Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Stříbrné Hodinky Longines Chronograf, cal.19.73N, Rok1918, Servis 2023 - Starožitnosti
Stříbrné Hodinky Longines Chronograf, cal.19.73N, Rok1918, Servis 2023 - Starožitnosti
Stříbrné Hodinky Longines Chronograf, cal.19.73N, Rok1918, Servis 2023 - Starožitnosti
Stříbrné Hodinky Longines Chronograf, cal.19.73N, Rok1918, Servis 2023 - Starožitnosti
Stříbrné Hodinky Longines Chronograf, cal.19.73N, Rok1918, Servis 2023 - Starožitnosti
Stříbrné Hodinky Longines Chronograf, cal.19.73N, Rok1918, Servis 2023 - Starožitnosti
Stříbrné Hodinky Longines Chronograf, cal.19.73N, Rok1918, Servis 2023 - Starožitnosti
+6
Stříbrné Hodinky Longines Chronograf, cal.19.73N, Rok1918, Servis 2023 - Starožitnosti
Stříbrné Hodinky Longines Chronograf, cal.19.73N, Rok1918, Servis 2023 - Starožitnosti
1 z 14

Stříbrné Hodinky Longines Chronograf, cal.19.73N, Rok1918, Servis 2023

Aukce
Žádný příhoz
55 000 Kč
Končí v úterý 28. 5. 20:35
Kolik přihodit?

nebo
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Balík Do ruky 250 Kč
Kurýr 250 Kč
EMS 250 Kč
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Stříbrné Hodinky Longines Chronograf, cal.19.73N, Rok1918, Servis 2023
Popis předmětu

Ze své sbírky prodávám historicky významné pánské kapesní hodinky Longines s vzácným chronografem. Jako jedna z mála firem, konkrétně společně s Vacheron Constantinem a Patekem - Philippem udělal Longines vlastní design stopkového stroje s dělenými můstky, na rozdíl od ostatních značek, které využívali levnější provedení s generickým designem. Technicky i esteticky je to ted absolutní špička. Stopky Vacheron dnes na sběratelském trhu stojí 250.000 Kč, chronograf Patek-Philippe pak 500.000 Kč. Pouzdro je prakticky nové s minimálními známkami nošení. Je vyrobeno ze stříbra o ryzosti 90% a protože tato vysoká ryzost byla vyžadována pouze v Anglii a USA, tak je možné, že byly určeny pro tento trh. Na pouzdru jsou původní puncy Longines.  Hodinky jsou mechanické s manuálním nátahem. Stroj kaliberní číslo 19.73N je jedním z nejvzácnějších strojů na sběratelském trhu. Chronografy Longines a Omega člověk prakticky vůbec nevidí, a když se přeci jen objeví tak rychle zmizí.

 

Servis jsem nechal provést v létě 2023. Hodinky fungují perfektně. Záruka 6 měsíců.

 

 

Značka : Firma Longines je jedna z nejúspěšnějších výrobců značkových hodinek na světe. Longines je v Česku velice oblíbená a je zajímavostí, že v době ohrožení země Hitlerem nosili čeští stíhací piloti právě hodinky Longines. Firma Longines používala vysoce kvalitní chirurgickou ocel vyrobenou českou firmou Poldi Kladno. Český rodák Oskar Schindler, který zachránil před smrtí 1200 lidí, nosil hodinky Longines, ty byly v Březnu 2019 vydraženy za 46.303 dolarů. O jejich kvalitě vypovídá, že i když byly vyrobeny před 80 lety, člověk je mohl dát na ruku a ihned nosit, ocelové pouzdro z ocele Poldi Kladno bylo v perfektním stavu, zlaté indexy a ručičky v perfektním stavu, jemná patina ciferníku. Původ jména Longines je označení dlouhé louky, což je velmi hezké jméno pro hodinkovou značku.

Příběh značky Longines začíná v roce 1832, kdy se Auguste Agassiz přestěhoval do městečka Saint-Imier a založil tam malou hodinářskou dílnu. V roce 1866 získal Agassizův synovec Ernest Francillon dvě parcely na okraji města Saint-Imier, v místě zvaném tamním dialektem Les Longines  tedy Dlouhé Louky, a na tomto místě postavil první továrnu. Značka Longines byla zaregistrována 19. července 1880 a její logo – okřídlené přesýpací hodiny – 27. květ na 1889. V roce 1885 získala značka Longines svou první Grand Prix na mezinárodní výstavě v Antverpách a po ní následovalo mnoho dalších. Získat rekordních 10 Velkých cen a 28 Zlatých medailí se zatím žádné jiné hodinářské manufaktuře nepodařilo. Za zmínku určitě stojí také rok 1927, kdy Charles A. Lindbergh uskutečnil první nonstop let přes Atlantik z New Yorku do Paříže. Tato mimořádná událost byla sledována a měřena právě hodinkami značky Longines. O čtyři roky později vytvořil Ch. A. Lindbergh návrh, podle kterého byly firmou Longines vyrobeny letecké hodinky. Jejich repliku nabízí značka Longines i dnes ve své Heritage Collection pod názvem The Lindberg Hour Angle Watch. Značka Longines je úzce spjata se sportem. Od roku 1952 je firma Longines oficiální časomírou pro letní i zimní olympijské hry a „okřídlené přesýpací hodiny“ můžeme vidět i na dalších prestižních sportovních událostech.

 

 

Pouzdro: Masivní vojenské pouzdro v černé oceli, vyražené seriové číslo

Ciferník : Porcelánový s černým, červeným a modrým tiskem, černé logo Longines, Výtvarně velmi krásně navržené

Ručičky : Ušlechtilé Zlaté, Vteřinovky a minutovka chronografu, modřené v ohni, velmi ušlechtilého tvaru

Stroj : Krásný chronografický stroj Longines kaliberní číslo 19.73N v prvotřídní extra kvalitě. Pět silně zlacených můstků. Veliké rubíny. Nátahová kola s efektem sluneční tříště. Centrální rubín uložený v šroubovaném zlatém šatonu. Leštěné hlavičky ocelových šroubků. Prostě bomba!

Počet Rubínů : 17

Sériové číslo stroje : 2785931

Rozměry strojku : 

Frekvence : 18000 úderů za hodinu

Rezerva nátahu : 32 hodin

Průměr Pouzdra : 52 mm; Síla : 14,5 mm; Výška s oblíkem 72 mm;

Celkový stav : Mimořádně pěkný, stroj je čistý, hodinky prakticky jako nové až na ušlechtilou patinu ciferníku, to je ovšem po 110 letech normální.

Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Longines.

Signováno : Na ciferníku, na stroji,

Rok výroby : 1918

Země původu : Švýcarsko

Servisováno : Listopad 2021

Záruka pravosti: Vrácením peněz

 

Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot.

Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč  během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí.

Video

 

 

Hodnocení sběratele : 10* / 10*

 

Absolutní špička. Krásný ušlechtilý design ciferníku. Velká vzácnost, protože Longines udělal jen poměrně málo chronografických strojů. Vše je krásně přehledné. Přepínání chronografu je přes tzv.sloupové kolo, tedy nejodolnější provedení. Krásné zvenku i zevnitř. Tento kalibr je nesmírně vzácný, protože Longines a Omega jsou velice oblíbené mezi sběrateli a jejich poptávka žene ceny výše. Ciferník je jeden z nejpěknějších jaké se pro chronografy používaly, nepatrné prasklinky vůbec neruší. Esteticky opravdu krásně řešené ručičky.

 

Absolutně nesehnatelný kus. Obvyklá cena na sběratelském trhu je 50.000 - 75.000 Kč. Nabízím cenu při spodní hranici. Jsem ochoten část ceny přijmout ako protihodnotu v kvalitních hodinkách z Vaší sbírky.

 

Cena v pražském antiku 80.000 Kč. 

 

 

Proč prodávám :

 

Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce.

 

 

Skvělá investice. Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny, jsem sběratel a ne zoufalec. Patřily do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval třicet let.

 

I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Zároveň nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie. Nikdy je například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách.

 

 

Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky

špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ze své sbírky prodávám historicky významné pánské kapesní hodinky Longines s vzácným chronografem. Jako jedna z mála firem, konkrétně společně s Vacheron Constantinem a Patekem - Philippem udělal Longines vlastní design stopkového stroje s dělenými můstky, na rozdíl od ostatních značek, které využívali levnější provedení s generickým designem. Technicky i esteticky je to ted absolutní špička. Stopky Vacheron dnes na sběratelském trhu stojí 250.000 Kč, chronograf Patek-Philippe pak 500.000 Kč. Pouzdro je prakticky nové s minimálními známkami nošení. Je vyrobeno ze stříbra o ryzosti 90% a protože tato vysoká ryzost byla vyžadována pouze v Anglii a USA, tak je možné, že byly určeny pro tento trh. Na pouzdru jsou původní puncy Longines. Hodinky jsou mechanické s manuálním nátahem. Stroj kaliberní číslo 19.73N je jedním z nejvzácnějších strojů na sběratelském trhu. Chronografy Longines a Omega člověk prakticky vůbec nevidí, a když se přeci jen objeví tak rychle zmizí. Servis jsem nechal provést v létě 2023. Hodinky fungují perfektně. Záruka 6 měsíců. Značka : Firma Longines je jedna z nejúspěšnějších výrobců značkových hodinek na světe. Longines je v Česku velice oblíbená a je zajímavostí, že v době ohrožení země Hitlerem nosili čeští stíhací piloti právě hodinky Longines. Firma Longines používala vysoce kvalitní chirurgickou ocel vyrobenou českou firmou Poldi Kladno. Český rodák Oskar Schindler, který zachránil před smrtí 1200 lidí, nosil hodinky Longines, ty byly v Březnu 2019 vydraženy za 46.303 dolarů. O jejich kvalitě vypovídá, že i když byly vyrobeny před 80 lety, člověk je mohl dát na ruku a ihned nosit, ocelové pouzdro z ocele Poldi Kladno bylo v perfektním stavu, zlaté indexy a ručičky v perfektním stavu, jemná patina ciferníku. Původ jména Longines je označení dlouhé louky, což je velmi hezké jméno pro hodinkovou značku. Příběh značky Longines začíná v roce 1832, kdy se Auguste Agassiz přestěhoval do městečka Saint-Imier a založil tam malou hodinářskou dílnu. V roce 1866 získal Agassizův synovec Ernest Francillon dvě parcely na okraji města Saint-Imier, v místě zvaném tamním dialektem Les Longines tedy Dlouhé Louky, a na tomto místě postavil první továrnu. Značka Longines byla zaregistrována 19. července 1880 a její logo – okřídlené přesýpací hodiny – 27. květ na 1889. V roce 1885 získala značka Longines svou první Grand Prix na mezinárodní výstavě v Antverpách a po ní následovalo mnoho dalších. Získat rekordních 10 Velkých cen a 28 Zlatých medailí se zatím žádné jiné hodinářské manufaktuře nepodařilo. Za zmínku určitě stojí také rok 1927, kdy Charles A. Lindbergh uskutečnil první nonstop let přes Atlantik z New Yorku do Paříže. Tato mimořádná událost byla sledována a měřena právě hodinkami značky Longines. O čtyři roky později vytvořil Ch. A. Lindbergh návrh, podle kterého byly firmou Longines vyrobeny letecké hodinky. Jejich repliku nabízí značka Longines i dnes ve své Heritage Collection pod názvem The Lindberg Hour Angle Watch. Značka Longines je úzce spjata se sportem. Od roku 1952 je firma Longines oficiální časomírou pro letní i zimní olympijské hry a „okřídlené přesýpací hodiny“ můžeme vidět i na dalších prestižních sportovních událostech. Pouzdro: Masivní vojenské pouzdro v černé oceli, vyražené seriové číslo Ciferník : Porcelánový s černým, červeným a modrým tiskem, černé logo Longines, Výtvarně velmi krásně navržené Ručičky : Ušlechtilé Zlaté, Vteřinovky a minutovka chronografu, modřené v ohni, velmi ušlechtilého tvaru Stroj : Krásný chronografický stroj Longines kaliberní číslo 19.73N v prvotřídní extra kvalitě. Pět silně zlacených můstků. Veliké rubíny. Nátahová kola s efektem sluneční tříště. Centrální rubín uložený v šroubovaném zlatém šatonu. Leštěné hlavičky ocelových šroubků. Prostě bomba! Počet Rubínů : 17 Sériové číslo stroje : 2785931 Rozměry strojku : Frekvence : 18000 úderů za hodinu Rezerva nátahu : 32 hodin Průměr Pouzdra : 52 mm; Síla : 14,5 mm; Výška s oblíkem 72 mm; Celkový stav : Mimořádně pěkný, stroj je čistý, hodinky prakticky jako nové až na ušlechtilou patinu ciferníku, to je ovšem po 110 letech normální. Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Longines. Signováno : Na ciferníku, na stroji, Rok výroby : 1918 Země původu : Švýcarsko Servisováno : Listopad 2021 Záruka pravosti: Vrácením peněz Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot. Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí. Video : Hodnocení sběratele : 10* / 10* Absolutní špička. Krásný ušlechtilý design ciferníku. Velká vzácnost, protože Longines udělal jen poměrně málo chronografických strojů. Vše je krásně přehledné. Přepínání chronografu je přes tzv.sloupové kolo, tedy nejodolnější provedení. Krásné zvenku i zevnitř. Tento kalibr je nesmírně vzácný, protože Longines a Omega jsou velice oblíbené mezi sběrateli a jejich poptávka žene ceny výše. Ciferník je jeden z nejpěknějších jaké se pro chronografy používaly, nepatrné prasklinky vůbec neruší. Esteticky opravdu krásně řešené ručičky. Absolutně nesehnatelný kus. Obvyklá cena na sběratelském trhu je 50.000 - 75.000 Kč. Nabízím cenu při spodní hranici. Jsem ochoten část ceny přijmout ako protihodnotu v kvalitních hodinkách z Vaší sbírky. Cena v pražském antiku 80.000 Kč. Proč prodávám : Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce. Skvělá investice. Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny, jsem sběratel a ne zoufalec. Patřily do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval třicet let. I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Zároveň nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie. Nikdy je například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou.

Nabídka č. 7055548398 Vystaveno 21.05. 20:05 Zobrazení: 1