Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

Originalita hodinek – kdo vám udělá posudek?

Rozhodli jste se pořídit luxusní nebo starožitné hodinky jako investici nebo jen pro potěšení? Právě pro vás jsme připravili tento článek, který vám pomůže nenaletět podvodníkům. Po zakoupení hodinek je můžete ověřit u specializovaných společností, kterým bude stačit prozkoumat hodinky a zkontrolovat referenční nebo sériové a modelové číslo hodinek. V článku se dále dozvíte, jak podle fotek a sdělených informací poznat originální hodinky od falešných.

Neváhejte se obrátit na odborníka

Neváhejte se obrátit na odborníka


Kde nekupovat hodinky?

Existuje spousta míst, kde můžete pořídit luxusní nebo cenné starožitné hodinky, ale počítejte s tím, že je nenaleznete u prodejců na dece na rušném náměstí. Před nákupem je lepší si zjistit o dané značce bližší informace, jestli se skutečně jedná o známého a luxusního výrobce. Pro nákup doporučujeme využít platbu přes AUKRO, která vám umožní ověřit si stav a pravost vašich zakoupených hodinek po převzetí.

Dejte si pozor na to, kde hodinky kupujete

Dejte si pozor na to, kde hodinky kupujete


Jak rozeznat originální hodinky od falešných?

Originální hodinky můžete rozeznat i podle fotek a dostupných informací. Pokud vás tedy zaujaly hodinky od prodávajícího, zaměřte se na jejich kvalitu, materiál, hmotnost, modelové a sériové číslo. Například kvalitní švýcarské hodinky mají nápis Swiss made na spodní části ciferníku. Balení také musí obsahovat certifikát o pravosti. Mezi oblíbené značky hodinek patří například hodinky PRIM, Rolex, Tissot, Patek Philippe, TAG Heuer, Swiss Military a další. V dalších částech se dozvíte bližší informace o konkrétních parametrech.

Hodinky Rolex

Hodinky Rolex


Materiál hodinek

Každé drahé luxusní hodinky jsou vyrobeny z drahých kovů, jako jsou například platina (950), titan (třída 5), nerezová ocel (316L a lepší) a zlato (18K). Kromě strojku se zaměřte i na originální balení a řemínek. Drahé hodinky by měly mít řemínek ze stejného materiálu, ze kterého je vyroben ciferník, nebo řemínek z pravé kůže.


Hmotnost a kvalita hodinek

Originální hodinky jsou vždy těžší než repliky, které se vyrábí z levnějších materiálů, aby jejich výroba nebyla nákladná. O originalitě vás přesvědčí i kvalita zpracování ciferníku a dalších funkcí, například u falešných hodinek nebudou správně fungovat tlačítka stopek. Na rozdíl od falešných hodinek naleznete na řemínku nebo ciferníku detailně zpracované logo, které zpravidla není tučné. Písmo na falešných hodinkách vám navíc může připadat rozmazané nebo nepřesné.


Modelové a sériové číslo hodinek

Jednou z nejdůležitějších informací u hodinek je modelové a sériové číslo, které vám pomůže potvrdit originalitu vámi vybraných hodinek. To můžete ověřit na internetu. Sériové číslo, které je na pouzdru hodinek, se musí shodovat se sériovým číslem na náramku hodinek.

Luxusní hodinky

Luxusní hodinky


Závěrem

I když se vám může zdát, že jsou hodinky pravé, originální hodinky jsou v případě okamžitých nákupů dražší než repliky. Což nemusí platit u aukcí, kde se cena hodinek může následně vyšplhat na očekávanou částku, proto se po kontrole výše uvedených informací nemusíte obávat přihazovat.

Aukce hodinek

Aukce hodinek