Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Japonsko Red Cross - stříbrný záslužný kříž - ženský RARITA (NE-23) - Sběratelství
Japonsko Red Cross - stříbrný záslužný kříž - ženský RARITA (NE-23) - Sběratelství
Japonsko Red Cross - stříbrný záslužný kříž - ženský RARITA (NE-23) - Sběratelství
Japonsko Red Cross - stříbrný záslužný kříž - ženský RARITA (NE-23) - Sběratelství
1 z 3

Japonsko Red Cross - stříbrný záslužný kříž - ženský RARITA (NE-23)

Aukce
Žádný příhoz
1 680 Kč
Končí ve čtvrtek 2. 5. 20:00
Kolik přihodit?

nebo
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
AKCE
Balíkovna na adresu v dubnu již od 40 Kč!
Více informací.
Doporučená zásilka 60 Kč
Balíkovna Od 63 Kč
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Japonsko Red Cross - stříbrný záslužný kříž - ženský RARITA (NE-23)
Popis předmětu
Japonský Červený kříž - Záslužný stříbrný kříž - ženská verze.
 
Předchůdcem Japonského kříže byla dobročinná společnost "Hakuaisha", která vznikla v roce 1877 na pomoc zraněným a obětem Satsumského povstání z téhož roku. V roce 1886 se Japonsko stalo signatářem Ženevské konvence. V následujícím roce společnost "Hakuaisha" změnila své jméno na "Nippon Sekijujisha" (Japonský červený kříž). Patronem společnosti se stal japonský císař, císařovna a korunní princ. Celkově má Japonský červený kříž několik milionů členů.
Medaile červeného kříže byly zavedeny z rozhodnutí císaře dne 21. června 1888 a mohou být nošeny při všech příležitostech a umístěny na oficiálních národních uniformách. Členství je otevřeno i pro cizince (dnes má asi 40 tisíc zahraničních členů). Společnost sídlí od počátku ve vládní čtvrti v Tokyu.
Znak společnosti: Po založení společnosti byla císařovna Meiji jako patronka požádána o návrh znaku. Propůjčila k tomu symboly ze své vlásenky. Jsou to listy paulownie, bambusové větvičky a legendární pták "Ho-o". tyto symboly byly doplněny o ženevský kříž a staly se oficiálním znakem Japonského červeného kříže a jsou umístěny i na medailích.
Tělo medaile je raženo ze stříbra o průměru 30 mm. V době války bylo stříbro nahraženo hliníkem.
Závěs medaile je 37 mm široký, z tkaného hedvábí s dvěma 2 mm vzdálenými proužky umístěnými 3 mm od každého okraje. Barva proužků se postupem času měnila. Nejprve byly temně fialové, pak získaly odstín indiga a v éře Showa byly světle modré (variace odstínů jsou velmi časté). Uspořádání medailí určených pro muže bylo obdobné jako u válečných medailí. Medaile, kterými byly dekorovány ženy měly závěs umístěn horizontálně (včetně pruhů) ve tvaru "mašle" a připevňovaly se špendlíkem. Medaile byly udělovány jak za službu včetně služby v době války, tak za finanční pomoc. Dodnes je považováno za velice prestižní ocenění.

 

 

Velmi dobrý stav - masivní stříbrné tělo medaile s patinou. Lehký otěr stuhy, kompletní.

 

 

Při nákupu více položek účtuji jedno poštovné

 

Zásilka do zahraničí se řídí tarify České pošty. Balíček v EU cca 200 Kč.

Japonský Červený kříž - Záslužný stříbrný kříž - ženská verze. Předchůdcem Japonského kříže byla dobročinná společnost "Hakuaisha", která vznikla v roce 1877 na pomoc zraněným a obětem Satsumského povstání z téhož roku. V roce 1886 se Japonsko stalo signatářem Ženevské konvence. V následujícím roce společnost "Hakuaisha" změnila své jméno na "Nippon Sekijujisha" (Japonský červený kříž). Patronem společnosti se stal japonský císař, císařovna a korunní princ. Celkově má Japonský červený kříž několik milionů členů. Medaile červeného kříže byly zavedeny z rozhodnutí císaře dne 21. června 1888 a mohou být nošeny při všech příležitostech a umístěny na oficiálních národních uniformách. Členství je otevřeno i pro cizince (dnes má asi 40 tisíc zahraničních členů). Společnost sídlí od počátku ve vládní čtvrti v Tokyu. Znak společnosti: Po založení společnosti byla císařovna Meiji jako patronka požádána o návrh znaku. Propůjčila k tomu symboly ze své vlásenky. Jsou to listy paulownie, bambusové větvičky a legendární pták "Ho-o". tyto symboly byly doplněny o ženevský kříž a staly se oficiálním znakem Japonského červeného kříže a jsou umístěny i na medailích. Tělo medaile je raženo ze stříbra o průměru 30 mm. V době války bylo stříbro nahraženo hliníkem. Závěs medaile je 37 mm široký, z tkaného hedvábí s dvěma 2 mm vzdálenými proužky umístěnými 3 mm od každého okraje. Barva proužků se postupem času měnila. Nejprve byly temně fialové, pak získaly odstín indiga a v éře Showa byly světle modré (variace odstínů jsou velmi časté). Uspořádání medailí určených pro muže bylo obdobné jako u válečných medailí. Medaile, kterými byly dekorovány ženy měly závěs umístěn horizontálně (včetně pruhů) ve tvaru "mašle" a připevňovaly se špendlíkem. Medaile byly udělovány jak za službu včetně služby v době války, tak za finanční pomoc. Dodnes je považováno za velice prestižní ocenění. Velmi dobrý stav - masivní stříbrné tělo medaile s patinou. Lehký otěr stuhy, kompletní. Při nákupu více položek účtuji jedno poštovné Zásilka do zahraničí se řídí tarify České pošty. Balíček v EU cca 200 Kč.

Nabídka č. 7018666194 Vystaveno 25.04. 20:04 Zobrazení: 12