Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
Papírový model - Hrad Čachtice - Modelářství
Papírový model - Hrad Čachtice - Modelářství
1 z 1
Nové

Papírový model - Hrad Čachtice

Skončeno
Cena
328 Kč
Ukončeno v neděli 28. 4. 2024, 19:54:35
Doprava a platba
Balíkovna 79 Kč
Zásilkovna na výdejní místo Od 85 Kč
Doporučená zásilka 125 Kč
Doba dodání 1-2 dny
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Papírový model - Hrad Čachtice
Popis předmětu
Stav zboží
nepoužívaný, nerozbalený produkt ve 100% stavu

Nový nesestavený papírový model slovenského hradu Čachtice. Jedná se o historickou podobu hradu. Model je zcela nový.

 


Rozměry modelu po slepení: Výška: 18cm, šířka: 41cm, délka: 58cm

 


Čachtický hrad se nachází v Trenčianském kraji v blízkosti obce Višňová. Byl postaven na dolomitové skále a první písemná zmínka pochází z roku 1276, kdy patřil mezi královské pohraniční pevnosti. V roce 1299 byl hrad dobyt Matúšem Čákem Trenčianským, roku 1392 hrad i s panstvím získal Ctibor I. Hrad často měnil majitele, až se roku 1569 dostal do rukou rodu Nádašdyovců. František Nádašdy zemřel roku 1604 a hrad zdědila jeho vdova, uherská hraběnka Alžběta Báthoryová.

Alžběta Báthoryová (1560-1614), známá také jako Čachtická paní, byla proslulá svou krutostí a despotickým chováním, zejména vůči dívkám a mladým ženám. Podle pověsti se koupala v jejich krvi, toto je však možná pouhá legenda. Bylo však důkazy doloženo, že Čachtická paní skutečně týrala a zabíjela své oběti nejen na hradě, ale i v přilehlé vesnici nebo na cestách. Podle Guinessovy knihy rekordů byla Čachtická paní nejmasovější vražedkyní. Neví se, kolik žen přesně zavraždila, některé zdroje uvádějí „pouhých“ 29 obětí, jiné až 600. Mnohé ze svých obětí před smrtí krutě mučila. Tyto činy byly později odhaleny a Alžběta Báthoryová byla souzena na hradě, kde zůstala v domácím vězení zazděná v místnostech bez oken, jen s malými otvory na podávání jídla a ventilaci až do své smrti o čtyři roky později. Neví se přesně, kde byly její ostatky pohřbeny, mohou být zazděny přímo na hradě anebo uloženy v kapli.

Po smrti Alžběty Báthoryové zdědili hrad její potomci, kteří provedli na hradě rozsáhlé úpravy. Byly opraveny střechy i samotné budovy. Bohužel byl František Nádašdy III. popraven za účast na povstání a hrad byl poté zkonfiskován císařskými vojsky, které jej vyrabovali, zničili a podpálili. Poté o hrad ještě proběhlo několik bojů, své původní slávy však už nikdy nenabyl a postupně se změnil ve zříceninu.

V době počátku své existence měl hrad jednu věž, nádvoří a několik obytných a hospodářských budov. Později byla přistavena druhá věž a kaple. V této době se dominantou hradu stala pětipodlažní věž, ke které přiléhala trojpodlažní obytná budova. Dále zde byla hlavní brána se dvěma mohutnými baštami. Během postupných úprav se hrad začal rozlišovat na dolní, střední a horní část. Dolní a střední část sloužily k hospodářským a obranným účelům, zatímco v horní části byly reprezentační prostory, kanceláře, jídelna a klenotnice. Zde se také nacházela cisterna na vodu.

V letech 2012-2014 na hradě probíhala rozsáhlá rekonstrukce, kdy bylo opravené zdivo, odkryto několik místností a struktur, odstraněny zalesněné části a další. V dnešní době je majitelem obec Čachtice a zřícenina hradu slouží návštěvníkům, kteří si ji mohou prohlédnout s průvodcem anebo se zúčastnit mnoha kulturních akcí zde pořádaných.

Nový nesestavený papírový model slovenského hradu Čachtice. Jedná se o historickou podobu hradu. Model je zcela nový. Rozměry modelu po slepení: Výška: 18cm, šířka: 41cm, délka: 58cm Čachtický hrad se nachází v Trenčianském kraji v blízkosti obce Višňová. Byl postaven na dolomitové skále a první písemná zmínka pochází z roku 1276, kdy patřil mezi královské pohraniční pevnosti. V roce 1299 byl hrad dobyt Matúšem Čákem Trenčianským, roku 1392 hrad i s panstvím získal Ctibor I. Hrad často měnil majitele, až se roku 1569 dostal do rukou rodu Nádašdyovců. František Nádašdy zemřel roku 1604 a hrad zdědila jeho vdova, uherská hraběnka Alžběta Báthoryová. Alžběta Báthoryová (1560-1614), známá také jako Čachtická paní, byla proslulá svou krutostí a despotickým chováním, zejména vůči dívkám a mladým ženám. Podle pověsti se koupala v jejich krvi, toto je však možná pouhá legenda. Bylo však důkazy doloženo, že Čachtická paní skutečně týrala a zabíjela své oběti nejen na hradě, ale i v přilehlé vesnici nebo na cestách. Podle Guinessovy knihy rekordů byla Čachtická paní nejmasovější vražedkyní. Neví se, kolik žen přesně zavraždila, některé zdroje uvádějí „pouhých“ 29 obětí, jiné až 600. Mnohé ze svých obětí před smrtí krutě mučila. Tyto činy byly později odhaleny a Alžběta Báthoryová byla souzena na hradě, kde zůstala v domácím vězení zazděná v místnostech bez oken, jen s malými otvory na podávání jídla a ventilaci až do své smrti o čtyři roky později. Neví se přesně, kde byly její ostatky pohřbeny, mohou být zazděny přímo na hradě anebo uloženy v kapli. Po smrti Alžběty Báthoryové zdědili hrad její potomci, kteří provedli na hradě rozsáhlé úpravy. Byly opraveny střechy i samotné budovy. Bohužel byl František Nádašdy III. popraven za účast na povstání a hrad byl poté zkonfiskován císařskými vojsky, které jej vyrabovali, zničili a podpálili. Poté o hrad ještě proběhlo několik bojů, své původní slávy však už nikdy nenabyl a postupně se změnil ve zříceninu. V době počátku své existence měl hrad jednu věž, nádvoří a několik obytných a hospodářských budov. Později byla přistavena druhá věž a kaple. V této době se dominantou hradu stala pětipodlažní věž, ke které přiléhala trojpodlažní obytná budova. Dále zde byla hlavní brána se dvěma mohutnými baštami. Během postupných úprav se hrad začal rozlišovat na dolní, střední a horní část. Dolní a střední část sloužily k hospodářským a obranným účelům, zatímco v horní části byly reprezentační prostory, kanceláře, jídelna a klenotnice. Zde se také nacházela cisterna na vodu. V letech 2012-2014 na hradě probíhala rozsáhlá rekonstrukce, kdy bylo opravené zdivo, odkryto několik místností a struktur, odstraněny zalesněné části a další. V dnešní době je majitelem obec Čachtice a zřícenina hradu slouží návštěvníkům, kteří si ji mohou prohlédnout s průvodcem anebo se zúčastnit mnoha kulturních akcí zde pořádaných.

Nabídka č. 7061494767 Vystaveno 21.04. 19:04 Zobrazení: 20