Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Munenori Sekigahara no Tatakai San-mai Wakizashi - Sběratelství
Munenori Sekigahara no Tatakai San-mai Wakizashi - Sběratelství
Munenori Sekigahara no Tatakai San-mai Wakizashi - Sběratelství
1 z 2

Munenori Sekigahara no Tatakai San-mai Wakizashi

Kup teď
Cena
27 794 Kč
Doprava a platba
Kurýr 200 Kč
Kurýr s dobírkou 250 Kč
Doba dodání 1-2 dny
Kartou online
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Munenori Sekigahara no Tatakai San-mai Wakizashi
Popis předmětu
Informace od prodejce

Nagasa: 50,5 cm

Tsuka: 21 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 8,4 mm

Sakikasane: 5,7 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 4 cm (zvlášť broušené)

Sori: 0,8 cm

Materiál Nagasa: Kawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel/cca 60 HRC

Bod vyvážení: 8 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a lakovaná kůže

Sageo: kůže

Tsuba: 8 cm - zlacená a stříbřená mosaz

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Menuki: zlacená a stříbřená mosaz

Seppy: měď

Hmotnost bez saya: 1007 g

Příslušenství: brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami (certifikát pravosti)

Tameshigiri: tatami, bambus, alternativní materiály

 

     Bitva u Sekigahary byla nejznámnější bitvou starého Japonska ve které se utkali vojska vedené Ieasu Tokugawou a Micunari Išidou. Během této bitvy, ve které zvítězila vojska Ieasu Tokugawyzahynulo během jediného dne na 70000 vojáků. Šogunát Tokugawa se pak stal posledním šogunátem vládnoucím Japonsku. Není bez zajímavosti, že bitvy se zúčastnil také jeden z nejuznávanějších šermířů všech dob a zaklatel školy boje se dvěma meči – Ni ten Ichi Ryu, Miyamoto Musashi.

 

Nagasa: Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095 pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045 pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Předěl mezi kawagane a shingane je při lepším pohledu znatelný již z fotografií.

     Hamon je u tohoto meče velmi dobře viditelná. Čepel je celkově velmi masivní také díky hiranikua absenci bo-hi. Kissaki je kován zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva a dekorována osazením koiguchi, kojiri a kurigaty z bíčího rohu. Následně byla dřevěná část několikrát černě lakována a nakonec celá pokryta několika vrtstvami transparentního, lesklého laku. Kožená šňůra byla provlečena kurigatou s mosaznými shitodome a uvázána okolo saya.

Tsuba: Masivní, kulatá tsuba byla odlita z mosazi a dekorována rodovými znaky rodu Tokugawa, které byly zvýrazněny zlacením a tříbřením. Habaki je odlit z jednoho kusu mosazi, s ozdobným pilováním a znaky v Katakaně. Seppy jsou mosazné.

Tsuka: Rukojeť byla potažena same a opletena tenkou, koženou šňůrou, ve stylu katatemaki. Kožené tsukamaki působí po prolakování a zpevnění, jakoby bylo upleteno z ratanu. Fuchi, Kashira a Menuki jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba a navzájem se tak doplňují. Čepel meče je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Nagasa: 50,5 cm Tsuka: 21 cm Gitae: Maru Motokasane: 8,4 mm Sakikasane: 5,7 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 4 cm (zvlášť broušené) Sori: 0,8 cm Materiál Nagasa: Kawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel/cca 60 HRC Bod vyvážení: 8 cm od Tsuby Materiál Tsuky: Same a lakovaná kůže Sageo: kůže Tsuba: 8 cm - zlacená a stříbřená mosaz Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz Kashira: zlacená a stříbřená mosaz Menuki: zlacená a stříbřená mosaz Seppy: měď Hmotnost bez saya: 1007 g Příslušenství: brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami (certifikát pravosti) Tameshigiri: tatami, bambus, alternativní materiály Bitva u Sekigahary byla nejznámnější bitvou starého Japonska ve které se utkali vojska vedené Ieasu Tokugawou a Micunari Išidou. Během této bitvy, ve které zvítězila vojska Ieasu Tokugawy, zahynulo během jediného dne na 70000 vojáků. Šogunát Tokugawa se pak stal posledním šogunátem vládnoucím Japonsku. Není bez zajímavosti, že bitvy se zúčastnil také jeden z nejuznávanějších šermířů všech dob a zaklatel školy boje se dvěma meči – Ni ten Ichi Ryu, Miyamoto Musashi. Nagasa: Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095 pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045 pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Předěl mezi kawagane a shingane je při lepším pohledu znatelný již z fotografií. Hamon je u tohoto meče velmi dobře viditelná. Čepel je celkově velmi masivní také díky hiranikua absenci bo-hi. Kissaki je kován zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře). Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva a dekorována osazením koiguchi, kojiri a kurigaty z bíčího rohu. Následně byla dřevěná část několikrát černě lakována a nakonec celá pokryta několika vrtstvami transparentního, lesklého laku. Kožená šňůra byla provlečena kurigatou s mosaznými shitodome a uvázána okolo saya. Tsuba: Masivní, kulatá tsuba byla odlita z mosazi a dekorována rodovými znaky rodu Tokugawa, které byly zvýrazněny zlacením a tříbřením. Habaki je odlit z jednoho kusu mosazi, s ozdobným pilováním a znaky v Katakaně. Seppy jsou mosazné. Tsuka: Rukojeť byla potažena same a opletena tenkou, koženou šňůrou, ve stylu katatemaki. Kožené tsukamaki působí po prolakování a zpevnění, jakoby bylo upleteno z ratanu. Fuchi, Kashira a Menuki jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba a navzájem se tak doplňují. Čepel meče je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Nabídka č. 7002555931 Vystaveno 20.04. 15:04 Zobrazení: 7