Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Supermarine Spitfire Mk.V, RAF, 312, A. Vašátko DFC, Anglie, 1942,1/48 - Modely letadel
Supermarine Spitfire Mk.V, RAF, 312, A. Vašátko DFC, Anglie, 1942,1/48 - Modely letadel
Supermarine Spitfire Mk.V, RAF, 312, A. Vašátko DFC, Anglie, 1942,1/48 - Modely letadel
Supermarine Spitfire Mk.V, RAF, 312, A. Vašátko DFC, Anglie, 1942,1/48 - Modely letadel
Supermarine Spitfire Mk.V, RAF, 312, A. Vašátko DFC, Anglie, 1942,1/48 - Modely letadel
Supermarine Spitfire Mk.V, RAF, 312, A. Vašátko DFC, Anglie, 1942,1/48 - Modely letadel
Supermarine Spitfire Mk.V, RAF, 312, A. Vašátko DFC, Anglie, 1942,1/48 - Modely letadel
1 z 6
Nové

Supermarine Spitfire Mk.V, RAF, 312, A. Vašátko DFC, Anglie, 1942,1/48

Kup teď
Cena
2 499 Kč
Doprava a platba
AKCE
Balíkovna na adresu v květnu již od 40 Kč!
Více informací.
Balíkovna Od 63 Kč
Zásilkovna na výdejní místo Od 77 Kč
Balík Na poštu 129 Kč
Balík Do ruky 149 Kč
Kurýr 149 Kč
Zaslat.cz kurýr na adresu 175 Kč
Doba dodání 4-6 dní
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Supermarine Spitfire Mk.V, RAF, 312, A. Vašátko DFC, Anglie, 1942,1/48
Popis předmětu
Informace od prodejce
Stav zboží
nepoužívaný, nerozbalený produkt ve 100% stavu
Materiál
Kód zboží
Doba záruky (měsíců)

Kovový hotový model anglické stíhačky Supermarine Spitfire Mk.V


Kovový model letadla s plastovými doplňky v měřítku 1:48.


Zařazení: RAF, 312. československá stíhací peruť, Wg. Cdr. Alois Vašátko DFC, Anglie, červen 1942


Součástí modelu bude i speciální tisk o rozměrech cca 45 x 30 cm, který vytvořil Piotr Forkasiewicz - viz poslední foto a nášivka - domovenka Czechoslovakia.


Model má otevíratelnou kabinu i dvířka kokpitu + je možné vyjmout pilota. Pohyblivá ocasní plocha - opravdu povedený precizní model.Rozměry: délka 20 cm, rozpětí 24 cm


Model letounu je z letecké edice společnosti HobbyMaster. Jedná se o kvalitně vyrobený model s dalším příslušenstvím. Je možné mít model na podvozku nebo na stojánku.


Supermarine Spitfire

Supermarine Spitfire bylo britské stíhací letadlo, které sloužilo především během druhé světové války. Poprvé vzlétlo v březnu 1936 a během války se stalo symbolem britského odhodlání v boji proti nacistickému Německu. Spitfire byl navržen R. J. Mitchellem ze společnosti Supermarine Aviation Works. Letoun měl elegantní a aerodynamický design a byl vybaven výkonným motorem Rolls-Royce Merlin, který umožňoval dosahovat vysokých rychlostí a obratnosti. Spitfire byl vybaven dvěma kanóny a čtyřmi kulomety, což mu umožňovalo účinně bojovat s nepřátelskými letouny. Během války byl Spitfire nasazen v mnoha bojových operacích, včetně bitvy o Británii, kde hrál klíčovou roli v obraně proti německým útokům. Spitfire byl také nasazen v Africe, na Blízkém východě a v Pacifiku. Celkem bylo vyrobeno více než 20 tisíc Spitfirů v různých verzích, které sloužily nejen v britském letectvu, ale také v letectvech spojeneckých zemí. Dnes je Spitfire stále oblíbeným letadlem mezi leteckými nadšenci a několik exemplářů se stále udrželo v letuschopném stavu a létají na leteckých přehlídkách po celém světě.

312. československá stíhací peruť byla založena v roce 1940 jako součást RAF, kdy se do ní přihlásilo mnoho československých letců, kteří uprchli ze své vlasti po nacistické okupaci. Wing Commander Alois Vašátko DFC byl jedním z předních československých letců v RAF. Narodil se 29. října 1915 v Brně. Do RAF vstoupil v roce 1940 a byl přidělen ke 312. peruti. Během svého působení v RAF dosáhl Vašátko celkem 14 sestřelů a byl vyznamenán Distinguished Flying Cross (DFC) za statečnost a hrdinství v boji.

Kovový hotový model anglické stíhačky Supermarine Spitfire Mk.V Kovový model letadla s plastovými doplňky v měřítku 1:48. Zařazení: RAF, 312. československá stíhací peruť, Wg. Cdr. Alois Vašátko DFC, Anglie, červen 1942 Součástí modelu bude i speciální tisk o rozměrech cca 45 x 30 cm, který vytvořil Piotr Forkasiewicz - viz poslední foto a nášivka - domovenka Czechoslovakia. Model má otevíratelnou kabinu i dvířka kokpitu + je možné vyjmout pilota. Pohyblivá ocasní plocha - opravdu povedený precizní model.Rozměry: délka 20 cm, rozpětí 24 cm Model letounu je z letecké edice společnosti HobbyMaster. Jedná se o kvalitně vyrobený model s dalším příslušenstvím. Je možné mít model na podvozku nebo na stojánku. Supermarine Spitfire Supermarine Spitfire bylo britské stíhací letadlo, které sloužilo především během druhé světové války. Poprvé vzlétlo v březnu 1936 a během války se stalo symbolem britského odhodlání v boji proti nacistickému Německu. Spitfire byl navržen R. J. Mitchellem ze společnosti Supermarine Aviation Works. Letoun měl elegantní a aerodynamický design a byl vybaven výkonným motorem Rolls-Royce Merlin, který umožňoval dosahovat vysokých rychlostí a obratnosti. Spitfire byl vybaven dvěma kanóny a čtyřmi kulomety, což mu umožňovalo účinně bojovat s nepřátelskými letouny. Během války byl Spitfire nasazen v mnoha bojových operacích, včetně bitvy o Británii, kde hrál klíčovou roli v obraně proti německým útokům. Spitfire byl také nasazen v Africe, na Blízkém východě a v Pacifiku. Celkem bylo vyrobeno více než 20 tisíc Spitfirů v různých verzích, které sloužily nejen v britském letectvu, ale také v letectvech spojeneckých zemí. Dnes je Spitfire stále oblíbeným letadlem mezi leteckými nadšenci a několik exemplářů se stále udrželo v letuschopném stavu a létají na leteckých přehlídkách po celém světě. 312. československá stíhací peruť byla založena v roce 1940 jako součást RAF, kdy se do ní přihlásilo mnoho československých letců, kteří uprchli ze své vlasti po nacistické okupaci. Wing Commander Alois Vašátko DFC byl jedním z předních československých letců v RAF. Narodil se 29. října 1915 v Brně. Do RAF vstoupil v roce 1940 a byl přidělen ke 312. peruti. Během svého působení v RAF dosáhl Vašátko celkem 14 sestřelů a byl vyznamenán Distinguished Flying Cross (DFC) za statečnost a hrdinství v boji.

Nabídka č. 7043471568 Vystaveno 05.05. 12:05 Zobrazení: 4