Průměr - 31 mm

Balení - kapsle

Česká Mincovna

Stříbrná mince České národní banky s nominální hodnotou 200 Kč, která je ražena v kvalitě standard, vychází u příležitosti 100. výročí narození Dany a Emila Zátopkových.

Legendární vytrvalostní běžec, mnohonásobný rekordman, trojnásobný mistr Evropy a držitel čtyř zlatých a jedné stříbrné olympijské medaile… Fenomenální oštěpařka, dvojnásobná mistryně Evropy a držitelka zlaté a stříbrné olympijské medaile… Emil a Dana Zátopkovi, kteří ve svých atletických disciplínách dosahovali pozoruhodných úspěchů, si byli souzeni. Manželé, na které vzpomíná celý sportovní svět, se narodili ve stejném roce a v tentýž den. V jednom dni také získali zlaté olympijské medaile – zatímco Emil na olympiádě v Helsinkách vyhrál v běhu na pět kilometrů, Daně se podařilo zvítězit v hodu oštěpem za hranici padesáti metrů. Dva z nejslavnějších československých sportovců strávili v láskyplném vztahu dvaapadesát let a po celou tu dobu žili v dokonalé symbióze. Jeden druhému byli oporou a inspirací, rádi se škádlili a báječně se doplňovali…

Ve výtvarné soutěži České národní banky zvítězil návrh medailéra Vojtěcha Dostála, DiS. Odborná komise ocenila zejména „velmi zajímavou kompozici atletických motivů a státní vlajky na averzu a vynikající portréty Dany a Emila Zátopkových v pohybu na reverzu“.

200 Kč 2022 100. výročí narození Dany a Emila Zátopkových stand Emitent - Česká národní banka Nominální hodnota - 200 Kč Certifikát - Ano Materiál - Stříbro Ryzost - 925 / 1000 Váha - 13 g Průměr - 31 mm Balení - kapsle Česká Mincovna Stříbrná mince České národní banky s nominální hodnotou 200 Kč, která je ražena v kvalitě standard, vychází u příležitosti 100. výročí narození Dany a Emila Zátopkových. Legendární vytrvalostní běžec, mnohonásobný rekordman, trojnásobný mistr Evropy a držitel čtyř zlatých a jedné stříbrné olympijské medaile… Fenomenální oštěpařka, dvojnásobná mistryně Evropy a držitelka zlaté a stříbrné olympijské medaile… Emil a Dana Zátopkovi, kteří ve svých atletických disciplínách dosahovali pozoruhodných úspěchů, si byli souzeni. Manželé, na které vzpomíná celý sportovní svět, se narodili ve stejném roce a v tentýž den. V jednom dni také získali zlaté olympijské medaile – zatímco Emil na olympiádě v Helsinkách vyhrál v běhu na pět kilometrů, Daně se podařilo zvítězit v hodu oštěpem za hranici padesáti metrů. Dva z nejslavnějších československých sportovců strávili v láskyplném vztahu dvaapadesát let a po celou tu dobu žili v dokonalé symbióze. Jeden druhému byli oporou a inspirací, rádi se škádlili a báječně se doplňovali… Ve výtvarné soutěži České národní banky zvítězil návrh medailéra Vojtěcha Dostála, DiS. Odborná komise ocenila zejména „velmi zajímavou kompozici atletických motivů a státní vlajky na averzu a vynikající portréty Dany a Emila Zátopkových v pohybu na reverzu“.

Nabídka č. 7056554098 Vystaveno 02.05. 20:05 Zobrazení: 4