Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
STŘÍBRNÁ 1 Oz MINCE - 999AG - OBCHODNÍ LOĎ BOUNTY - Numismatika
STŘÍBRNÁ 1 Oz MINCE - 999AG - OBCHODNÍ LOĎ BOUNTY - Numismatika
STŘÍBRNÁ 1 Oz MINCE - 999AG - OBCHODNÍ LOĎ BOUNTY - Numismatika
STŘÍBRNÁ 1 Oz MINCE - 999AG - OBCHODNÍ LOĎ BOUNTY - Numismatika
STŘÍBRNÁ 1 Oz MINCE - 999AG - OBCHODNÍ LOĎ BOUNTY - Numismatika
1 z 4

STŘÍBRNÁ 1 Oz MINCE - 999AG - OBCHODNÍ LOĎ BOUNTY

Skončeno
9 přihazovalo
830 Kč
Ukončeno v sobotu 22. 1. 2022, 20:17:15
Vyhráno uživatelem J...y
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Zásilkovna na výdejní místo 100 Kč
Cenné psaní 100 Kč
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
STŘÍBRNÁ 1 Oz MINCE - 999AG - OBCHODNÍ LOĎ BOUNTY
Popis předmětu
Rok ražby

K minci a primárně k lodi se váže zajímavý příběh.


Doporučuji mít ve své sbírce


1 Oz


Materiál : Stříbro 999


Téma : Obchodní loď BOUNTY


Ke vzpouře na lodi Bounty došlo před 230 lety, 28. dubna 1789. Dubnový příběh s devítkou na konci budete patrně znát z filmů.Bounty byla britská královská loď, která v zimě roku 1787 vyplula na Tahiti. Zde měla za úkol získat sazenice chlebovníku a odvézt je na Jamajku, aby se tam pěstovaly jako obživa pro místní otroky. Bounty dorazila na Tahiti v říjnu 1788, v období pro přesazování chlebovníků naprosto nevhodném. Námořníci proto na ostrově půl roku čekali, až nastane pro chlebovníky správný čas. Tak dlouhé poflakování na nádherném ostrově s přátelskými obyvateli, a především obyvatelkami, námořníkům řádně nabouralo morálku.


Když se na začátku dubna 1789 opět nalodili, těžko si znovu zvykali na námořní dril, stýskalo se jim po tahitských fešandách a tak se po třech týdnech vzbouřili. Kapitána Williama Blighe a několik jeho věrných posadili do člunu a vrátili se na Tahiti. Tam nakonec zůstala jen část vzbouřenců; devět námořníků včetně vůdce vzpoury Fletchera Christiana plus šest Tahiťanů a dvanáct Tahiťanek odplulo na dva tisíce kilometrů vzdálený neobydlený ostrov Pitcairn. Obávali se totiž dopadení a Pitcairnovy ostrovy vybrali proto, že věděli, že jsou chybně zaznamenány v mapách.


Alkohol a vzpoura proti vzbouřencůmDobře udělali, protože britské královské námořnictvo skutečně vyslalo na Tahiti pro vzbouřence trestnou výpravu. Christiana a jeho skupinu pochopitelně nenašli. Ti si zatím na Pitcairnu postavili chýše a založili rodiny. Život v izolaci se jim ale příliš nedařil, zvlášť, když po nějaké době přišli na to, jak si vyrobit alkohol. Mnozí propadli alkoholismu a vše nakonec vyvrcholilo vzbouřením Tahiťanů, při němž bylo zabito pět Angličanů, mezi nimi i Christian. I zbývající muži přišli o život vesměs násilně.Na ostrově nakonec zbyly jen ženy, děti a jediný muž – John Adams. Toho napadlo, že by hladšímu soužití ostrovanů možná pomohlo, kdyby jejich životy měly nějaký řád a smysl, a proto všechny obrátil ke křesťanství. Když pak v roce 1808 Pitcairn náhodou objevila americká velrybářská loď, nalezla na ostrově vzornou vzkvétající kolonii, žijící přísně podle křesťanských zásad. I to později přesvědčilo britského krále Jiřího V., aby Adamse omilostnil a nežádal jeho potrestání za vzpouru.


Při zasílání všechny zásilky jsou řádně zabaleny v bezpečnostní obálce.


Více objednávek na jednu adresu – stejná cena.




K minci a primárně k lodi se váže zajímavý příběh. Doporučuji mít ve své sbírce 1 Oz Materiál : Stříbro 999 Téma : Obchodní loď BOUNTY Ke vzpouře na lodi Bounty došlo před 230 lety, 28. dubna 1789. Dubnový příběh s devítkou na konci budete patrně znát z filmů.Bounty byla britská královská loď, která v zimě roku 1787 vyplula na Tahiti. Zde měla za úkol získat sazenice chlebovníku a odvézt je na Jamajku, aby se tam pěstovaly jako obživa pro místní otroky. Bounty dorazila na Tahiti v říjnu 1788, v období pro přesazování chlebovníků naprosto nevhodném. Námořníci proto na ostrově půl roku čekali, až nastane pro chlebovníky správný čas. Tak dlouhé poflakování na nádherném ostrově s přátelskými obyvateli, a především obyvatelkami, námořníkům řádně nabouralo morálku. Když se na začátku dubna 1789 opět nalodili, těžko si znovu zvykali na námořní dril, stýskalo se jim po tahitských fešandách a tak se po třech týdnech vzbouřili. Kapitána Williama Blighe a několik jeho věrných posadili do člunu a vrátili se na Tahiti. Tam nakonec zůstala jen část vzbouřenců; devět námořníků včetně vůdce vzpoury Fletchera Christiana plus šest Tahiťanů a dvanáct Tahiťanek odplulo na dva tisíce kilometrů vzdálený neobydlený ostrov Pitcairn. Obávali se totiž dopadení a Pitcairnovy ostrovy vybrali proto, že věděli, že jsou chybně zaznamenány v mapách. Alkohol a vzpoura proti vzbouřencůmDobře udělali, protože britské královské námořnictvo skutečně vyslalo na Tahiti pro vzbouřence trestnou výpravu. Christiana a jeho skupinu pochopitelně nenašli. Ti si zatím na Pitcairnu postavili chýše a založili rodiny. Život v izolaci se jim ale příliš nedařil, zvlášť, když po nějaké době přišli na to, jak si vyrobit alkohol. Mnozí propadli alkoholismu a vše nakonec vyvrcholilo vzbouřením Tahiťanů, při němž bylo zabito pět Angličanů, mezi nimi i Christian. I zbývající muži přišli o život vesměs násilně.Na ostrově nakonec zbyly jen ženy, děti a jediný muž – John Adams. Toho napadlo, že by hladšímu soužití ostrovanů možná pomohlo, kdyby jejich životy měly nějaký řád a smysl, a proto všechny obrátil ke křesťanství. Když pak v roce 1808 Pitcairn náhodou objevila americká velrybářská loď, nalezla na ostrově vzornou vzkvétající kolonii, žijící přísně podle křesťanských zásad. I to později přesvědčilo britského krále Jiřího V., aby Adamse omilostnil a nežádal jeho potrestání za vzpouru. Při zasílání všechny zásilky jsou řádně zabaleny v bezpečnostní obálce. Více objednávek na jednu adresu – stejná cena.

Nabídka č. 7003236602 Vystaveno 12.01. 20:01 Zobrazení: 116