Popis předmětu

Stříbrná mince Dana Zátopková, Emil Zátopek 2022 vydávaná Českou národní bankou s nominální hodnotou 200 Kč.

100. výročí narození Dany a Emila Zátopkových.

Mince má váhu 13 gramů a provedení je běžná kvalita.

Historie sportu nezná slavnější manželský pár než Danu a Emila Zátopkovy. Tyto československé olympijské vítěze, mistry Evropy a držitele nejrůznějších rekordů a ocenění spojovalo mnohé. Vedle sportovního nadání a nadšení to bylo i datum narození. Oba přišli na svět ve stejném roce a v tentýž den, 19. září 1922. Jejich souhra byla nevšední – ve stejný den, kdy Emil na olympiádě v Helsinkách vyhrál běh na pět kilometrů, Dana zvítězila v hodu oštěpem. „Byla jsem tak nervózní, že jsem nechtěla do hlediště a zůstala v šatně s hlavou v ručníku, abych neslyšela křik z hlediště. Pak mi známí řekli, že Emil vyhrál, a on mi zlatou medaili přinesl, ještě než jsem šla házet, ať si ji půjčím jako talisman. Měla jsem ji na hřišti v tašce a pomohla mi! Poprvé jsem hodila přes padesát metrů a taky vyhrála,“ zavzpomínala oštěpařská legenda na slavný den.

Ve výtvarné soutěži České národní banky zvítězil návrh medailéra Vojtěcha Dostála, DiS. Odborná komise ocenila zejména „velmi zajímavou kompozici atletických motivů a státní vlajky na averzu a vynikající portréty Dany a Emila Zátopkových v pohybu na reverzu“.

Každá stříbrná mince je uložena v ochranné plastové kapsli Mince se dodává s certifikátem věrohodnosti od ČNB.

Jsme smluvním partnerem ČNB. K dispozici od: 07/22 veškeré stříbrně mince 200kč, stačí rozkliknout další nabídky.

Stříbrná mince Dana Zátopková, Emil Zátopek 2022 vydávaná Českou národní bankou s nominální hodnotou 200 Kč. 100. výročí narození Dany a Emila Zátopkových. Mince má váhu 13 gramů a provedení je běžná kvalita. Historie sportu nezná slavnější manželský pár než Danu a Emila Zátopkovy. Tyto československé olympijské vítěze, mistry Evropy a držitele nejrůznějších rekordů a ocenění spojovalo mnohé. Vedle sportovního nadání a nadšení to bylo i datum narození. Oba přišli na svět ve stejném roce a v tentýž den, 19. září 1922. Jejich souhra byla nevšední – ve stejný den, kdy Emil na olympiádě v Helsinkách vyhrál běh na pět kilometrů, Dana zvítězila v hodu oštěpem. „Byla jsem tak nervózní, že jsem nechtěla do hlediště a zůstala v šatně s hlavou v ručníku, abych neslyšela křik z hlediště. Pak mi známí řekli, že Emil vyhrál, a on mi zlatou medaili přinesl, ještě než jsem šla házet, ať si ji půjčím jako talisman. Měla jsem ji na hřišti v tašce a pomohla mi! Poprvé jsem hodila přes padesát metrů a taky vyhrála,“ zavzpomínala oštěpařská legenda na slavný den. Ve výtvarné soutěži České národní banky zvítězil návrh medailéra Vojtěcha Dostála, DiS. Odborná komise ocenila zejména „velmi zajímavou kompozici atletických motivů a státní vlajky na averzu a vynikající portréty Dany a Emila Zátopkových v pohybu na reverzu“. Každá stříbrná mince je uložena v ochranné plastové kapsli Mince se dodává s certifikátem věrohodnosti od ČNB. Jsme smluvním partnerem ČNB. K dispozici od: 07/22 veškeré stříbrně mince 200kč, stačí rozkliknout další nabídky.

Nabídka č. 7040928351 Vystaveno 24.04. 20:04 Zobrazení: 11