Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Bankovky Evropa

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
UNC
Rok vydání
Stupeň zachovalosti Perforace
Perforace
Nominální hodnota Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Bankovky Evropa

Kategorie
V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 4 743 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 4 743 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
123456 chevron_right chevron_right

Nezapomeňte, že Německo i Británie mají s ohledem na velkou sběratelskou základnu svou vlastní kategorii. Mnoho zemí v Evropě postupně nahrazuje své krásné bankovky jednotnou měnou, a tak sběratelé často nejenom z nostalgie touží mít původní bankovky těchto států ve své sbírce.

50 Kuna

Evropské měny

Mnoho bankovek se dnes dá získat ještě za přijatelné peníze, u některých měn u jejich ceny hraje významnou roli samozřejmě i jejich stálá směnitelnost v centrální bance každého státu vůči euru. Takže u tvrdých měn z poslední éry emisí před nástupem eura musíte počítat samozřejmě nejen se sběratelskou, ale také s jejich nominální hodnotou, kdy například 20 rakouských šilinků odpovídá hodnotě 1.45 € a 10 francouzských franků hodnotě 1.5 € a podobně. Velmi zdařile graficky ztvárněné bankovky má například Nizozemí, Finsko a Maďarsko. Velkou sběratelskou základnu mají i bankovky bývalého Východního bloku, zejména třeba Jugoslávie, která po roce 1990 trpěla na velmi vysokou inflaci, a tak vznikaly sběratelsky velmi zajímavé milionové a miliardové nominály. Chorvatsko od roku 2023 přijímá již jen měnu euro, a tak bohužel Evropa přišla o další ikonickou měnu – kuna. Mezi další zajímavé země patří například Podněstří, protože tato země je politicky neuznaná, přesto je zcela nezávislá, samostatná a má svou vlastní měnu.

Tento popis pro vás připravil odborník na bankovky – Robert Kurucz

"Když před 17 lety jako milovník historie začínal sbírat, v té době si neuvědomoval, kam jej sběratelství zavede – na veletrhy, do zahraničí k mezinárodním prodejcům a sběratelům z celého světa, k zakládání sběratelských stránek a diskuzí, pořádání přednášek i obchodování. Nyní je rád, když může pomáhat v rozšiřování sbírek jak u začínajících, tak i pokročilých zájemců především o bankovky v té nejlepší kvalitě. Na Aukru obchoduje již 15 let, a proto své zkušenosti rád využije k tomu, aby se zde mohla rozvíjet vysoká kvalita služeb pro sběratele."

Robert Kurucz
Zobrazit méně keyboard_arrow_up