Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Akcie AKCIOVÁ TOVÁRNA NA ŠICÍ STROJE Soběslav 1920 LADA - Sběratelství
Akcie AKCIOVÁ TOVÁRNA NA ŠICÍ STROJE Soběslav 1920 LADA - Sběratelství
1 z 1

Akcie AKCIOVÁ TOVÁRNA NA ŠICÍ STROJE Soběslav 1920 LADA

Aukce
Žádný příhoz
4 180 Kč
Končí v úterý 7. 5. 22:49
Kolik přihodit?

nebo
Doprava a platba
AKCE
Balíkovna na adresu v květnu již od 40 Kč!
Více informací.
Balíkovna Od 84 Kč
Balík Do ruky 180 Kč
Cenný balík 200 Kč
Doba dodání 7-10 dní
Bankovním převodem
Podrobnosti
Akcie AKCIOVÁ TOVÁRNA NA ŠICÍ STROJE Soběslav 1920 LADA
Popis předmětu
Informace od prodejce

cenný papír z území Československo, resp. též ještě z doby Rakousko-Uherska, ovšem vždy Čechy, Morava, Slovensko nebo Podkarpatská Rus, jsou to vždy druhy jako akcie, dluhopis, obligace, podílový list (též podílní list) nebo zatímní list


Akciová továrna na šicí stroje v Soběslavi, akcie na 200 Kč vydaná 23.3.1920 v Soběslavi, formát 24x33 cm, vynikající stav, dekorativní akcie

Společnost založena 1.1.1919 s kapitálem 3.000.000 Kč. Nápad založit továrnu na šicí stroje vznikl brzy po rozpadu rakousko-uherské monarchie. Mnozí Češi, kteří před válkou nalezli obživu v rakouské metropoli, se po roce 1918 chtěli vrátit a uplatnit ve své vlasti. Nebylo snadné pro dosud neznámou značku Lada čelit Evropské i zámořské konkurenci. Trh ovládaly světové firmy a Lada musela vyvíjet mnoho úsilí, aby v konkurenčním boji obstála. Prvními výrobky byly rovnostehové bubínkové stroje CB typu 7, později v roce 1936 novější typ CB 77 s kloubovým mechanismem. Na tehdejší dobu to byl stroj velmi moderní a výkonný. Značce Lada se tak podařilo proniknout mezi špičkové firmy světového formátu a navázat obchodní spojení v Holandsku, Belgii, Francii a blízkém východě. Za zmínku také stojí produkce řemeslných šicích strojů (typ 11, později 35, 105, 135). Úspěšný rozvoj továrny narušila II. světová válka, kdy musela být výroba omezena a v roce 1943 zastavena. Po osvobození navázal závod Lada na své předválečné tradice, výrobou osvědčeného typu 77. K největšímu rozmachu výroby , ale došlo až po roce 1948. V té době výrazně stoupl počet zaměstnanců. Pohyboval se kolem 1400 aŽ 1600 osob.


České, resp. československé cenné papíry jsou zpravidla hledané pro svoji vzácnost, neboť se některé vyskytují jen velmi zřídka. Mnohé se objevují opakovaně jen s odstupem mnoha let. Obor skripofilie je krásný a rozsáhlý sběratelský obor. Staré listiny lze užít jako dekorace do kanceláře, obchodu, restaurace apod. nebo jen jako pěkný dárek, ovšem nejčastěji končí ve sbírkách sběratelů.


INFORMACE K VOLBĚ PŘEPRAVY:

staré české akcie - jde obvykle o formáty větší než A4, tedy se nedají (pokud už nejsou dříve přeloženy) zaslat v obálce A4 ani jako cenné psaní, prostě se tam nevejdou. Lze zaslat jako doporučený dopis ve velkém kartonu, ovšem jen do hodnoty 1.200 Kč, na víc se pojistit nedá. Vzhledem k tomu, že cena akcie je zpravidla vyšší než 1.000 Kč, doporučuji cenný balík, je sice dražší, ale s jistotou. Balíkovna je alternativou.


UPOZORNĚNÍ:

1) Vše by jste měli vidět na fotce. Stav odpovídá tomu co vidíte.

2) Pokud si nejste jisti, raději napište dotaz předem a ne na poslední chvíli. PŘÍHOZY NERUŠÍM.

cenný papír z území Československo, resp. též ještě z doby Rakousko-Uherska, ovšem vždy Čechy, Morava, Slovensko nebo Podkarpatská Rus, jsou to vždy druhy jako akcie, dluhopis, obligace, podílový list (též podílní list) nebo zatímní list Akciová továrna na šicí stroje v Soběslavi, akcie na 200 Kč vydaná 23.3.1920 v Soběslavi, formát 24x33 cm, vynikající stav, dekorativní akcie Společnost založena 1.1.1919 s kapitálem 3.000.000 Kč. Nápad založit továrnu na šicí stroje vznikl brzy po rozpadu rakousko-uherské monarchie. Mnozí Češi, kteří před válkou nalezli obživu v rakouské metropoli, se po roce 1918 chtěli vrátit a uplatnit ve své vlasti. Nebylo snadné pro dosud neznámou značku Lada čelit Evropské i zámořské konkurenci. Trh ovládaly světové firmy a Lada musela vyvíjet mnoho úsilí, aby v konkurenčním boji obstála. Prvními výrobky byly rovnostehové bubínkové stroje CB typu 7, později v roce 1936 novější typ CB 77 s kloubovým mechanismem. Na tehdejší dobu to byl stroj velmi moderní a výkonný. Značce Lada se tak podařilo proniknout mezi špičkové firmy světového formátu a navázat obchodní spojení v Holandsku, Belgii, Francii a blízkém východě. Za zmínku také stojí produkce řemeslných šicích strojů (typ 11, později 35, 105, 135). Úspěšný rozvoj továrny narušila II. světová válka, kdy musela být výroba omezena a v roce 1943 zastavena. Po osvobození navázal závod Lada na své předválečné tradice, výrobou osvědčeného typu 77. K největšímu rozmachu výroby , ale došlo až po roce 1948. V té době výrazně stoupl počet zaměstnanců. Pohyboval se kolem 1400 aŽ 1600 osob. České, resp. československé cenné papíry jsou zpravidla hledané pro svoji vzácnost, neboť se některé vyskytují jen velmi zřídka. Mnohé se objevují opakovaně jen s odstupem mnoha let. Obor skripofilie je krásný a rozsáhlý sběratelský obor. Staré listiny lze užít jako dekorace do kanceláře, obchodu, restaurace apod. nebo jen jako pěkný dárek, ovšem nejčastěji končí ve sbírkách sběratelů. INFORMACE K VOLBĚ PŘEPRAVY: staré české akcie - jde obvykle o formáty větší než A4, tedy se nedají (pokud už nejsou dříve přeloženy) zaslat v obálce A4 ani jako cenné psaní, prostě se tam nevejdou. Lze zaslat jako doporučený dopis ve velkém kartonu, ovšem jen do hodnoty 1.200 Kč, na víc se pojistit nedá. Vzhledem k tomu, že cena akcie je zpravidla vyšší než 1.000 Kč, doporučuji cenný balík, je sice dražší, ale s jistotou. Balíkovna je alternativou. UPOZORNĚNÍ: 1) Vše by jste měli vidět na fotce. Stav odpovídá tomu co vidíte. 2) Pokud si nejste jisti, raději napište dotaz předem a ne na poslední chvíli. PŘÍHOZY NERUŠÍM.

Nabídka č. 7059723250 Vystaveno 30.04. 22:04 Zobrazení: 9