Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
Ag medaile - Řád Templářů - proof  - ČM - Numismatika
Ag medaile - Řád Templářů - proof  - ČM - Numismatika
Ag medaile - Řád Templářů - proof  - ČM - Numismatika
Ag medaile - Řád Templářů - proof  - ČM - Numismatika
Ag medaile - Řád Templářů - proof  - ČM - Numismatika
Ag medaile - Řád Templářů - proof  - ČM - Numismatika
1 z 5

Ag medaile - Řád Templářů - proof - ČM

Skončeno
9 přihazovalo
210 Kč
Ukončeno v sobotu 24. 2. 2024, 20:12:00
Vyhráno uživatelem a...5
Doprava a platba
AKCE
Balíkovna na adresu v květnu již od 40 Kč!
Více informací.
Balíkovna Od 59 Kč
Zásilkovna na výdejní místo Od 75 Kč
Cenné psaní 100 Kč
Osobní převzetí
Kralovice
Doba dodání 4-6 dní
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Ag medaile - Řád Templářů - proof - ČM
Popis předmětu
Informace od prodejce
Materiál
Rok ražby

Jedinečný templářský artefakt

Na averzní straně medaile se nachází výjev z dobové pečeti Řádu templářů, kde dvojice rytířů ve zbroji společně sedlá jednoho koně.

Jedním z možných výkladů tohoto symbolu je slib chudoby, který odpřísáhli zakládající členové řádu.

Tento výklad se však zdá být spíše legendou, než aby byl postavený na reálném základu.

Rané stanovy řádu z první poloviny dvanáctého století již obsahují klauzuli, která zakazuje templářským rytířům „vlastnit více jak tři koně“.

Jedním z možných dalších výkladů je symbolika duality, nebo konfliktu uvnitř řádu, existuje také názor čerpající z Bible, že jedním z vyobrazených jezdců je templářský rytíř a druhým Ježíš Kristus ("Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich." Matouš 18:20)


V opisu averzu se dále nacházejí významná data řádu počínaje datem oficiální registrace v roce 1118 přes datum 1314, kdy byli upáleni velmistr řádu Jacques de Molay a preceptor řádu Geoffrey de Charney po data z novodobější historie, kdy byl řád znovu povolen v roce 1705 a poté registrován v dalších evropských zemích (1804 – 2011). Dále se v opisu nachází latinské heslo užívané templářskými rytíři „Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam“, které v překladu zní: „Ne nám, Pane, ne nám, ale svému jménu dej slávu“.


Na reverzní straně je vyobrazen novodobý templářský erb společně s novodobým názvem řádu „Ordre Souverain et Militaire du Temple de Jerusalem“, pocházejícím z období třicátých let dvacátého století. Na datum změny názvu rytířského řádu odkazuje také jeden z letopočtů na averzní straně (1932).

Součástí dodávky je také certifikát autenticity, který je podepsán velmistrem Řádu templářů.


Ražba zlatých a stříbrných templářských medailí v České mincovně je unikátním projektem české větve Řádu templářů.

Limitovaný náklad 5000 kusů.


Materiál: stříbro 999 / 1000

Váha: 13 g

Průměr: 28 mm


Vydala: Česká mincovna


Osobní předání možné v Plzni.

Koukněte i na ostatní mé nabídky.

Jedinečný templářský artefakt Na averzní straně medaile se nachází výjev z dobové pečeti Řádu templářů, kde dvojice rytířů ve zbroji společně sedlá jednoho koně. Jedním z možných výkladů tohoto symbolu je slib chudoby, který odpřísáhli zakládající členové řádu. Tento výklad se však zdá být spíše legendou, než aby byl postavený na reálném základu. Rané stanovy řádu z první poloviny dvanáctého století již obsahují klauzuli, která zakazuje templářským rytířům „vlastnit více jak tři koně“. Jedním z možných dalších výkladů je symbolika duality, nebo konfliktu uvnitř řádu, existuje také názor čerpající z Bible, že jedním z vyobrazených jezdců je templářský rytíř a druhým Ježíš Kristus ("Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich." Matouš 18:20) V opisu averzu se dále nacházejí významná data řádu počínaje datem oficiální registrace v roce 1118 přes datum 1314, kdy byli upáleni velmistr řádu Jacques de Molay a preceptor řádu Geoffrey de Charney po data z novodobější historie, kdy byl řád znovu povolen v roce 1705 a poté registrován v dalších evropských zemích (1804 – 2011). Dále se v opisu nachází latinské heslo užívané templářskými rytíři „Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam“, které v překladu zní: „Ne nám, Pane, ne nám, ale svému jménu dej slávu“. Na reverzní straně je vyobrazen novodobý templářský erb společně s novodobým názvem řádu „Ordre Souverain et Militaire du Temple de Jerusalem“, pocházejícím z období třicátých let dvacátého století. Na datum změny názvu rytířského řádu odkazuje také jeden z letopočtů na averzní straně (1932). Součástí dodávky je také certifikát autenticity, který je podepsán velmistrem Řádu templářů. Ražba zlatých a stříbrných templářských medailí v České mincovně je unikátním projektem české větve Řádu templářů. Limitovaný náklad 5000 kusů. Materiál: stříbro 999 / 1000 Váha: 13 g Průměr: 28 mm Vydala: Česká mincovna Osobní předání možné v Plzni. Koukněte i na ostatní mé nabídky.

Nabídka č. 7056791880 Vystaveno 17.02. 20:02 Zobrazení: 68