Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
ROMILLY A PARIS, ROKOKO, 1750, ZLATO 18 KAR, BICÍ ¼, TOC HAMMER STRIKE - Starožitnosti
ROMILLY A PARIS, ROKOKO, 1750, ZLATO 18 KAR, BICÍ ¼, TOC HAMMER STRIKE - Starožitnosti
ROMILLY A PARIS, ROKOKO, 1750, ZLATO 18 KAR, BICÍ ¼, TOC HAMMER STRIKE - Starožitnosti
ROMILLY A PARIS, ROKOKO, 1750, ZLATO 18 KAR, BICÍ ¼, TOC HAMMER STRIKE - Starožitnosti
ROMILLY A PARIS, ROKOKO, 1750, ZLATO 18 KAR, BICÍ ¼, TOC HAMMER STRIKE - Starožitnosti
ROMILLY A PARIS, ROKOKO, 1750, ZLATO 18 KAR, BICÍ ¼, TOC HAMMER STRIKE - Starožitnosti
ROMILLY A PARIS, ROKOKO, 1750, ZLATO 18 KAR, BICÍ ¼, TOC HAMMER STRIKE - Starožitnosti
ROMILLY A PARIS, ROKOKO, 1750, ZLATO 18 KAR, BICÍ ¼, TOC HAMMER STRIKE - Starožitnosti
ROMILLY A PARIS, ROKOKO, 1750, ZLATO 18 KAR, BICÍ ¼, TOC HAMMER STRIKE - Starožitnosti
1 z 8

ROMILLY A PARIS, ROKOKO, 1750, ZLATO 18 KAR, BICÍ ¼, TOC HAMMER STRIKE

Skončeno
20 přihazovalo
87 205 Kč
Ukončeno ve čtvrtek 24. 9. 2020, 20:55:00
Vyhráno uživatelem K...8
Doprava a platba
Cenný balík 160 Kč
Bankovním převodem
Podrobnosti
ROMILLY A PARIS, ROKOKO, 1750, ZLATO 18 KAR, BICÍ ¼, TOC HAMMER STRIKE
Popis předmětu
Krásné, luxusní, veliké a těžké, bicí, zlaté, 18 kar. francouzské, rokokové špindlovky. Plasticky více barvami zlata s květinovými motivy překrásně zdobené. Signované  ROMILLY A PARIS No. 859 - 12/F. Hodinky byly vyrobeny kolem let 1750, v období rokoka za vlády Ludvíka XV. Ohromuje mě starobylá technologie, proto mě zajímají hodinky co nejstarší. Toto je jedinečná příležitost vlastnit opravu staré hodinky z poloviny 18. století. Hodinky mají čtvrťové dvojhlasné bití do pouzdra, tzv. Toc hammer strike. Toto bylo velmi rozšířené v ranném a nejstarším období rokoka. Viz foto z knihy hodinářů, jedná se o velmi dobrého a uznávaného hodináře. Běžně je hodináři věnován jeden řádek, zde je k hodináři Romilly uvedeno mnoho zajímavých informací. Jedná se o jediného hodináře tohoto jména, proto není možné aby došlo k záměně, jako je tomu prakticky vždy například u hodináře Bregueta.
 
Jean Romilly byl význačný hodinář a člověk, odkaz na wikipedii :
 
Na tomto odkazu je mnoho zajímavých informací k hodináři :

Hodinky jsou nyní čerstvě po celkovém servisu u hodináře. Hodinky vždy odbijí správný časový údaj ! Stroj je plně funkční, v perfektním stavu a spolehlivě jdoucí. Jak můžete vidět, hodinky jsou na mimořádně vysoké dílenské úrovni mistrně zhotovené a stále si zachovávají všechny detaily i přes působení času v průběhu staletí.
Hodinky a to vysoce hodnotím jsou vzácně do posledního detailu originální !! Jsou třikrát signovány. Jako vždy originální smaltovaný číselník hodináře Romilly musí být bez výjimky signovaný, zde je velmi vzácně a zajímavě signována také zdobená obruba číselníku a samozřejmě stroj samotný. Záruka naprosté originality. Ve foto v odkazu uvidíte číselník i ze zadní strany. Tam je jak má být pod glazurou plasticky značený znakem jeho zhotovitele - malířem. Je totiž celý malovaný ručně. Také zlaté, ručně řezané ručičky jsou vzácně originální. Mají jako originální proto také stejnou barvu s pouzdrem hodinek. V odkazu jsou vyfoceny i ze zadní strany. Takové ručky jsou velmi cenné, nikde je nekoupíte, nikdo vám je neprodá ani za deset tisíc a také dnes již v této barvě zlata a kvalitě je nikdo nevyrobí.
 
Kliknutím na odkaz níže se prosím podívejte na 117 fotek. Pohledy pod číselník, detaily ruček, číselníku, pouzdra i stroje. Pro porovnání tloušťky hodinek jsou vyfoceny s hodinkami Omega běžné velikosti období art deca, tyto nejsou předmětem prodeje. Všimněte si vzácného zdobení stroje rytinou i pod číselníkem.
 
Tyto bicí špindlovky byly vyrobené ve Francii v čistě ranném, rokokovém stylu a jsou staré 270 let. Na toto období jsou mimořádně veliké a těžké. Mají pruměr bez krčku 4,8 cm, s krčkem a oblíkem celé 6,7 cm. Váha hodinek je 91,02 gramu. To je hodně, musíme vzít v potaz toc hammer - nemají zvonek, ten samotný by vážil cca 10 gramu. Viz foto, samotné zlaté 18 kar. pouzdro hodinek je masivní a velmi robustní. Se sklem váží 40,55 gramu. Na ničem se nešetřilo. Sklo opravdu mnoho neváží a navíc jsou zlaté i ručičky, ty na váze nejsou. Na své období vzniku - rokoko - jsou hodinky mimořádně veliké a tlusté. V tomto období se běžně vyráběly hodinky menšího pruměru. Pánské hodinky měly cca 4 cm v pruměru. Pouzdro je vyrobeno z masivního zlata 18 kar. Je překrásně zdobeno plastickými ozdobami s motivy květin. Ty jsou zhotoveny ze zlata více barev. Vše je na velmi vysoké umělecké urovni provedeno. Každá ozdoba byla pracně vyrobena samostatně a teprve potom na povrch pouzdra připájena. Podklad je plasticky rádlovaný motivem slunečního paprsku. Pouzdro je značené výrobcem, puncované a číslované. Pouzdro je lité, masivní a robustní, nic se neprohýbá. Robustní musí být, protože technologie výzdoby - napájené zlaté ozdoby vyžadují mimořádně pevný podklad. Při pájení ozdob by se slabá, lisovaná pouzdra zkroutila. Je ve velice pěkném stavu. Vše po zavření spolehlivě drží a lícuje. Ozdoby, rádlování, vše je mimořádně zachovalé, tak jako když hodinky opustily výrobní dílnu. Nic není oleštěné, odřené, vše je moc pěkné. Krček, kterým se po jeho zmáčknutí natáhne přes natahovací páku bití pérovník bití a tím se aktivuje bití hodinek je ve velice pěkném a neopotřebovaném stavu. Je masivní, zlatý. Není vychozený, vyhrkaný a nezasekává se. Oblík je mimořádně masivní, pevný, tuhý, neopotřebovaná a také zlatý. Je v dokonalém stavu.
Číselník jak jsem uvedl je originální, ručně malovaný, signovaný shodně se strojem, záruka originality. Na stáří 270 let je vzácně dokonale mimořádně zachovalý. Je tak jak má bez výjimky být na rokokových bicích hodinkách uchycený jedním šroubkem. Viz foto pod číselníkem, z obruby stroje je originální, z jednoho kusu s obrubou zhotovený mustek uchycení číselníku, do kterého je vyřezaný závit šroubku. Takto vždy drží originální rokokový číselník bicích hodinek, není zajištěný kolíky, ale tímto jedním šroubkem. Při focení jsem šroubek neměl dotáhlý, fotil jsem hodinky pod číselníkem, po dotažení je dokonale zapuštěný do číselníku.
Stroj má špindl krok a je staré, vysoké, rokokové konstrukce. Oba řetízky, jak ve šnekovém silovém kompenzátoru tahu péra, tak na natahovací páce bití jsou v celé délce. Hodinky bijí dvěma kladívky do pouzdra, bití je dvojhlasné. Pěkný, starým rokokovým motivem nádherně prořezávaný můstek setrvačky. Stroj je krásně a neobyčejně ještě pod číselníkem zdobený rytinou. Hodinky vždy dobře odbijí příslušný časový údaj. To je důležitá informace, mechanismus bití je po 270 letech nezvykle pořád v dokonalém stavu. Setrvačka kmitá dynamicky, pravidelně, žádná arytmie a ve veliké amlitudě.
Stroj je zlacený v ohni, zlacení je velmi zachovalé a pěkné barvy. Zlacení v ohni tohoto provedení dnes už nikdo neudělá. Je to stará technika ale při výrobě byla zdraví škodlivá. Předmět se natřel zlatým amalgámem. To je roztok zlata ve rtuti a ta je právě jedovatá. Potom se nad ohněm vypálil a vzniklá vrstvička zlata se vyleštila ručně achátovým hladítkem. Achát nezanechává škrábance. Proto desky stroje a jeho součásti nezachází, nečernají, protože jsou pokryté zlatou vrstvičkou.
Rámeček se sklem je pevný. Sklo je skleněné, hodně vypouklé, v rámečku drží spolehlivě a nevypadává. Po jeho otevření se ručky seřizují klíčkem po nasazení na čtyřhran čtvrťového pastorku v ose ručiček. 
Vždy ručkami točit po směru chodu.
Hodinky se natahují klíčkem v otvoru na číselníku u čísla 2. Starý klíček k hodinkám přiložím.

Celkový stav hodinek vynikající, je výrazně lepší, než u většiny podobných hodinek, které se z tohoto období dochovaly.

Tyto hodinky jsou vysoce kvalitním a pěkným předmětem do sbírky, starým 270 let.
Hodinky byly vyrobeny ručně, tak jsou na ně kladena jiná kritéria, jak na hodinky staré 100 a méně let. Jdou i po letech spolehlivě, bití dokonale funguje, tak si myslím, že tehdejší hodinář udělal dobrou práci a vždy bylo o hodinky dobře postaráno.

 

Poštovné na Slovensko je 300 Kč.

 

Z DŮVODU  EET JE PLATBA MOŽNÁ POUZE PŘEVODEM NA BANKOVNÍ ÚČET, NEBO PLATBA PAYU.

 

Svým dokonalým a nákladným provedením se hodinky stávají zaručeně ziskovou položkou Vašeho majetku, nenechejte si je proto ujít.

Vaše spokojenost je pro mě velmi důležitá !
Pokud se něco nedaří tak, jak jste si to představovali, dejte mi prosím vědět.
Negativní zpětná vazba nepřináší žádné výhody, můžeme mluvit o čemkoli, protože nákup je věcí důvěry!

V nepravděpodobném případě problému mě prosím nejprve kontaktujte, abych měl možnost zařídit řešení.

Vždy si vážím pozitivní zpětné vazby, kterou mi dá kupující.

Ujistěte se prosím, že máte finanční prostředky na zaplacení položky před zadáním příhozu v aukci.

Rád zodpovím včas kladené otázky.
Vezměte prosím na vědomí, že při focení mohou vzniknout možné barevné i jiné nechtěné odlišnosti.
Dotazy rád zodpovím na tel : 733322100.

 
Přidáno: 22.09.2020 10:37:20

Děkuji za dotaz a přikládám odpověď. Na všech fotografiích se zdá, že čtyřhran pro natahování nesedí úplně na střed otvoru v ciferníku - není toto nějaký problém při natahování hodinek, nehrozí poškození ciferníku při natahování? ----------------- Čtyřhran na jádru pérovníku kterým se hodinky po nasazení klíčku natahují je mimo osu pouze zdánlivě. Je poměrně vzácně stále originální délky, tedy nepřibroušený a nezkrácený. Vyčnívá asi 1 mm nad číselník. To na foto vypadá, že je mimo střed otvoru v číselníku. Tak to má být, to je originální. Dokonce někdy čtyřhrany vyčnívaly i tak 3 - 4 mm. Malá ručička končila u čtyřhranu a velká musela být v místě čtyřhranu prohlá do obloučku, aby prošla nad čtyřhranem. To jsou případy dnes vzácných ručiček, již z výroby tímto provedením tvarovaných.

Krásné, luxusní, veliké a těžké, bicí, zlaté, 18 kar. francouzské, rokokové špindlovky. Plasticky více barvami zlata s květinovými motivy překrásně zdobené. Signované ROMILLY A PARIS No. 859 - 12/F. Hodinky byly vyrobeny kolem let 1750, v období rokoka za vlády Ludvíka XV. Ohromuje mě starobylá technologie, proto mě zajímají hodinky co nejstarší. Toto je jedinečná příležitost vlastnit opravu staré hodinky z poloviny 18. století. Hodinky mají čtvrťové dvojhlasné bití do pouzdra, tzv. Toc hammer strike. Toto bylo velmi rozšířené v ranném a nejstarším období rokoka. Viz foto z knihy hodinářů, jedná se o velmi dobrého a uznávaného hodináře. Běžně je hodináři věnován jeden řádek, zde je k hodináři Romilly uvedeno mnoho zajímavých informací. Jedná se o jediného hodináře tohoto jména, proto není možné aby došlo k záměně, jako je tomu prakticky vždy například u hodináře Bregueta. Jean Romilly byl význačný hodinář a člověk, odkaz na wikipedii : https://en.wikipedia.org/wiki/Jean_Romilly Na tomto odkazu je mnoho zajímavých informací k hodináři : http://dictionnaire-journalistes.gazettes18e.fr/journaliste/702-jean-romilly Hodinky jsou nyní čerstvě po celkovém servisu u hodináře. Hodinky vždy odbijí správný časový údaj ! Stroj je plně funkční, v perfektním stavu a spolehlivě jdoucí. Jak můžete vidět, hodinky jsou na mimořádně vysoké dílenské úrovni mistrně zhotovené a stále si zachovávají všechny detaily i přes působení času v průběhu staletí. Hodinky a to vysoce hodnotím jsou vzácně do posledního detailu originální !! Jsou třikrát signovány. Jako vždy originální smaltovaný číselník hodináře Romilly musí být bez výjimky signovaný, zde je velmi vzácně a zajímavě signována také zdobená obruba číselníku a samozřejmě stroj samotný. Záruka naprosté originality. Ve foto v odkazu uvidíte číselník i ze zadní strany. Tam je jak má být pod glazurou plasticky značený znakem jeho zhotovitele - malířem. Je totiž celý malovaný ručně. Také zlaté, ručně řezané ručičky jsou vzácně originální. Mají jako originální proto také stejnou barvu s pouzdrem hodinek. V odkazu jsou vyfoceny i ze zadní strany. Takové ručky jsou velmi cenné, nikde je nekoupíte, nikdo vám je neprodá ani za deset tisíc a také dnes již v této barvě zlata a kvalitě je nikdo nevyrobí. Kliknutím na odkaz níže se prosím podívejte na 117 fotek. Pohledy pod číselník, detaily ruček, číselníku, pouzdra i stroje. Pro porovnání tloušťky hodinek jsou vyfoceny s hodinkami Omega běžné velikosti období art deca, tyto nejsou předmětem prodeje. Všimněte si vzácného zdobení stroje rytinou i pod číselníkem. https://frieshorseman.rajce.idnes.cz/ROMILLY_A_PARIS%2C_ROKOKO%2C_1750%2C_ZLATO_18_KAR%2C_BICI_1_4_%2C_TOC_HAMMER_STRIKE./ Tyto bicí špindlovky byly vyrobené ve Francii v čistě ranném, rokokovém stylu a jsou staré 270 let. Na toto období jsou mimořádně veliké a těžké. Mají pruměr bez krčku 4,8 cm, s krčkem a oblíkem celé 6,7 cm. Váha hodinek je 91,02 gramu. To je hodně, musíme vzít v potaz toc hammer - nemají zvonek, ten samotný by vážil cca 10 gramu. Viz foto, samotné zlaté 18 kar. pouzdro hodinek je masivní a velmi robustní. Se sklem váží 40,55 gramu. Na ničem se nešetřilo. Sklo opravdu mnoho neváží a navíc jsou zlaté i ručičky, ty na váze nejsou. Na své období vzniku - rokoko - jsou hodinky mimořádně veliké a tlusté. V tomto období se běžně vyráběly hodinky menšího pruměru. Pánské hodinky měly cca 4 cm v pruměru. Pouzdro je vyrobeno z masivního zlata 18 kar. Je překrásně zdobeno plastickými ozdobami s motivy květin. Ty jsou zhotoveny ze zlata více barev. Vše je na velmi vysoké umělecké urovni provedeno. Každá ozdoba byla pracně vyrobena samostatně a teprve potom na povrch pouzdra připájena. Podklad je plasticky rádlovaný motivem slunečního paprsku. Pouzdro je značené výrobcem, puncované a číslované. Pouzdro je lité, masivní a robustní, nic se neprohýbá. Robustní musí být, protože technologie výzdoby - napájené zlaté ozdoby vyžadují mimořádně pevný podklad. Při pájení ozdob by se slabá, lisovaná pouzdra zkroutila. Je ve velice pěkném stavu. Vše po zavření spolehlivě drží a lícuje. Ozdoby, rádlování, vše je mimořádně zachovalé, tak jako když hodinky opustily výrobní dílnu. Nic není oleštěné, odřené, vše je moc pěkné. Krček, kterým se po jeho zmáčknutí natáhne přes natahovací páku bití pérovník bití a tím se aktivuje bití hodinek je ve velice pěkném a neopotřebovaném stavu. Je masivní, zlatý. Není vychozený, vyhrkaný a nezasekává se. Oblík je mimořádně masivní, pevný, tuhý, neopotřebovaná a také zlatý. Je v dokonalém stavu. Číselník jak jsem uvedl je originální, ručně malovaný, signovaný shodně se strojem, záruka originality. Na stáří 270 let je vzácně dokonale mimořádně zachovalý. Je tak jak má bez výjimky být na rokokových bicích hodinkách uchycený jedním šroubkem. Viz foto pod číselníkem, z obruby stroje je originální, z jednoho kusu s obrubou zhotovený mustek uchycení číselníku, do kterého je vyřezaný závit šroubku. Takto vždy drží originální rokokový číselník bicích hodinek, není zajištěný kolíky, ale tímto jedním šroubkem. Při focení jsem šroubek neměl dotáhlý, fotil jsem hodinky pod číselníkem, po dotažení je dokonale zapuštěný do číselníku. Stroj má špindl krok a je staré, vysoké, rokokové konstrukce. Oba řetízky, jak ve šnekovém silovém kompenzátoru tahu péra, tak na natahovací páce bití jsou v celé délce. Hodinky bijí dvěma kladívky do pouzdra, bití je dvojhlasné. Pěkný, starým rokokovým motivem nádherně prořezávaný můstek setrvačky. Stroj je krásně a neobyčejně ještě pod číselníkem zdobený rytinou. Hodinky vždy dobře odbijí příslušný časový údaj. To je důležitá informace, mechanismus bití je po 270 letech nezvykle pořád v dokonalém stavu. Setrvačka kmitá dynamicky, pravidelně, žádná arytmie a ve veliké amlitudě. Stroj je zlacený v ohni, zlacení je velmi zachovalé a pěkné barvy. Zlacení v ohni tohoto provedení dnes už nikdo neudělá. Je to stará technika ale při výrobě byla zdraví škodlivá. Předmět se natřel zlatým amalgámem. To je roztok zlata ve rtuti a ta je právě jedovatá. Potom se nad ohněm vypálil a vzniklá vrstvička zlata se vyleštila ručně achátovým hladítkem. Achát nezanechává škrábance. Proto desky stroje a jeho součásti nezachází, nečernají, protože jsou pokryté zlatou vrstvičkou. Rámeček se sklem je pevný. Sklo je skleněné, hodně vypouklé, v rámečku drží spolehlivě a nevypadává. Po jeho otevření se ručky seřizují klíčkem po nasazení na čtyřhran čtvrťového pastorku v ose ručiček. Vždy ručkami točit po směru chodu. Hodinky se natahují klíčkem v otvoru na číselníku u čísla 2. Starý klíček k hodinkám přiložím. Celkový stav hodinek vynikající, je výrazně lepší, než u většiny podobných hodinek, které se z tohoto období dochovaly. Tyto hodinky jsou vysoce kvalitním a pěkným předmětem do sbírky, starým 270 let. Hodinky byly vyrobeny ručně, tak jsou na ně kladena jiná kritéria, jak na hodinky staré 100 a méně let. Jdou i po letech spolehlivě, bití dokonale funguje, tak si myslím, že tehdejší hodinář udělal dobrou práci a vždy bylo o hodinky dobře postaráno. Poštovné na Slovensko je 300 Kč. Z DŮVODU EET JE PLATBA MOŽNÁ POUZE PŘEVODEM NA BANKOVNÍ ÚČET, NEBO PLATBA PAYU. Svým dokonalým a nákladným provedením se hodinky stávají zaručeně ziskovou položkou Vašeho majetku, nenechejte si je proto ujít. Vaše spokojenost je pro mě velmi důležitá ! Pokud se něco nedaří tak, jak jste si to představovali, dejte mi prosím vědět. Negativní zpětná vazba nepřináší žádné výhody, můžeme mluvit o čemkoli, protože nákup je věcí důvěry! V nepravděpodobném případě problému mě prosím nejprve kontaktujte, abych měl možnost zařídit řešení. Vždy si vážím pozitivní zpětné vazby, kterou mi dá kupující. Ujistěte se prosím, že máte finanční prostředky na zaplacení položky před zadáním příhozu v aukci. Rád zodpovím včas kladené otázky. Vezměte prosím na vědomí, že při focení mohou vzniknout možné barevné i jiné nechtěné odlišnosti. Dotazy rád zodpovím na tel : 733322100. Přidáno: 22.09.2020 10:37:20 Děkuji za dotaz a přikládám odpověď. Na všech fotografiích se zdá, že čtyřhran pro natahování nesedí úplně na střed otvoru v ciferníku - není toto nějaký problém při natahování hodinek, nehrozí poškození ciferníku při natahování? ----------------- Čtyřhran na jádru pérovníku kterým se hodinky po nasazení klíčku natahují je mimo osu pouze zdánlivě. Je poměrně vzácně stále originální délky, tedy nepřibroušený a nezkrácený. Vyčnívá asi 1 mm nad číselník. To na foto vypadá, že je mimo střed otvoru v číselníku. Tak to má být, to je originální. Dokonce někdy čtyřhrany vyčnívaly i tak 3 - 4 mm. Malá ručička končila u čtyřhranu a velká musela být v místě čtyřhranu prohlá do obloučku, aby prošla nad čtyřhranem. To jsou případy dnes vzácných ručiček, již z výroby tímto provedením tvarovaných.

Nabídka č. 6974118556 Vystaveno 14.09. 20:09 Zobrazení: 1375