Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Ag replika Pražského tolaru Rudolfa II. | Česká Mincovna - 1000 kusů - Numismatika
Ag replika Pražského tolaru Rudolfa II. | Česká Mincovna - 1000 kusů - Numismatika
Ag replika Pražského tolaru Rudolfa II. | Česká Mincovna - 1000 kusů - Numismatika
Ag replika Pražského tolaru Rudolfa II. | Česká Mincovna - 1000 kusů - Numismatika
Ag replika Pražského tolaru Rudolfa II. | Česká Mincovna - 1000 kusů - Numismatika
Ag replika Pražského tolaru Rudolfa II. | Česká Mincovna - 1000 kusů - Numismatika
1 z 5

Ag replika Pražského tolaru Rudolfa II. | Česká Mincovna - 1000 kusů

Kup teď
Cena
4 900 Kč

nebo
Doprava a platba
AKCE
Balíkovna na adresu v dubnu již od 40 Kč!
Více informací.
Balíkovna Od 63 Kč
Zásilkovna na výdejní místo Od 77 Kč
Doba dodání 4-6 dní
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Ag replika Pražského tolaru Rudolfa II. | Česká Mincovna - 1000 kusů
Popis předmětu

Sběratelská série - Hold historickým mincovnám


Replika českého tolaru z roku 1580 z pražské mincovny vytvořená podle originální mince se razí z trojské unce ryzího stříbra. Představuje vizuálně nový typ českých tolarů s neobvyklým ztvárněním císařského orla, jenž byl zaveden na počátku vlády krále a císaře Rudolfa II. Tento panovník si velmi potrpěl na svou vnější reprezentaci formou mincí, proto vytvoření předlohy pro nové české tolary zadal svému dvornímu medailéru Antoniu Abondiovi. Na replikované minci je umělecky ztvárněn mladý císař Rudolf II. v počátcích své vlády. Reverzní strana s „letícím“ císařským orlem už nedosahuje kvalit původní předlohy. V této podobě byla reverzní strana tolarových mincí užívána až do roku 1603, kdy byl symbol panovníka nahrazen běžným heraldickým orlem.


Averzní straně mince dominuje prostovlasá nekorunovaná polopostava Rudolfa II. zprava, v renesančním oděvu a s širokým „španělským“ límcem. V ploše reverzní strany je umístěn neheraldický „letící“ říšský orel (dvouhlavý), volně ztvárněný podle Abondiovy předlohy. Nad orlími hlavami je pak císařská koruna, u levého pařátu panovnické žezlo, u pravého meč. Na prsou orla vidíme symbol říšského jablka („državy“) s habsburským rodovým štítkem uprostřed. Značka pražského mincmistra Tobiáše Gebharta (1577-1583) v podobě lví hlavy ve štítku se nachází na spodním okraji reverzní strany. Latinský opis se jménem a titulaturou panovníka (ve zkratkách) začíná na horním okraji averzu a přechází na reverzní stranu, proto je třeba jej číst jako jeden celek: RVDOLPHVS . II . D[EI] . G[RATIA] . RO[MANORVM] . IM[PERATOR] . S[EMPER] . AV[GVSTVS] . GE[RMANIAE] . HV[NGARIAE] . BO[HEMIAE] . REX . ARCHIDVX . AVSTRI[AE] . DVX . BV[RGVNDIAE] . MA[RCHIO] . MO[RAVIAE] . 1580. Do češtiny lze tento opis volně přeložit následovně: Rudolf Druhý, z Boží milosti císař římský, vždy rozmnožitel říše, král německý, uherský, český, arcikníže rakouský, vévoda burgundský, markrabě moravský 1580.


Kov: Ag 999/1000

Hmotnost: 31,1 g

Průměr: 37 mm

Vydala: Česká mincovna, a.s.


Limitovaný náklad 1000 kusů.


V případě dotazů volejte na 774 130 384 nebo pište na suchadavid@seznam.cz.

Sběratelská série - Hold historickým mincovnám Replika českého tolaru z roku 1580 z pražské mincovny vytvořená podle originální mince se razí z trojské unce ryzího stříbra. Představuje vizuálně nový typ českých tolarů s neobvyklým ztvárněním císařského orla, jenž byl zaveden na počátku vlády krále a císaře Rudolfa II. Tento panovník si velmi potrpěl na svou vnější reprezentaci formou mincí, proto vytvoření předlohy pro nové české tolary zadal svému dvornímu medailéru Antoniu Abondiovi. Na replikované minci je umělecky ztvárněn mladý císař Rudolf II. v počátcích své vlády. Reverzní strana s „letícím“ císařským orlem už nedosahuje kvalit původní předlohy. V této podobě byla reverzní strana tolarových mincí užívána až do roku 1603, kdy byl symbol panovníka nahrazen běžným heraldickým orlem. Averzní straně mince dominuje prostovlasá nekorunovaná polopostava Rudolfa II. zprava, v renesančním oděvu a s širokým „španělským“ límcem. V ploše reverzní strany je umístěn neheraldický „letící“ říšský orel (dvouhlavý), volně ztvárněný podle Abondiovy předlohy. Nad orlími hlavami je pak císařská koruna, u levého pařátu panovnické žezlo, u pravého meč. Na prsou orla vidíme symbol říšského jablka („državy“) s habsburským rodovým štítkem uprostřed. Značka pražského mincmistra Tobiáše Gebharta (1577-1583) v podobě lví hlavy ve štítku se nachází na spodním okraji reverzní strany. Latinský opis se jménem a titulaturou panovníka (ve zkratkách) začíná na horním okraji averzu a přechází na reverzní stranu, proto je třeba jej číst jako jeden celek: RVDOLPHVS . II . D[EI] . G[RATIA] . RO[MANORVM] . IM[PERATOR] . S[EMPER] . AV[GVSTVS] . GE[RMANIAE] . HV[NGARIAE] . BO[HEMIAE] . REX . ARCHIDVX . AVSTRI[AE] . DVX . BV[RGVNDIAE] . MA[RCHIO] . MO[RAVIAE] . 1580. Do češtiny lze tento opis volně přeložit následovně: Rudolf Druhý, z Boží milosti císař římský, vždy rozmnožitel říše, král německý, uherský, český, arcikníže rakouský, vévoda burgundský, markrabě moravský 1580. Kov: Ag 999/1000 Hmotnost: 31,1 g Průměr: 37 mm Vydala: Česká mincovna, a.s. Limitovaný náklad 1000 kusů. V případě dotazů volejte na 774 130 384 nebo pište na suchadavid@seznam.cz.

Nabídka č. 7047074833 Vystaveno 30.04. 11:04 Zobrazení: 3