Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Velké elektrospotřebiče

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Sporáky

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 1 866 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 1 866 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
123456 chevron_right chevron_right

Kombinovaný, elektrický, plynový nebo indukční? Nevíte si rady? Seznámíme vás s několika typy sporáků a usnadníme vám výběr. Věděli jste, že první sporák vynalezl Benjamin Franklin v roce 1740? Sloužil pouze pro ohřev jídla, nikoliv vaření. Až Benjamin Thompson postavil okolo roku 1800 sporák, který umožňoval i vaření jídla. Podívejte se na naši aktuální nabídku.

Kombinovaný sporák

Kombinované sporáky jsou nejoblíbenější, a to z důvodu kombinace elektrické trouby na pečení a plynové varné desky. Pečení v troubě můžete nastavit na přesnou hodnotu a ovlivňovat plamen hořáku na sporáku pomocí knoflíku. Kombinované sporáky vám navíc poskytnou i další funkce a programy.

Kombinovaný sporák
Elektrický sporák

Elektrický sporák

K elektrickým sporákům nepotřebujete mít přivedenou přípojku plynu, ale vyžadují připojení k rozvodné síti 380 V, u některých modelů však stačí běžná zásuvka s 220 V. Rozdělují se podle typu na indukční, litinové a sklokeramické varné desky. Výhodami jsou jednoduché ovládání a snadná údržba.

Plynový sporák

Plynové sporáky jsou vhodné především pro lidi, kteří více vaří a méně pečou. Při vaření na sporáku můžete ovlivnit velikost plamene, další výhodami jsou okamžitý ohřev a jednoduché ovládání. Nevýhodou plynových sporáků je nerovnoměrné šíření tepla v plynové pečicí troubě.

Plynový sporák
Indukční sporák

Indukční sporák

Indukční varné desky potřebují speciální hrnce a pánve pro správné fungování. Sporáky pracují na principu elektromagnetické indukce. Na rozdíl od ostatních sporáků neprodukují žádné zbytkové teplo a nabídnou vám i další funkce a nastavení, které ostatní sporáky neumožňují.

Jak zapojit sporák?

Zapojení spotřebiče je závislé podle varianty, kterou jste zvolili. Pokud chcete zapojit plynový sporák s elektrickou troubou, lze troubu zapojit do elektrické zásuvky na 230 V. Celoelektrický spotřebič by měl zapojovat odborník a potvrdit správné zapojení do záručního listu, jelikož sporák s troubou potřebují speciální jistič na 380 V nebo přefázování na 230 V. Plynové sporáky nebo trouby musí pokaždé zapojovat oprávněná osoba nebo plynař, který vám po připojení předá certifikát o odborném zapojení.

Jak vyčistit sporák?

Plynové sporáky se nejčastěji čistí jarem na houbičce nebo drátěnkou, ale existuje i jednodušší postup pro čištění, a tím nemusí ani dojít k případnému poškrábání sporáku. Pokud ještě vaříte a vidíte vyprsklý olej nebo omáčku, můžete zkusit posypat místo solí a po vaření zkusit jen setřít. Pokud tento postup nezabral připravte si ocet a jedlou sodu, na zasažená místa nalijte neředěný ocet a posypte jedlou sodou a nechte působit. Na místech se vytvoří pěna a vy pak houbičkou s jarem nebo jen vodou snadno odstraníte nečistoty.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up