Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Jiří Kolář - Motiv II - list ze série Hommage a Picasso - Umění
Jiří Kolář - Motiv II - list ze série Hommage a Picasso - Umění
1 z 1

Jiří Kolář - Motiv II - list ze série Hommage a Picasso

Aukce
Žádný příhoz
14 900 Kč
Končí ve čtvrtek 25. 7. 19:20
Kolik přihodit?
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Zásilkovna na výdejní místo Od 90 Kč
Kurýr 130 Kč
Mezinárodní přeprava 250 Kč
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Jiří Kolář - Motiv II - list ze série Hommage a Picasso
Popis předmětu
Informace od prodejce
Umělec : Kolář Jiří
Název díla :

Motiv II - list ze série Hommage a Picasso. 

Dílo pochází ze souboru: Portfolio Hommage á Picasso vydané v r. 1973 v Ateliéru Haas, Korntal/Stuttgart.

Toto portfolio obsahovalo litografií 59 různých autorů.

Publikováno: Pantheon Presse, Agno/Schweiz a Propyläen Verlag, Berlin

Grafická technika : Barevná litografie na silném papíru
Značení díla : podepsáno, značeno E.A.
Rok : 1972
Rozměr listu : 66 x 76 cm
Rozměr grafiky : 24 x 63 cm
 

Upozorňujeme, že barvy na počítači se mohou odlišovat od barev na skutečném díle. Dílo nemusí být ve stavu grafik, právě vyšlých z tiskárny. Pokud je na obrázku číslo grafiky, nemusí toto číslo odpovídat číslu na grafice, kterou skutečně obdržíte.

 

Jiří Kolář (1914 Protivín – 2002 Praha) - český celosvětově proslulý básník a výtvarník, patřil k nejvlivnějším osobnostem české poválečné kultury. Známý především díky svým kolážím a experimentálnímu umění. Za války založil Skupinu 42, byl také členem Umělecké besedy. Po podpisu Charty 77 byl donucen opustit vlast a v roce 1980 se usadil v Paříži. Pracoval skalpelem, barvy nahrazoval potištěným papírem a lepidlem, proslul jeho kolážemi - obrazy, reliéfy a objekty vytvářené metodami roláže, proláže, muchláže, chiasmáže, asambláže ...  Jeho výtvarné dílo patří mezi nejuznávanějšími té doby zejména ve Francii. Do Čech se vrátil v roce 1997 a v Praze žil až do své smrti.

 

 

 

 

 

 
Umělec : Kolář Jiří Název díla : Motiv II - list ze série Hommage a Picasso. Dílo pochází ze souboru: Portfolio Hommage á Picasso vydané v r. 1973 v Ateliéru Haas, Korntal/Stuttgart. Toto portfolio obsahovalo litografií 59 různých autorů. Publikováno: Pantheon Presse, Agno/Schweiz a Propyläen Verlag, Berlin Grafická technika : Barevná litografie na silném papíru Značení díla : podepsáno, značeno E.A. Rok : 1972 Rozměr listu : 66 x 76 cm Rozměr grafiky : 24 x 63 cm Upozorňujeme, že barvy na počítači se mohou odlišovat od barev na skutečném díle. Dílo nemusí být ve stavu grafik, právě vyšlých z tiskárny. Pokud je na obrázku číslo grafiky, nemusí toto číslo odpovídat číslu na grafice, kterou skutečně obdržíte. Jiří Kolář (1914 Protivín – 2002 Praha) - český celosvětově proslulý básník a výtvarník, patřil k nejvlivnějším osobnostem české poválečné kultury. Známý především díky svým kolážím a experimentálnímu umění. Za války založil Skupinu 42, byl také členem Umělecké besedy. Po podpisu Charty 77 byl donucen opustit vlast a v roce 1980 se usadil v Paříži. Pracoval skalpelem, barvy nahrazoval potištěným papírem a lepidlem, proslul jeho kolážemi - obrazy, reliéfy a objekty vytvářené metodami roláže, proláže, muchláže, chiasmáže, asambláže ... Jeho výtvarné dílo patří mezi nejuznávanějšími té doby zejména ve Francii. Do Čech se vrátil v roce 1997 a v Praze žil až do své smrti.

Nabídka č. 7055696799 Vystaveno 15.07. 19:07 Zobrazení: 2