chronometr Ciferník v perfektním stavu je osazen indexy z masivního 18K zlata vybroušenými do tvaru maltézského kříže. Jemně smetanový ciferník je proveden v efektu noční oblohy, který je poznávací značkou práve Vacheron a Constatinek. Ručičky jsou zlaté a ručně vybrušované do ideálního tvaru. Esteticky odpovídjí hodinkám, které navrhoval v té době nejslavnější návrhář hodinek Gerald Genta. Firemní stránka : http://www.vacheron-constantin.com Wiki : https://en.wikipedia.org/wiki/Vacheron_Constantin Video : https://www.youtube.com/watch?v=Nq8O2qll1yo Špičková investice a hlavně nesehnatelný kus, natož v takovém skvělém stavu. Takové hodinky ocení někdo, kdo ví co je dobré a chce si život a svoje peníze užít. Žádný primitivní slintal, který na obrazovce počítače úzkostlivě sleduje ceny svých akcií. Je vidět, že byly po většinu času na suchém místě v trezoru. Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny. Vím, co prodávám, jsem sběratel a ne zoufalec. Patří do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval po mnoho let. I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. Hodinky nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Kdo měl za poslední rok na účtu uložen 1 milion korun, přišel o 170.000 Kč, kdo však měl uloženo ve zlatých hodinkách tak minimálně 200.000 Kč vydělal, a to je 370.000 Kč rozdíl. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let. Byly v profesionální péči nejlepších českých hodinářských mistrů, takže stav je vynikající a nejedná se o žádné poruchové a poškozené šunty z blešího trhu, které na aukru bohužel často vidím za přemrštěné ceny. Za kvalitu ručím vrácením peněz. Originalitu lze ověřit u hodináře, anebo v zastoupení firmy Vacheron Constantin v Praze, kde jsou schopni vystavit certifikát pravosti podle výpisu z firemního archivu. Podobné kusy se tu jen tak neobjeví, pokud vůbec. Hodinky jsou umístěny v bankovním sejfu, a je nutné je vyzvednout, takže se doba dodání může nepatrně opozdit. Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou. Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Nabídka č. 7000476210 Vystaveno 15.05. 22:05 Zobrazení: 39