Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Minerály a zkameněliny

Často hledané

Často hledané

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Minerály a zkameněliny

Kategorie
V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 13 504 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 13 504 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
123456 chevron_right chevron_right

Cesta do pravěku, Ostrov pokladů, Aladin. Všechny tyto filmy mají jedno společné ­­– vzácné poklady. Na Aukru seženete trilobity, vzácné minerály nebo třeba vltavíny, které vznikly z dopadu meteoritu. Je na vás, jestli hledáte rubín nebo zajímavou fosílii. Prověřené obchodníky TOP Seller poznáte podle symbolu Symbol Aukro+. Valná většina transakcí proběhne bez problémů. Aby vás i tak nic nepřekvapilo, doporučujeme přečíst Jaké jsou výhody TOP Seller.


Zkameněliny a fosilie

Při pozorování fosilie se vracíme zpět o miliony let. Jedná se o zkamenělý zbytek pravěkého živočicha nebo organismus, jakým byl například trilobit nebo dinosaurus a o jejich otisky nebo stopy zachované v sedimentu. Za fosilii ale můžeme označit nejen objekty živočišného původu, ale i rostlinného. Například zkamenělý kmen stromu. Musí být však starší 10 000 let. Fosilie si můžeme rozdělit na:

  • makrofosilie,
  • mikrofosilie.Rozdíl je v tom, že makrofosilii vidíme pouhým okem, kdežto mikrofosilie zahrnuje mikroorganismy nebo pyl. Nejstarší fosilie byla nalezena v Grónsku v provincii Nuuk a její stáří je 3,8 miliardy let.

Fosilie trilobita Amonit Zkamenělina

Minerály a jejich třídění 

Minerál je nerost, který má přesně definované chemické složení s uspořádanou stavbou částic. Může jít o prvek nebo chemickou sloučeninu tvořící krystaly nebo kvazikrystaly, abychom mohli mluvit o minerálu, vždy musí jít o přírodní proces vzniku bez jakéhokoliv zásahu člověka. Minerálů je neuvěřitelné množství a každý rok se objeví dalších zhruba 150 druhů minerálů. Minerály třídíme podle fyzikálně-chemických kritérií, a to do devíti následujících tříd: 

  • prvky, sulfidy, halogenidy, oxidy a hydroxidy, karbonáty, sulfáty, fosfáty, silikáty a organolity


U minerálů se zkoumá několik fyzikálních vlastností jako je lesk, barva a vzhled a tvrdost. Setkat se můžete i se syntetickými minerály a kameny. Syntetické kameny byly používány například ve šperkařství na počátku 20. století. Pokud si chcete být jistí, doporučujeme kámen odnést k odborníkovi, gemologovi, který vám s jistotou řekne jestli je kámen pravý nebo syntetický.


Vltavín Ametyst Jantar

Mušle

Líbí se vám mořské lastury, mušle a ulity? Pokud ano a rádi byste si svou sbírku rozšířili o nové kusy, v této kategorii si jistě vyberete.

Mušle Lastura

Literatura a příslušenství

Pokud jste zapálený sběratel, mineralog nebo gemolog, určitě oceníte ve své knihovně odbornou literaturu, která vám možná přinese nové poznatky a zajímavé rady. Knihy jsou navíc krásně ilustrované s odborným popisem a ukázkami.

Vltavíny, literatura Horninové prostředí, kniha Encyklopedie ulit a lastur
Zobrazit méně keyboard_arrow_up