Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Václav Hraba - Prachatice modré (linoryt, grafika) - Výtvarné umění
Václav Hraba - Prachatice modré (linoryt, grafika) - Výtvarné umění
Václav Hraba - Prachatice modré (linoryt, grafika) - Výtvarné umění

Václav Hraba - Prachatice modré (linoryt, grafika)

2 999 Kč
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
AKCE
Balíkovna na adresu v dubnu již od 40 Kč!
Více informací.
Balíkovna 59 Kč
Zásilkovna na výdejní místo 77 Kč
Václav Hraba - Prachatice modré (linoryt, grafika)
Signováno: V. Hraba 195/200
Rozměr: 39x29cm
Stav: viz foto

Václav Hraba (17.5.1938)
Dnes, s odstupem doby, lze jednoznačně říci, kdo stál na začátku výtvarné tvorby grafika Václava Hraby (17.5.1938). Bezesporu u něj zájem o výtvarné umění vzbudilo dílo Josefa Krejsy a Cyrila Chramosty, neboť se narodil a mládí prožil v Husinci.

Jeho grafické listy, černobílé i barevné, jsou tématicky začleněny do okruhů, potvrzujících to, že vše je potřeba prožít a mít k námětům osobitý vztah. To potvrzuje i vývoj grafického rukopisu, který od realistické kresby věrně zobrazované skutečnosti postupně přechází k dekorativním až abstraktním prvkům, vyjádřeným pouze linií a geometrickou plochou. Tím dochází k úsporně pojatému popisu skutečnosti a naprosto novému pohledu ve snaze neustále nalézat něco nového, nevyzkoušeného, čím by on sám mohl přispět k ztvárnění výtvarného námětu.

Pokud připomeneme průřez jeho výtvarnou tvorbou, jedná se o řadu volných grafických listů, v nichž jsou ztvárněny krajinné a civilizační motivy ze Šumavy, drobnou průmyslovou grafiku a návrhy na plakáty, grafické úpravy, drobné ilustrace, včetně spolupráce s architekty při úpravách interiérů.
Signováno: V. Hraba 195/200 Rozměr: 39x29cm Stav: viz foto Václav Hraba (17.5.1938) Dnes, s odstupem doby, lze jednoznačně říci, kdo stál na začátku výtvarné tvorby grafika Václava Hraby (17.5.1938). Bezesporu u něj zájem o výtvarné umění vzbudilo dílo Josefa Krejsy a Cyrila Chramosty, neboť se narodil a mládí prožil v Husinci. Jeho grafické listy, černobílé i barevné, jsou tématicky začleněny do okruhů, potvrzujících to, že vše je potřeba prožít a mít k námětům osobitý vztah. To potvrzuje i vývoj grafického rukopisu, který od realistické kresby věrně zobrazované skutečnosti postupně přechází k dekorativním až abstraktním prvkům, vyjádřeným pouze linií a geometrickou plochou. Tím dochází k úsporně pojatému popisu skutečnosti a naprosto novému pohledu ve snaze neustále nalézat něco nového, nevyzkoušeného, čím by on sám mohl přispět k ztvárnění výtvarného námětu. Pokud připomeneme průřez jeho výtvarnou tvorbou, jedná se o řadu volných grafických listů, v nichž jsou ztvárněny krajinné a civilizační motivy ze Šumavy, drobnou průmyslovou grafiku a návrhy na plakáty, grafické úpravy, drobné ilustrace, včetně spolupráce s architekty při úpravách interiérů.

7058766197 10.04. 17:04 31