Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Zlaté 14K Bicí Hodinky Le Pharé s Minutovou Repeticí, Rok 1896, Rarita - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Hodinky Le Pharé s Minutovou Repeticí, Rok 1896, Rarita - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Hodinky Le Pharé s Minutovou Repeticí, Rok 1896, Rarita - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Hodinky Le Pharé s Minutovou Repeticí, Rok 1896, Rarita - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Hodinky Le Pharé s Minutovou Repeticí, Rok 1896, Rarita - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Hodinky Le Pharé s Minutovou Repeticí, Rok 1896, Rarita - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Hodinky Le Pharé s Minutovou Repeticí, Rok 1896, Rarita - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Hodinky Le Pharé s Minutovou Repeticí, Rok 1896, Rarita - Starožitnosti
Zlaté 14K Bicí Hodinky Le Pharé s Minutovou Repeticí, Rok 1896, Rarita - Starožitnosti
1 z 8

Zlaté 14K Bicí Hodinky Le Pharé s Minutovou Repeticí, Rok 1896, Rarita

Aukce
Žádný příhoz
179 000 Kč
Končí v sobotu 25. 5. 20:56
Kolik přihodit?

nebo
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Zaslat.cz kurýr na adresu 175 Kč
Kurýr 600 Kč
Cenný balík 600 Kč
EMS 600 Kč
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Zlaté 14K Bicí Hodinky Le Pharé s Minutovou Repeticí, Rok 1896, Rarita
Popis předmětu

Ze své sbírky prodávám vzácné a historicky významné pánské kapesní hodinky Le Pharé. Jedná se o pánské hodinky vyrobené z růžového zlata o ryzosti 14 karátů a tedy s obsahem 58,5% % čistého zlata. Nádherný tvar pouzdra je zdobený krásnými rytinami. Pouzdro je prakticky jako nové. Rytiny jsou nesetřené jako tomu většinou bývá. Hodinky jsou mechanické s manuálním nátahem. Mezi sběrateli nejvíce hodnocený stroj Le Pharé byly vytvářeny s 28 a 32 drahokamy. Absolutní legenda. Pouzdro je extra veliké pro optimální rozvinutí zvuku repetice. Jejich zvuk je krásně čistý a trochu připomíná varhany. Díky velikém pouzdru mají tzv. katedrálový zvuk. Odbíjení na dva gongy, jeden odbíjí hodiny, údery na oba gongy počet uběhlých čtvrthodin a následuje minutové odbíjení na jeden gong, které určuje počet uběhlých minut od poslední čtvrtě. Nechal jsem je servisovat ihned co jsem si je pořídil do sbírky v roce 2016. Stroj je stále krásně čistý a drží pěkný čas. Můj hodinář na nich nechal týden práce.

 

 

O firmě:

V roce 1873 vzniká hodinářská firma jejímž vlastníkem se stává mladý vynálezce Charles Barbezat Baillot z Le Locle ve Švýcarsku. Charles Barbezat Baillot vyvinul nový způsob tichého zpožďování bicích kladívek rotačním regulátorem zpomalovaným odstředivou silou, ten je velmi tichý a nahrazuje tak tradiční design se zpomalovacími kolečky, které vydávají typický chrastivý zvuk. Vynález je velice úspěšný a Baillotova firma neuvěřitelně roste. Baillot používá pro své výrobky řadu obchodních značek z nichž nejúspěšnější je řada Le Pharé, což je francouzské slovo pro maják, na anglicky mluvící trh je dodává pod značkou Lighthouse. Úspěch obchodní značky je tak velký, že podle ní přejmenovává celou firmu. Ta se stává špičkovým výrobcem chronometrů a repeticí. Le Pharé výtězí na mnoha hodinářských soutěžích a společně se značkou Zenith a inženýrem Pellatonem( později vyvinul cal.89 a další kalibry pro IWC) se stává nejčastějším vítězem v přesnosti. V sedmdesátých letech se dokonce na čas stává majitelem společnosti Zenith po jejím krachu a nucené insolvenci. V devadesátých letech dochází k novému přejmenování firmy a dnes značka pokračuje pod jménem Jean d'Eve.

 

Web : https://www.watch-wiki.net/doku.php?id=jean_d_eve&redirect=1

 

 

Pouzdro: Masivní 14K růžové zlato v nejvyšší kvalitě, jednoduché a krásně provedené. Takto masivní pouzdra byla pro svoji nákladnost vyráběna jen asi do roku 1900. Tři pláště, všechny v 14K, značeno puncy. Perfektní stav.  Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací. Za zmínku stojí náročné provedení pouzdra s tzv. límečky to jest pouzdro krásně lícuje s krčkem nátahu. Medaile z mezinárodních výstav. Nápisy Repetition a Minutes, Chronographe tzn. Minutová Repetice a funkce Chronografu.

 

Ciferník : Porcelánový bílá s černým tiskem, Chronografická škála, Výtvarně velmi krásně navržené

 

Ručičky : Tvar Ludvíka XIV, zlacené, Vteřinovka chronografu modřená v ohni.

Sklíčko : Hesalitové

Stroj : Nejvzácnější luxusní stroj Le Pharé s neuvěřitelným počtem 28 - 32 drahokamů. Prostě bomba!

Počet Rubínů :

Frekvence : 18000 úderů za hodinu

Rezerva nátahu : 32 hodin

Průměr Pouzdra : 53,5 mm; Síla 16,5 mm; Výška s oblíkem 74 mm;

Váha : 100,3 gramu

Celkový stav : Mimořádně pěkný. Pouzdro skoro jako nové.

Signováno : Na pouzdru

Rok výroby : Okolo 1896-1906

Země původu : Švýcarsko

Servis : Říjen 2016

Záruka pravosti: Vrácením peněz

 

Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot.

Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč  během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí.

Video

 

 

Hodnocení sběratele : 10* / 10*

 

Absolutní špička. Krásný ušlechtilý design. Muzeální kus. Celé pouzdro v masivním 14K zlatě je pokryto ušlechtilými rytinami. Nádherně provedené rytiny s iniciálami majitele.  Všechny díly v 14 K zlatě mají původní puncy. Pouzdro je mimořádně masivní, jeho síla je prakricky dvojnásobná oproti běžným hodinkám. Vzácné jsou rytiny s jménem firmy a otisky medailí z mezinárodních výstav. Le Pharé získal zlatou medail na výstavě v Ženevě v roce 1896, Zlatou meaili v na světové výstavě Paříži v roce 1899 a Čestnou Medaili za technický přínos na výstavě v Amsterodamu v roce 1883. Tyto medaile jsou krásně vyryty do prachového víčka a mají na líci i jméno Barbezat, takže víme, že jde opravdu o originál Le Pharé. Ne všechny hodinky Le Pharé byly signovány, protože hodinky byly dodávány i jiným hodinářským firmám, které vlastní repetice neměly anebo je vyráběly jen na zvláštní přání zákazníka. Krásné zvenku i zevnitř. Chronograf funguje jak má, hodinky drží pěkný čas. Tento kalibr je nesmírně vzácný protože všechny důležité části jsou uloženy v rubínech. Běžné vysoce kvalitní hodinky měly pouze 15 drahokamů. Zde je jich nejméně 28.  Pozor, hodinky neseřizovat proti směru hodinových ručiček přes nejbližší čtvrť, došlo by k ohnutí čtvrťového hřebenu a musely by se nechat opravit. Servis proveden v Srpnu 2016, takže rozebrány do posledního šroubku, vyčištěny a promazány.

 

Cena v pražském antiku 235.000 Kč bez servisu. 

 

 

Proč prodávám :

 

Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce.

 

Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny. Vím, co prodávám, jsem sběratel a ne zoufalec. Patřily do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval po mnoho let.

 

 

I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. Hodinky nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Kdo měl za poslední rok na účtu uložen 1 milion korun, přišel o 170.000 Kč, kdo však měl uloženo ve zlatých hodinkách tak minimálně 200.000 Kč vydělal, a to je 370.000 Kč rozdíl. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let. Byly v profesionální péči nejlepších českých hodinářských mistrů, takže stav je vynikající a nejedná se o žádné poruchové a poškozené šunty z blešího trhu, které na aukru bohužel často vidím za přemrštěné ceny. Za kvalitu ručím vrácením peněz. Originalitu lze ověřit u hodináře. Podobné kusy se tu jen tak neobjeví, pokud vůbec.

 

Hodinky jsou umístěny v bankovním sejfu, a je nutné je vyzvednout, takže se doba dodání může nepatrně opozdit.

 

 

Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky

špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou.

 

Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Ze své sbírky prodávám vzácné a historicky významné pánské kapesní hodinky Le Pharé. Jedná se o pánské hodinky vyrobené z růžového zlata o ryzosti 14 karátů a tedy s obsahem 58,5% % čistého zlata. Nádherný tvar pouzdra je zdobený krásnými rytinami. Pouzdro je prakticky jako nové. Rytiny jsou nesetřené jako tomu většinou bývá. Hodinky jsou mechanické s manuálním nátahem. Mezi sběrateli nejvíce hodnocený stroj Le Pharé byly vytvářeny s 28 a 32 drahokamy. Absolutní legenda. Pouzdro je extra veliké pro optimální rozvinutí zvuku repetice. Jejich zvuk je krásně čistý a trochu připomíná varhany. Díky velikém pouzdru mají tzv. katedrálový zvuk. Odbíjení na dva gongy, jeden odbíjí hodiny, údery na oba gongy počet uběhlých čtvrthodin a následuje minutové odbíjení na jeden gong, které určuje počet uběhlých minut od poslední čtvrtě. Nechal jsem je servisovat ihned co jsem si je pořídil do sbírky v roce 2016. Stroj je stále krásně čistý a drží pěkný čas. Můj hodinář na nich nechal týden práce. O firmě: V roce 1873 vzniká hodinářská firma jejímž vlastníkem se stává mladý vynálezce Charles Barbezat Baillot z Le Locle ve Švýcarsku. Charles Barbezat Baillot vyvinul nový způsob tichého zpožďování bicích kladívek rotačním regulátorem zpomalovaným odstředivou silou, ten je velmi tichý a nahrazuje tak tradiční design se zpomalovacími kolečky, které vydávají typický chrastivý zvuk. Vynález je velice úspěšný a Baillotova firma neuvěřitelně roste. Baillot používá pro své výrobky řadu obchodních značek z nichž nejúspěšnější je řada Le Pharé, což je francouzské slovo pro maják, na anglicky mluvící trh je dodává pod značkou Lighthouse. Úspěch obchodní značky je tak velký, že podle ní přejmenovává celou firmu. Ta se stává špičkovým výrobcem chronometrů a repeticí. Le Pharé výtězí na mnoha hodinářských soutěžích a společně se značkou Zenith a inženýrem Pellatonem( později vyvinul cal.89 a další kalibry pro IWC) se stává nejčastějším vítězem v přesnosti. V sedmdesátých letech se dokonce na čas stává majitelem společnosti Zenith po jejím krachu a nucené insolvenci. V devadesátých letech dochází k novému přejmenování firmy a dnes značka pokračuje pod jménem Jean d'Eve. Web : https://www.watch-wiki.net/doku.php?id=jean_d_eve&redirect=1 Pouzdro: Masivní 14K růžové zlato v nejvyšší kvalitě, jednoduché a krásně provedené. Takto masivní pouzdra byla pro svoji nákladnost vyráběna jen asi do roku 1900. Tři pláště, všechny v 14K, značeno puncy. Perfektní stav. Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací. Za zmínku stojí náročné provedení pouzdra s tzv. límečky to jest pouzdro krásně lícuje s krčkem nátahu. Medaile z mezinárodních výstav. Nápisy Repetition a Minutes, Chronographe tzn. Minutová Repetice a funkce Chronografu. Ciferník : Porcelánový bílá s černým tiskem, Chronografická škála, Výtvarně velmi krásně navržené Ručičky : Tvar Ludvíka XIV, zlacené, Vteřinovka chronografu modřená v ohni. Sklíčko : Hesalitové Stroj : Nejvzácnější luxusní stroj Le Pharé s neuvěřitelným počtem 28 - 32 drahokamů. Prostě bomba! Počet Rubínů : Frekvence : 18000 úderů za hodinu Rezerva nátahu : 32 hodin Průměr Pouzdra : 53,5 mm; Síla 16,5 mm; Výška s oblíkem 74 mm; Váha : 100,3 gramu Celkový stav : Mimořádně pěkný. Pouzdro skoro jako nové. Signováno : Na pouzdru Rok výroby : Okolo 1896-1906 Země původu : Švýcarsko Servis : Říjen 2016 Záruka pravosti: Vrácením peněz Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot. Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí. Video : Hodnocení sběratele : 10* / 10* Absolutní špička. Krásný ušlechtilý design. Muzeální kus. Celé pouzdro v masivním 14K zlatě je pokryto ušlechtilými rytinami. Nádherně provedené rytiny s iniciálami majitele. Všechny díly v 14 K zlatě mají původní puncy. Pouzdro je mimořádně masivní, jeho síla je prakricky dvojnásobná oproti běžným hodinkám. Vzácné jsou rytiny s jménem firmy a otisky medailí z mezinárodních výstav. Le Pharé získal zlatou medail na výstavě v Ženevě v roce 1896, Zlatou meaili v na světové výstavě Paříži v roce 1899 a Čestnou Medaili za technický přínos na výstavě v Amsterodamu v roce 1883. Tyto medaile jsou krásně vyryty do prachového víčka a mají na líci i jméno Barbezat, takže víme, že jde opravdu o originál Le Pharé. Ne všechny hodinky Le Pharé byly signovány, protože hodinky byly dodávány i jiným hodinářským firmám, které vlastní repetice neměly anebo je vyráběly jen na zvláštní přání zákazníka. Krásné zvenku i zevnitř. Chronograf funguje jak má, hodinky drží pěkný čas. Tento kalibr je nesmírně vzácný protože všechny důležité části jsou uloženy v rubínech. Běžné vysoce kvalitní hodinky měly pouze 15 drahokamů. Zde je jich nejméně 28. Pozor, hodinky neseřizovat proti směru hodinových ručiček přes nejbližší čtvrť, došlo by k ohnutí čtvrťového hřebenu a musely by se nechat opravit. Servis proveden v Srpnu 2016, takže rozebrány do posledního šroubku, vyčištěny a promazány. Cena v pražském antiku 235.000 Kč bez servisu. Proč prodávám : Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce. Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny. Vím, co prodávám, jsem sběratel a ne zoufalec. Patřily do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval po mnoho let. I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. Hodinky nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Kdo měl za poslední rok na účtu uložen 1 milion korun, přišel o 170.000 Kč, kdo však měl uloženo ve zlatých hodinkách tak minimálně 200.000 Kč vydělal, a to je 370.000 Kč rozdíl. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let. Byly v profesionální péči nejlepších českých hodinářských mistrů, takže stav je vynikající a nejedná se o žádné poruchové a poškozené šunty z blešího trhu, které na aukru bohužel často vidím za přemrštěné ceny. Za kvalitu ručím vrácením peněz. Originalitu lze ověřit u hodináře. Podobné kusy se tu jen tak neobjeví, pokud vůbec. Hodinky jsou umístěny v bankovním sejfu, a je nutné je vyzvednout, takže se doba dodání může nepatrně opozdit. Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou. Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Nabídka č. 7019447130 Vystaveno 18.05. 20:05 Zobrazení: 27