Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
SKONČENO
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.

Podzim v Kopanicích, F. Borovec, tempera, CHARITA

Skončeno
Žádný příhoz
1 200 Kč
Ukončeno ve středu 21. 8. 2019, 17:03:00
Nikdo nezakoupil
Doprava a platba
Balík Do ruky 140 Kč
Osobní převzetí
Kyjov
Doba dodání 4-6 dní
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Podzim v Kopanicích, F. Borovec, tempera, CHARITA
Popis předmětu

Autor: František Borovec
Rozměr: 50 x 40 cm (rámováno)
Technika: tempera

 

Aukce je součástí programu folklorních slavností Slovácký rok v Kyjově (15. - 18. srpna 2019). V rámci pořadu Made in Slovácko (neděle, 15.00-16.30, Letní kino Kyjov) budou renomovaní umělci tvořit díla, která následně vydraží na aukčním portálu Aukro. Veškerý výtěžek poputuje na Dětské oddělení Nemocnice Kyjov (potvrdí mluvčí nemocnice Filip Zdražil - 778 734 797).

Nápad se zrodil v hlavě Rudolfa Danajoviče, jednoho z členů autorského týmu Slováckého roku. „Baví mě propojování různých uměleckých žánrů v jeden celek. Program folklorních slavností tím dostává úplně nový rozměr. V tomto případě nejen rozměr estetický, ale také morální. Vlastnit krásnou vzpomínku na Slovácký rok a vědět, že to navíc pomůže potřebným, musí být přece skvělý pocit,“ vysvětluje Danajovič.

Ještě před zahájením slavností Slovácký rok se uskuteční tři aukce, ve kterých se budou dražit díla bratrů Borovcových, Františka a Dalibora (toto je jedno z nich - podívejte se i na mé další aukce). Od 19. srpna na ně navážou aukce děl Lenky Jurečkové (slovácká malířka folkloru), Zuzany Osako (ilustrátorka a oděvní návrhářka, autorka kolekce oblečení českých sportovců pro Letní olympijské hry 2020 v Tokiu) a Michala Filáka a.k.a. ProroKa (graffiti umělec). Jejich práce bude vznikat přímo před zraky diváků pořadu Made in Slovácko, který je v rámci Slováckého roku v Kyjově na pořadu v neděli 18. srpna od 15 hodin.

 

František Borovec: Rodák z Veselí nad Moravou, srdcem slovácký patriot, kterým stále zůstává i přes spletité cesty jeho žití a profesní zaměření. Základy pro uměleckou dráhu dostává od baťovských profesorů v Uherském Hradišti a těch se drží věrně doposud. Přes rozsáhlou šíři zájmů se od původní propagační grafiky vrací zpět ke grafickému designu (užité grafice). V počátcích to bylo zaujetí novinovou kresbou a knižní ilustrací, populární byla i jeho plakátová tvorba, výstavařina předznamenala působení v televizi, filmu a divadle. V dobách, kdy mu štěstí nepřálo, utíká k anonymní profesi tvůrce corporate designu, což později vyučuje na středních i vysokých školách. Ve své tvorbě spojuje řemeslnou zručnost a kresebnou jistotu obohacenou o poznatky z počítačové grafiky.

Autor: František Borovec Rozměr: 50 x 40 cm (rámováno) Technika: tempera Aukce je součástí programu folklorních slavností Slovácký rok v Kyjově (15. - 18. srpna 2019). V rámci pořadu Made in Slovácko (neděle, 15.00-16.30, Letní kino Kyjov) budou renomovaní umělci tvořit díla, která následně vydraží na aukčním portálu Aukro. Veškerý výtěžek poputuje na Dětské oddělení Nemocnice Kyjov (potvrdí mluvčí nemocnice Filip Zdražil - 778 734 797). Nápad se zrodil v hlavě Rudolfa Danajoviče, jednoho z členů autorského týmu Slováckého roku. „Baví mě propojování různých uměleckých žánrů v jeden celek. Program folklorních slavností tím dostává úplně nový rozměr. V tomto případě nejen rozměr estetický, ale také morální. Vlastnit krásnou vzpomínku na Slovácký rok a vědět, že to navíc pomůže potřebným, musí být přece skvělý pocit,“ vysvětluje Danajovič. Ještě před zahájením slavností Slovácký rok se uskuteční tři aukce, ve kterých se budou dražit díla bratrů Borovcových, Františka a Dalibora (toto je jedno z nich - podívejte se i na mé další aukce). Od 19. srpna na ně navážou aukce děl Lenky Jurečkové (slovácká malířka folkloru), Zuzany Osako (ilustrátorka a oděvní návrhářka, autorka kolekce oblečení českých sportovců pro Letní olympijské hry 2020 v Tokiu) a Michala Filáka a.k.a. ProroKa (graffiti umělec). Jejich práce bude vznikat přímo před zraky diváků pořadu Made in Slovácko, který je v rámci Slováckého roku v Kyjově na pořadu v neděli 18. srpna od 15 hodin. František Borovec: Rodák z Veselí nad Moravou, srdcem slovácký patriot, kterým stále zůstává i přes spletité cesty jeho žití a profesní zaměření. Základy pro uměleckou dráhu dostává od baťovských profesorů v Uherském Hradišti a těch se drží věrně doposud. Přes rozsáhlou šíři zájmů se od původní propagační grafiky vrací zpět ke grafickému designu (užité grafice). V počátcích to bylo zaujetí novinovou kresbou a knižní ilustrací, populární byla i jeho plakátová tvorba, výstavařina předznamenala působení v televizi, filmu a divadle. V dobách, kdy mu štěstí nepřálo, utíká k anonymní profesi tvůrce corporate designu, což později vyučuje na středních i vysokých školách. Ve své tvorbě spojuje řemeslnou zručnost a kresebnou jistotu obohacenou o poznatky z počítačové grafiky.

Nabídka č. 6952493762 Vystaveno 11.08. 17:08 Zobrazení: 202