Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Příslušenství k starožitným hodinám a hodinkám

Často hledané

Často hledané

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Období Značka Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Příslušenství k starožitným hodinám a hodinkám

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 1 021 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 1 021 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
123456 chevron_right chevron_right

Starožitné hodiny a hodinky se pyšní mnohaletou historií, prošly pod rukama řadou mužů i žen. Zkrátka zažily toho opravdu mnoho, a to se často podepíše na jejich stavu. Ne vždy se podaří sehnat starožitný kousek v dokonalém stavu. Mnohdy hodiny potřebují celkový repas strojku, nový ciferník nebo řemínek a jiné další opravy. U jiných kusů může chybět příslušná původní výbava, jakou je například skříň u nástěnných hodin. Proto se podívejte na sortiment příslušenství. Jednou ze stěžejních součástí všech hodin a hodinek je hodinový strojek a ciferník. U opravy hodinového strojku se vyplatí investovat a hodinky odnést k hodináři. Jako každý stroj, který jede, se i hodinový strojek musí čas od času mazat. K tomuto účelu slouží hodinářský olej, který má výborné mazací vlastnosti a vysokou odolnost proti stárnutí.

Ciferníky

Celá řada starožitných hodin má ciferníky zdobené smaltem (emailem). Jde o křemičitou taveninu podobnou sklu nebo porcelánu, která při zahřátí vytvoří na kovu celistvý, hladký a lesklý povlak. Tato technologie byla známá již ve starověkých zemích, kde se jím zdobily reliéfy. Na českém území je nejstarší předmět zdobený smaltem svatováclavská koruna. Ciferníky hodin bývají často omlácené a poničené, smalt je velice choulostivý na sebemenší náraz a vyžaduje opravdu šetrné zacházení. V dnešní době je velmi obtížné napodobit techniku smaltu stejnou technologií jako kdysi, ale určitě bychom našli šikovné zlatníky, kteří si s restaurováním poradí.

Hodinářské nářadí

Pokud se chcete pustit do opravy a seřízení mechanických hodinek sami, bude se vám hodit dobrá výbava. Hodinářské nářadí by mělo obsahovat hodinářskou lupu, otvírák krytu, sadu pružin, těsnící kroužky, hodinářské šroubováky a v neposlední řadě šikovné ruce. Děrovací kleště vám zase pomůžou s dírkou na novém řemínku.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up