Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Karel Špillar - Víno - Tanec - Umění
Karel Špillar - Víno - Tanec - Umění
Karel Špillar - Víno - Tanec - Umění
1 z 2

Karel Špillar - Víno - Tanec

Aukce
Žádný příhoz
3 900 Kč
Končí v pondělí 6. 5. 20:20
Kolik přihodit?
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Zásilkovna na výdejní místo Od 90 Kč
Kurýr 130 Kč
Mezinárodní přeprava 250 Kč
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Karel Špillar - Víno - Tanec
Popis předmětu
Informace od prodejce
Umělec : Špillar Karel
Název díla : Víno - Tanec
Grafická technika : Barevná litografie č.23
Značení díla : Slavný rakouský rytec, fotograf a vydavatel Martin Gerlach vydal od roku 1896 do roku 1900 vydání  120 barevných litografií  ve vynikající kvalitě pod názvem "Allegorien Neue Folge". Sám k tomu napsal: Zvolil jsem radostná a život inspirující témata jako: víno, láska, zpěv, hudba a tanec". Oslovil nejlepší německé a rakousko-uherské umělce, mezi nimiž nechyběli ani slavní čeští umělci té doby: Max Švabinský, Jan Preisler, Karel Vítězslav Mašek, Karel Klusáček, Karel Špillar a Hanuš Schwaiger. Některé tyto litografie vám zde na Aukru také nabízím.
Rok : 1900
Rozměr listu : 35 x 44 cm
Rozměr grafiky : 22 x 30 cm
 

Upozorňujeme, že barvy na počítači se mohou odlišovat od barev na skutečném díle. Dílo nemusí být ve stavu grafik, právě vyšlých z tiskárny. Pokud je na obrázku číslo grafiky, nemusí toto číslo odpovídat číslu na grafice, kterou skutečně obdržíte.

 

Karel Špillar (1871 Plzeň - 1939 Praha) byl významný český malíř a grafik, profesor na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Patřil ke členům Spolku výtvarných umělců Mánes. Léta 1902–1908 Karel Špillar strávil na studijním pobytu ve Francii. Žil v Paříži a často jezdil do Normandie. Seznamoval se s pracemi francouzských malířů. Nejvíce jej ovlivnila tvorba Pierra Puvise de Chavannes. Po návratu do Čech se věnoval monumentální freskové malbě, sgrafitům i užité grafice, hlavně plakátům. Léta 1918-1938 jsou obdobím Špillarovy monumentální novobarokní malby, navazující na Švabinského vitalismus a optimistickou linii malby Rudolfa Vejrycha a Jakuba Obrovského. Tématicky obrazy zahrnují často portréty, ženské i dětské akty, také Milence se satyrem, radostné mytologické náměty jako Paridův soud. Jeho nejznámějším dílem je návrh pro figurální mozaiku Hold Praze na průčelí Obecního domu v Praze (1909).

 

 

 

 

 

 
Umělec : Špillar Karel Název díla : Víno - Tanec Grafická technika : Barevná litografie č.23 Značení díla : Slavný rakouský rytec, fotograf a vydavatel Martin Gerlach vydal od roku 1896 do roku 1900 vydání 120 barevných litografií ve vynikající kvalitě pod názvem "Allegorien Neue Folge". Sám k tomu napsal: Zvolil jsem radostná a život inspirující témata jako: víno, láska, zpěv, hudba a tanec". Oslovil nejlepší německé a rakousko-uherské umělce, mezi nimiž nechyběli ani slavní čeští umělci té doby: Max Švabinský, Jan Preisler, Karel Vítězslav Mašek, Karel Klusáček, Karel Špillar a Hanuš Schwaiger. Některé tyto litografie vám zde na Aukru také nabízím. Rok : 1900 Rozměr listu : 35 x 44 cm Rozměr grafiky : 22 x 30 cm Upozorňujeme, že barvy na počítači se mohou odlišovat od barev na skutečném díle. Dílo nemusí být ve stavu grafik, právě vyšlých z tiskárny. Pokud je na obrázku číslo grafiky, nemusí toto číslo odpovídat číslu na grafice, kterou skutečně obdržíte. Karel Špillar (1871 Plzeň - 1939 Praha) byl významný český malíř a grafik, profesor na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Patřil ke členům Spolku výtvarných umělců Mánes. Léta 1902–1908 Karel Špillar strávil na studijním pobytu ve Francii. Žil v Paříži a často jezdil do Normandie. Seznamoval se s pracemi francouzských malířů. Nejvíce jej ovlivnila tvorba Pierra Puvise de Chavannes. Po návratu do Čech se věnoval monumentální freskové malbě, sgrafitům i užité grafice, hlavně plakátům. Léta 1918-1938 jsou obdobím Špillarovy monumentální novobarokní malby, navazující na Švabinského vitalismus a optimistickou linii malby Rudolfa Vejrycha a Jakuba Obrovského. Tématicky obrazy zahrnují často portréty, ženské i dětské akty, také Milence se satyrem, radostné mytologické náměty jako Paridův soud. Jeho nejznámějším dílem je návrh pro figurální mozaiku Hold Praze na průčelí Obecního domu v Praze (1909).

Nabídka č. 7055838952 Vystaveno 26.04. 20:04 Zobrazení: 4