Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
Disegno veneto - Benátská kresba 16.-18. století - Starožitnosti a umění
Disegno veneto - Benátská kresba 16.-18. století - Starožitnosti a umění
Disegno veneto - Benátská kresba 16.-18. století - Starožitnosti a umění
1 z 2

Disegno veneto - Benátská kresba 16.-18. století

Skončeno
1x zakoupeno
299 Kč
Ukončeno v pondělí 11. 3. 2024, 06:28:39
Doprava a platba
AKCE
Balíkovna na adresu v květnu již od 40 Kč!
Více informací.
Balíkovna Od 89 Kč
Zásilkovna na výdejní místo Od 89 Kč
Doporučená zásilka 99 Kč
Balík Na poštu 129 Kč
Balík Do ruky 159 Kč
Mezinárodní přeprava 299 Kč
Osobní převzetí
Svitavy
Doba dodání 4-6 dní
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Disegno veneto - Benátská kresba 16.-18. století
Popis předmětu
Informace od prodejce
Období

Benátská kresba 16.-18. století


Publikace k výstavě, která poprvé představila ucelený soubor benátských kreseb ze 16. až 18. století. V knize naleznete 72 vybraných děl, jejichž převážná část pochází z Moravské galerie v Brně a Národní galerie v Praze, kolekci doplňují mistrovská díla z kroměřížského zámku, Karáskovy galerie a ze Slezského zemského muzea v Opavě. Obsažena jsou jména jako např. Giovanni Bellini, Sebastiano del Piombo, Veronese, Palma il Giovane, Alessandro Turchi, Gaspare Diziani, Francesco Fontebasso, Antonio Canal zv. Canaletto, Giovanni Battista Pittoni, Giovanni Battista a Domenico Tiepolové a další..

Tradiční kořeny v byzantském umění, záliba v exotičnosti a atmosférické působení přímořské krajiny přivedly benátské malíře k vytvoření zvláštního stylu (maniera) založeného na světelném působení barevné skvrny (macchia), která se stala základem benátského malířství. Kolem roku 1500 se v umění obecně z velkého množství kreseb, které sloužily k přípravě uměleckých děl, začíná vyčleňovat autonomní volná skica. Taková kresba byla oceňována stejně jako obraz, socha či architektura. K jejímu rozkvětu došlo zvláště v 18. století v souvislosti se změnou mentalit a se zvýšeným zájmem o tento autonomní umělecký druh na trhu s uměním a se starožitnostmi. Benátští kreslíři pracovali bez předběžné anatomické průpravy uvolněným rukopisem velmi spontánně až intuitivně. Linie ztrácela na svém prvotním významu vytvářet dokonalou lineární formu, často nerespektovala proporce a byla narušována ve prospěch malířského a optického působení kresby. Benátčané upozaďovali detaily, a proto je nutné vnímat jejich kresby spíše jako celek. Volbou kreslířských prostředků, jako např. barevné křídy nebo štětce, často ve spojení s modrým papírem, dosahoval kreslíř efektních temnosvitných kontrastů. Z toho důvodu byla benátská kresba často charakterizována jako "malířská" (colorito), neboť se svým charakterem blížila malbě. .


Autor: Zdeněk Kazlepka

Druh zboží: Obrázkový katalog k výstavě

Formát: 230 x 300 mm - brožovaný

Počet stran: 237

Počet vyobrazení: 69 barevných půl a celostránkových

Vydáno: MG Brno, 2003


Další zajímavé publikace s regionální tématikou naleznete zde:

https://aukro.cz/uzivatel/REGIONALNI-KNIHY/nabidky

Další zajímavé publikace nejen pro sběratele naleznete zde:

https://aukro.cz/uzivatel/Roseblack1/nabidky

Benátská kresba 16.-18. století Publikace k výstavě, která poprvé představila ucelený soubor benátských kreseb ze 16. až 18. století. V knize naleznete 72 vybraných děl, jejichž převážná část pochází z Moravské galerie v Brně a Národní galerie v Praze, kolekci doplňují mistrovská díla z kroměřížského zámku, Karáskovy galerie a ze Slezského zemského muzea v Opavě. Obsažena jsou jména jako např. Giovanni Bellini, Sebastiano del Piombo, Veronese, Palma il Giovane, Alessandro Turchi, Gaspare Diziani, Francesco Fontebasso, Antonio Canal zv. Canaletto, Giovanni Battista Pittoni, Giovanni Battista a Domenico Tiepolové a další.. Tradiční kořeny v byzantském umění, záliba v exotičnosti a atmosférické působení přímořské krajiny přivedly benátské malíře k vytvoření zvláštního stylu (maniera) založeného na světelném působení barevné skvrny (macchia), která se stala základem benátského malířství. Kolem roku 1500 se v umění obecně z velkého množství kreseb, které sloužily k přípravě uměleckých děl, začíná vyčleňovat autonomní volná skica. Taková kresba byla oceňována stejně jako obraz, socha či architektura. K jejímu rozkvětu došlo zvláště v 18. století v souvislosti se změnou mentalit a se zvýšeným zájmem o tento autonomní umělecký druh na trhu s uměním a se starožitnostmi. Benátští kreslíři pracovali bez předběžné anatomické průpravy uvolněným rukopisem velmi spontánně až intuitivně. Linie ztrácela na svém prvotním významu vytvářet dokonalou lineární formu, často nerespektovala proporce a byla narušována ve prospěch malířského a optického působení kresby. Benátčané upozaďovali detaily, a proto je nutné vnímat jejich kresby spíše jako celek. Volbou kreslířských prostředků, jako např. barevné křídy nebo štětce, často ve spojení s modrým papírem, dosahoval kreslíř efektních temnosvitných kontrastů. Z toho důvodu byla benátská kresba často charakterizována jako "malířská" (colorito), neboť se svým charakterem blížila malbě. . Autor: Zdeněk Kazlepka Druh zboží: Obrázkový katalog k výstavě Formát: 230 x 300 mm - brožovaný Počet stran: 237 Počet vyobrazení: 69 barevných půl a celostránkových Vydáno: MG Brno, 2003 Další zajímavé publikace s regionální tématikou naleznete zde: https://aukro.cz/uzivatel/REGIONALNI-KNIHY/nabidky Další zajímavé publikace nejen pro sběratele naleznete zde: https://aukro.cz/uzivatel/Roseblack1/nabidky

Nabídka č. 7003464211 Vystaveno 06.03. 19:03 Zobrazení: 7