Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Vzácný Art-Déco Chronograf Excelsior Park Pro Ludvíka Heinze, R. 1923  - Starožitnosti
Vzácný Art-Déco Chronograf Excelsior Park Pro Ludvíka Heinze, R. 1923  - Starožitnosti
Vzácný Art-Déco Chronograf Excelsior Park Pro Ludvíka Heinze, R. 1923  - Starožitnosti
Vzácný Art-Déco Chronograf Excelsior Park Pro Ludvíka Heinze, R. 1923  - Starožitnosti
Vzácný Art-Déco Chronograf Excelsior Park Pro Ludvíka Heinze, R. 1923  - Starožitnosti
Vzácný Art-Déco Chronograf Excelsior Park Pro Ludvíka Heinze, R. 1923  - Starožitnosti
Vzácný Art-Déco Chronograf Excelsior Park Pro Ludvíka Heinze, R. 1923  - Starožitnosti
+6
Vzácný Art-Déco Chronograf Excelsior Park Pro Ludvíka Heinze, R. 1923  - Starožitnosti
Vzácný Art-Déco Chronograf Excelsior Park Pro Ludvíka Heinze, R. 1923  - Starožitnosti
1 z 14

Vzácný Art-Déco Chronograf Excelsior Park Pro Ludvíka Heinze, R. 1923

Aukce
Žádný příhoz
75 000 Kč
Končí ve čtvrtek 2. 5. 20:46
Kolik přihodit?

nebo
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Kurýr 250 Kč
Cenný balík 250 Kč
Osobní převzetí
Nový Bor
Doba dodání 4-6 dní
Kartou online
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Vzácný Art-Déco Chronograf Excelsior Park Pro Ludvíka Heinze, R. 1923
Popis předmětu

Ze své sbírky klasických hodinek nabízím krásné a historicky významné kapesní hodinky Excelsior Park vyrobené pro špičkovou českou hodinářskou firmu Ludvík Heinz v Praze roku 1923. Tento muzejní kus je absolutním svatým grálem českého sběratele hodinek. Spojuje v sobě perfekcionismus nejlepšího sériově vyráběného chronografu Excelsior Park, který je velice vzácný sám o sobě a tradiční českou hodinařinu na špičkové světové úrovni.

 

O společnosti Excelsior Park :

 

Společnost Excelsior Park datuje svoji historii k roku 1866 kdy ji v Saint Imier ve švýcarsku zakládá Jules-Frederic Jeanneret. První firemní registrovaný patent pro výrobu chronografů se datuje k roku 1891. Špičkové hodinky si našly velké množství odběratelů, a tak se firma po konci první světové války v roce 1918 přeorientuje na výrobu špičkového modelu chronografu, který dodává předním značkám jako je Zenith, Girrard Perregaux, Gallet anebo Ludvík Heinz. Jedná se o právě tento kalibr, který mají sběratelé na mysli když se řekne excelsior park. Je opravdu nádherný. Kola vteřinovek i minutového čítače jsou nejenže v rubínech, ale tyto jsou vsazeny do lisovaných šatonů z masivního zlata. Tento stroj je nezaměnitelný s čímkoliv jiným a slavná je také tajná schránka na náhradní díly, kterou můžeme vidět vedle setrvačky. Nápis CIDESOUS FORNITURES DE RECHANGE a písmeno M pro  nejvyšší vojenskou kvalitu stroje. Ve třicátých letech pak firma zmenšila tento skvělý stroj i pro náramkové hodinky. Firma je dodnes úspěšným výrobcem chronografů a její stránky si zaslouží Vaši pozornost, protože esteticky je to špička.

 

https://excelsiorparkwatches.com/

https://www.watch-wiki.net/doku.php?id=excelsior_park

 

 

 

 

 

Ludvík Heinz

 

Narodil se v rodině Ludvíka Hainze (1815–1875), jednoho z nejlepších pražských hodinářů, a v jeho dílně na Staroměstském náměstí se také vyučil.[3]

Firma L.Hainz byla založena Ludvíkem Hainzem v roce 1836.

Zajímavost: telefonní číslo do firmy na Staroměstské náměstí v Praze v roce 1889 bylo č. 282.

Odjel na zkušenou do Švýcarska, kde samostatně vyráběl kapesní hodinky. Po návratu do Prahy roku 1866 se s otcem podílel na opravě Staroměstského orloje, o nějž se otcova firma starala. Po otcově smrti roku 1875 firmu převzal a rozšířil o továrnu na kyvadlové a věžní hodiny, jednu z největších v Rakousku. Vyráběl klasické pendlovky velmi dobré kvality a za jeho života se v továrně vyrobilo přes 300 věžních hodin, které se vyvážely do celé Evropy. Byl také staroměstským radním a členem představenstva Sboru pro vystavění Národního divadla v Praze.

 

Firma se bouřlivému rozvoji techniky na konci 19. století nebránila. Je málo známo, že první trvalé elektrické osvětlení Křižíkovou obloukovou lampou bylo nainstalováno v roce 1882 kromě Stýblova knihkupectví na Václavském náměstí také v obchodě u Hainzů. To již ve firmě působil Ludvík Hainz II. (1842 - 1893), který, jak bylo v té době dobrým zvykem, sbíral nové zkušenosti nejdříve v zahraničí. Právě on zavedl ve firmě výrobu věžních hodin a to bylo významným rozšířením pole působnosti, dodávala je po celé rakousko-uherské říši. Nové výrobní prostory postavil v Dlouhé ulici. Reference o správě pražského orloje zřejmě působila, také byla uváděna na firemních prospektech (je tak ostatně i v současné době). Rozsáhlé stavební úpravy na věži radnice v roce 1880 byly důvodem k odstavení orloje a jeho rozložení a složení vedl už on a koncem roku 1882 byl orloj opět v plném lesku. L. Hainz II. zemřel předčasně a osm let vedla firmu vdova Františka.

 

Ludvík Hainz III. (1878 - 1958) převzal firmu v roce 1901. Po třiceti letech byl orloj rozsáhle opravován v roce 1911. Za jeho vedení se firma rozšířila, v roce 1927 byla postavena nová továrna v Praze-Holešovicích a do výrobního programu zařadila nové druhy hodin. Úspěšná rodinná tradice nebyla přerušena ani v následujících letech, kdy zde začal působit další z rodu, Ludvík Hainz IV. (1908 - 2001). Před válkou zaměstnávala kolem padesáti pracovníků. Po válce v Hainzově firmě v Holešovicích ještě stihli opravit orloj, který byl požárem silně poškozený při bojích na Staroměstském náměstí v posledních hodinách války a v roce 1948 ho uvést do provozu. To se však kola dějin v Československu už točila jinak a hodinářství postihl osud mnoha dalších úspěšných a tradičních firem. Firma byla znárodněna a majitel, prohlášený za vykořisťovatele a třídního nepřítele byl několik let vězněn. Tehdy mladý Ludvík Hainz V. (*1947) byl prvním z pěti generací, který se nevyučil hodinářem.

 

Není bez zajímavosti, že v 19. a dvacátém století byl Ludvík Heinz Rakousko-Uherským distributorem takových značek jako Patek Philippe, Jaeger-LeCoultre a IWC.

 

Po době komunismu, který firmu zle poničil byla znovu obnovena a dodnes vyrábí špičkové věžní hodiny úspěšné v celém světě. Zároveň dosud pečuje o staroměstský orloj.

 

Firma se prezentovala pod jménem ve třech jazykových mutacích, a to českou Ludvík Heinz, německou Ludwig Heinz a francouzskou signaturou jako Louis Heinz. Všechny jsou užívány na výrobcích firmy a jsou pravé.

 

Mezi českými sběrateli se firma těší nesmírnému respektu a je zdrojem národní hrdosti.

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ludv%C3%ADk_Hainz

http://www.orloj.eu/cs/hainz.htm

 

Firemní stránky :

 

https://lhainz.cz/

 

Pouzdro je kvalitní dobová práce.

 

 

Elegantní stroj kalibru Excelsior Park Má frekvenci 18000 vibrací za hodinu. Můstky stroje jsou zdobeny ušlechtilým zlacením a rytinami. Setrvačka má závažíčka z 9K masivního růžového zlata. Rubíny setrvačky jsou uloženy v luxusních šatonech z masivního zlata , aby držely kameny v poloze pro maximální přesnost, kameny se nemohly pohnout následky otřesů a změn teplot jako v levných hodinkách. Kola nátahu jsou dekorativně broušena a leštěna do efektu a navíc jsou opatřena speciálně zkosenými zoubky pro snížení tření vyšší přesnost. Hodinky jsou jdoucí a drží pěkný čas. Servisováno v roce 2023.

 

Ciferník v perfektním stavu je vyroben z porcelánu a má krásné Art Deco provedení s uvedením firmy Heinz. Breguetovy číslice. Ručičky jsou modřené v ohni. Mají nádherný novogotický tvar.

 

Absolutně nesehnatelné, takže nejen unikátní přírůstek do sbírky, ale i výborná investice. Cena se nebude snižovat a ani nepůjde do aukce od koruny, jsem sběratel a ne zoufalec, vím co prodávám.

 

V českých aukcích dosahují Henzovi hodiny a hodinky trvale vysokých cen :

 

https://aukro.cz/ludvik-heinz-obrovske-ctvrtove-hodiny-nejlepsi-prazsky-hodinar-6986518806

 

Váha : 84,8 g

 

Průměr 51,0 mm

Síla : 16,0 mm

Výška s Oblíkem : 69,0 mm

 

Špičková investice. Cena v pražském antiku 90.000 Kč.

 

 

I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. V době jako je tato, kdy peníze rychle ztrácejí veškerou hodnotu se lidé vrhají na skutečné věci se zajištěným zhodnocením. 90% kvalitních hodinek z evropského sběratelského trhu zmizelo v předešlých několika měsících. Doby kdy jich bylo na trhu množství a bylo možné o cenách smlouvat jsou dávno pryč. V posledním půlroce jsem viděl nárůst o 50-100%.  Hodinky totiž nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let a podobné kusy se tu jen tak neobjeví.

 

Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky

špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou.

 

Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Ze své sbírky klasických hodinek nabízím krásné a historicky významné kapesní hodinky Excelsior Park vyrobené pro špičkovou českou hodinářskou firmu Ludvík Heinz v Praze roku 1923. Tento muzejní kus je absolutním svatým grálem českého sběratele hodinek. Spojuje v sobě perfekcionismus nejlepšího sériově vyráběného chronografu Excelsior Park, který je velice vzácný sám o sobě a tradiční českou hodinařinu na špičkové světové úrovni. O společnosti Excelsior Park : Společnost Excelsior Park datuje svoji historii k roku 1866 kdy ji v Saint Imier ve švýcarsku zakládá Jules-Frederic Jeanneret. První firemní registrovaný patent pro výrobu chronografů se datuje k roku 1891. Špičkové hodinky si našly velké množství odběratelů, a tak se firma po konci první světové války v roce 1918 přeorientuje na výrobu špičkového modelu chronografu, který dodává předním značkám jako je Zenith, Girrard Perregaux, Gallet anebo Ludvík Heinz. Jedná se o právě tento kalibr, který mají sběratelé na mysli když se řekne excelsior park. Je opravdu nádherný. Kola vteřinovek i minutového čítače jsou nejenže v rubínech, ale tyto jsou vsazeny do lisovaných šatonů z masivního zlata. Tento stroj je nezaměnitelný s čímkoliv jiným a slavná je také tajná schránka na náhradní díly, kterou můžeme vidět vedle setrvačky. Nápis CIDESOUS FORNITURES DE RECHANGE a písmeno M pro nejvyšší vojenskou kvalitu stroje. Ve třicátých letech pak firma zmenšila tento skvělý stroj i pro náramkové hodinky. Firma je dodnes úspěšným výrobcem chronografů a její stránky si zaslouží Vaši pozornost, protože esteticky je to špička. https://excelsiorparkwatches.com/ https://www.watch-wiki.net/doku.php?id=excelsior_park Ludvík Heinz Narodil se v rodině Ludvíka Hainze (1815–1875), jednoho z nejlepších pražských hodinářů, a v jeho dílně na Staroměstském náměstí se také vyučil.[3] Firma L.Hainz byla založena Ludvíkem Hainzem v roce 1836. Zajímavost: telefonní číslo do firmy na Staroměstské náměstí v Praze v roce 1889 bylo č. 282. Odjel na zkušenou do Švýcarska, kde samostatně vyráběl kapesní hodinky. Po návratu do Prahy roku 1866 se s otcem podílel na opravě Staroměstského orloje, o nějž se otcova firma starala. Po otcově smrti roku 1875 firmu převzal a rozšířil o továrnu na kyvadlové a věžní hodiny, jednu z největších v Rakousku. Vyráběl klasické pendlovky velmi dobré kvality a za jeho života se v továrně vyrobilo přes 300 věžních hodin, které se vyvážely do celé Evropy. Byl také staroměstským radním a členem představenstva Sboru pro vystavění Národního divadla v Praze. Firma se bouřlivému rozvoji techniky na konci 19. století nebránila. Je málo známo, že první trvalé elektrické osvětlení Křižíkovou obloukovou lampou bylo nainstalováno v roce 1882 kromě Stýblova knihkupectví na Václavském náměstí také v obchodě u Hainzů. To již ve firmě působil Ludvík Hainz II. (1842 - 1893), který, jak bylo v té době dobrým zvykem, sbíral nové zkušenosti nejdříve v zahraničí. Právě on zavedl ve firmě výrobu věžních hodin a to bylo významným rozšířením pole působnosti, dodávala je po celé rakousko-uherské říši. Nové výrobní prostory postavil v Dlouhé ulici. Reference o správě pražského orloje zřejmě působila, také byla uváděna na firemních prospektech (je tak ostatně i v současné době). Rozsáhlé stavební úpravy na věži radnice v roce 1880 byly důvodem k odstavení orloje a jeho rozložení a složení vedl už on a koncem roku 1882 byl orloj opět v plném lesku. L. Hainz II. zemřel předčasně a osm let vedla firmu vdova Františka. Ludvík Hainz III. (1878 - 1958) převzal firmu v roce 1901. Po třiceti letech byl orloj rozsáhle opravován v roce 1911. Za jeho vedení se firma rozšířila, v roce 1927 byla postavena nová továrna v Praze-Holešovicích a do výrobního programu zařadila nové druhy hodin. Úspěšná rodinná tradice nebyla přerušena ani v následujících letech, kdy zde začal působit další z rodu, Ludvík Hainz IV. (1908 - 2001). Před válkou zaměstnávala kolem padesáti pracovníků. Po válce v Hainzově firmě v Holešovicích ještě stihli opravit orloj, který byl požárem silně poškozený při bojích na Staroměstském náměstí v posledních hodinách války a v roce 1948 ho uvést do provozu. To se však kola dějin v Československu už točila jinak a hodinářství postihl osud mnoha dalších úspěšných a tradičních firem. Firma byla znárodněna a majitel, prohlášený za vykořisťovatele a třídního nepřítele byl několik let vězněn. Tehdy mladý Ludvík Hainz V. (*1947) byl prvním z pěti generací, který se nevyučil hodinářem. Není bez zajímavosti, že v 19. a dvacátém století byl Ludvík Heinz Rakousko-Uherským distributorem takových značek jako Patek Philippe, Jaeger-LeCoultre a IWC. Po době komunismu, který firmu zle poničil byla znovu obnovena a dodnes vyrábí špičkové věžní hodiny úspěšné v celém světě. Zároveň dosud pečuje o staroměstský orloj. Firma se prezentovala pod jménem ve třech jazykových mutacích, a to českou Ludvík Heinz, německou Ludwig Heinz a francouzskou signaturou jako Louis Heinz. Všechny jsou užívány na výrobcích firmy a jsou pravé. Mezi českými sběrateli se firma těší nesmírnému respektu a je zdrojem národní hrdosti. https://cs.wikipedia.org/wiki/Ludv%C3%ADk_Hainz http://www.orloj.eu/cs/hainz.htm Firemní stránky : https://lhainz.cz/ Pouzdro je kvalitní dobová práce. Elegantní stroj kalibru Excelsior Park Má frekvenci 18000 vibrací za hodinu. Můstky stroje jsou zdobeny ušlechtilým zlacením a rytinami. Setrvačka má závažíčka z 9K masivního růžového zlata. Rubíny setrvačky jsou uloženy v luxusních šatonech z masivního zlata , aby držely kameny v poloze pro maximální přesnost, kameny se nemohly pohnout následky otřesů a změn teplot jako v levných hodinkách. Kola nátahu jsou dekorativně broušena a leštěna do efektu a navíc jsou opatřena speciálně zkosenými zoubky pro snížení tření vyšší přesnost. Hodinky jsou jdoucí a drží pěkný čas. Servisováno v roce 2023. Ciferník v perfektním stavu je vyroben z porcelánu a má krásné Art Deco provedení s uvedením firmy Heinz. Breguetovy číslice. Ručičky jsou modřené v ohni. Mají nádherný novogotický tvar. Absolutně nesehnatelné, takže nejen unikátní přírůstek do sbírky, ale i výborná investice. Cena se nebude snižovat a ani nepůjde do aukce od koruny, jsem sběratel a ne zoufalec, vím co prodávám. V českých aukcích dosahují Henzovi hodiny a hodinky trvale vysokých cen : https://aukro.cz/ludvik-heinz-obrovske-ctvrtove-hodiny-nejlepsi-prazsky-hodinar-6986518806 Váha : 84,8 g Průměr 51,0 mm Síla : 16,0 mm Výška s Oblíkem : 69,0 mm Špičková investice. Cena v pražském antiku 90.000 Kč. I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. V době jako je tato, kdy peníze rychle ztrácejí veškerou hodnotu se lidé vrhají na skutečné věci se zajištěným zhodnocením. 90% kvalitních hodinek z evropského sběratelského trhu zmizelo v předešlých několika měsících. Doby kdy jich bylo na trhu množství a bylo možné o cenách smlouvat jsou dávno pryč. V posledním půlroce jsem viděl nárůst o 50-100%. Hodinky totiž nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let a podobné kusy se tu jen tak neobjeví. Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou. Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Nabídka č. 7055710600 Vystaveno 25.04. 20:04 Zobrazení: 4