Vyberte si kategorii
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
Zlaté 18K Patek Philippe, Rok 1880, Excel. Chronometer, Muzeální kus - Starožitnosti
Zlaté 18K Patek Philippe, Rok 1880, Excel. Chronometer, Muzeální kus - Starožitnosti
Zlaté 18K Patek Philippe, Rok 1880, Excel. Chronometer, Muzeální kus - Starožitnosti
Zlaté 18K Patek Philippe, Rok 1880, Excel. Chronometer, Muzeální kus - Starožitnosti
Zlaté 18K Patek Philippe, Rok 1880, Excel. Chronometer, Muzeální kus - Starožitnosti
Zlaté 18K Patek Philippe, Rok 1880, Excel. Chronometer, Muzeální kus - Starožitnosti
Zlaté 18K Patek Philippe, Rok 1880, Excel. Chronometer, Muzeální kus - Starožitnosti
Zlaté 18K Patek Philippe, Rok 1880, Excel. Chronometer, Muzeální kus - Starožitnosti
Zlaté 18K Patek Philippe, Rok 1880, Excel. Chronometer, Muzeální kus - Starožitnosti
1 z 8

Zlaté 18K Patek Philippe, Rok 1880, Excel. Chronometer, Muzeální kus

(7015933225)
1 přihazoval
390 000 Kč
Ukončeno v pondělí 26. 9. 2022, 05:29:08
Vyhráno uživatelem ...
Bezpečné přihazování s Garancí vrácení peněz
Nakupujete od ověřeného prodejce
Žádný sledující
1 přihazoval
  • Popis předmětu
  • Náklady na přepravu a platba
  • Historie přihazování
Doba dodání (od obdržení platby)

Vzácné a historicky významné zlaté hodinky Patek Philippe z 18 K růžového zlata z roku 1880.

 

Lepší už to nebude. V Prosinci 2021 proveden odborný servis. Celé hodinky kompletně rozebrány do posledního šroubku, vyčištěny a naolejovány. Můj hodinář byl naprosto nadšený a říkal, že to je jeden z nejlepších strojů na, kterém kdy pracoval. I ta nejmenší hranka je fazetována a ručně vyleštěna, na nákladech se vůbec nešetřilo, však si také hodinky Patek Philippe a Vacheron Constantin kupovala šlechta celé Evropy. I po stočtyřicetidvou letech jdou velice přesně.

 

Firmu patek Philippe netřeba představovat. Je to dnes naprostá jednička na trhu luxusních hodinek. Značku založil Antonín Norbert Patek, který přišel do švýcarska z tehdejšího polska a v roce 1839 otevídá svoji dílnu společně se svým krajanem jménem Czapek. Od začátku vyrábějí velice kvalitní luxusní hodinky, ale po nějaké době se rozejdou a každý podniká na vlastní pěst. Patek hledá dalšího partnera pro svoji firmu, až nakonec potkává v roce 1846 na veletrhu v Paříži šikovného hodináře Adriena Philippa, který právě vynalezl mechanismus nátahu kapesních hodinek korunkou. V roce 1851 dochází k přejmenování značky na Patek, Philippe et Cie. Vyrábí špičkové, technicky dokonalé hodinky s výjimečným množstvím zlata v pouzdrech. Díky tomu téměř nevidíme pomačkané nebo otlučené hodinky i když jsou i 150 let staré. Zajímavostí je, že až do příchodu Geralda Genty a jeho designu Patek Philippe Nautilus, který je dodnes jeden z nejúspěšnějších, vyráběl PP téměř jen zlaté hodinky a to většinou 18K, tedy s obsahem 75% zlata. Klasické hodinky Patek Philippe jsou vzácné a patří k těm nejlepším investicím. Pateky jdou setrvale vzhůru ať se děje co se děje.

 

Web: www.patek.com

Video : https://www.youtube.com/watch?v=JUkNPbZcTWc

 

 

Zde vidíme mezi sběrateli nejvíce ceněný luxusní Chronometer Patek Philippe se 6 můstky, kdy centrální můstek má jako jediný mezi luxusními značkami tvar S. Je to jeden z prvních exemplářů tohoto stroje, který větší proslulosti dosáhl po roce 1900, jako chronometr masově vyráběný pro klenotnickou firmu Gondolo y Laborian v Brazílii. Zároveň je to jeden z prvních značených ciferníků, protože před rokem 1880 Patek ciferníky neznačil. Obecně lze říci, že Pateky vyrobené před rokem 1900 jsou extrémně vzácné, protože do roku 1900 vyrobila firma 110.000 ks hodinek a to odpovídá pouhým1800 ks za rok, z nich jen část byla takto luxusními modely a jen nepatrný počet se jich dochoval. Proto představují vynikající investici, protože právě tyto vzácné stroje nejvíce rostou v ceně.

 

Špičkový stroj s originální konstrukcí se šesti můstky , kotvičkou s tzv. Moustache neboli knírkem pro zvýšení amplitudy i v případě nízkého nátahu pera, obrovské rubíny adjustovány na nejvyšší přesnost. Kola s luxusními vlčími zuby pro minimální tření ve stroji, dekorace jemným zrněním a zlatem. Číslo stroje je vyraženo na stroji pod ciferníkem, a to odpovídá způsobu značení Patek Philippe mezi lety 1850 a 1880, protože tehdy nebylo zvykem na stroj dělat rytiny, naopak měl mít krásné čisté zpracování. Číslo odpovídá číslu na pouzdru. Kola s vlčími zuby dělaly pro nákladnost tohot provedení jen tři firmy, a to Patek Philippe, Vacheron Constantin a LeCoultre. LeCoultre doával své stroje bez označení i ostatním luxusním značkám, které neměly vlastní špičkové chronometry a to často vede k záměně za Vacherony anebo Pateky.

 

Hodinky byly vyrobeny na zakázku dle instrukcí šlechtice. Majitelem byl německý generál, který při odchodu do výslužby zakoupil západočeský zámek Luby. V době před první světovou válkou navštívil tajnou konferenci na zámku Luby italský plukovník dělostřelectva v úkolu pro tajné služby a hodinky od vdovy po generálovi, která zámek vlastnila odkoupil. Po návratu do itálie se stal profesorem na italské válečné škole a po jeho smrti  před druhou světovou válkou, byly v majetku rodiny až do doby, kdy se je rozhodli nabídnout sběratelské veřejnosti. Zámek Luby je dnes bohužel v komunisty způsobených rozvalinách, ale hodinky se vrátily zpět do vlasti.

 

Zlaté pouzdro je vyrobeno z nejkvalitnějšího 18K růžového zlata. Růžové zlato nevděčí za svůj název růžové barvě, ale růžím, protože v různém osvětlení mění barevný nádech podobně jako květy růží. Kvalita je vidět na první pohled, neboť poudro je prakticky jako nové a to je tu již 142 let. Váha je opravdu extrémní díky masivní porci 18K zlata, běžné zlaté hodinky s tříplášťovým pozdrem vážily okolo 60 - 80 gramů. Zde se jedná o prakticky dvojnásobek. Pouzdro je zdobeno ušlechtilými rytými nápisy a značkou PP Co pro Patek Philippe and Company. Drobné stopy používání. Za mne sotva patrné.

 

Výška s oblíkem : 70,0 mm

Síla Pouzdra : 13,5 mm

Průměr : 50,0 mm

 

Váha : 100,3 gramů

 

Skvělá investice. Cena v pražském antiku 500.000 Kč.

 

Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny. Vím, co prodávám, jsem sběratel a ne zoufalec. Patřily do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval po mnoho let.

 

 

I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. Hodinky nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Kdo měl za poslední rok na účtu uložen 1 milion korun, přišel o 170.000 Kč, kdo však měl uloženo ve zlatých hodinkách tak minimálně 200.000 Kč vydělal, a to je 370.000 Kč rozdíl. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let. Byly v profesionální péči nejlepších českých hodinářských mistrů, takže stav je vynikající a nejedná se o žádné poruchové a poškozené šunty z blešího trhu, které na aukru bohužel často vidím za přemrštěné ceny. Za kvalitu ručím vrácením peněz. Originalitu lze ověřit u hodináře, anebo v Zastoupení firmy Patek Philippe v Praze, kde jsou schopni vystavit certifikát pravosti podle výpisu z firemního archivu. Podobné kusy se tu jen tak neobjeví, pokud vůbec.

 

Hodinky jsou umístěny v bankovním sejfu, a je nutné je vyzvednout, takže se doba dodání může nepatrně opozdit.

 

 

Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky

špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou.

 

Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Vzácné a historicky významné zlaté hodinky Patek Philippe z 18 K růžového zlata z roku 1880. Lepší už to nebude. V Prosinci 2021 proveden odborný servis. Celé hodinky kompletně rozebrány do posledního šroubku, vyčištěny a naolejovány. Můj hodinář byl naprosto nadšený a říkal, že to je jeden z nejlepších strojů na, kterém kdy pracoval. I ta nejmenší hranka je fazetována a ručně vyleštěna, na nákladech se vůbec nešetřilo, však si také hodinky Patek Philippe a Vacheron Constantin kupovala šlechta celé Evropy. I po stočtyřicetidvou letech jdou velice přesně. Firmu patek Philippe netřeba představovat. Je to dnes naprostá jednička na trhu luxusních hodinek. Značku založil Antonín Norbert Patek, který přišel do švýcarska z tehdejšího polska a v roce 1839 otevídá svoji dílnu společně se svým krajanem jménem Czapek. Od začátku vyrábějí velice kvalitní luxusní hodinky, ale po nějaké době se rozejdou a každý podniká na vlastní pěst. Patek hledá dalšího partnera pro svoji firmu, až nakonec potkává v roce 1846 na veletrhu v Paříži šikovného hodináře Adriena Philippa, který právě vynalezl mechanismus nátahu kapesních hodinek korunkou. V roce 1851 dochází k přejmenování značky na Patek, Philippe et Cie. Vyrábí špičkové, technicky dokonalé hodinky s výjimečným množstvím zlata v pouzdrech. Díky tomu téměř nevidíme pomačkané nebo otlučené hodinky i když jsou i 150 let staré. Zajímavostí je, že až do příchodu Geralda Genty a jeho designu Patek Philippe Nautilus, který je dodnes jeden z nejúspěšnějších, vyráběl PP téměř jen zlaté hodinky a to většinou 18K, tedy s obsahem 75% zlata. Klasické hodinky Patek Philippe jsou vzácné a patří k těm nejlepším investicím. Pateky jdou setrvale vzhůru ať se děje co se děje. Web: www.patek.com Video : https://www.youtube.com/watch?v=JUkNPbZcTWc Zde vidíme mezi sběrateli nejvíce ceněný luxusní Chronometer Patek Philippe se 6 můstky, kdy centrální můstek má jako jediný mezi luxusními značkami tvar S. Je to jeden z prvních exemplářů tohoto stroje, který větší proslulosti dosáhl po roce 1900, jako chronometr masově vyráběný pro klenotnickou firmu Gondolo y Laborian v Brazílii. Zároveň je to jeden z prvních značených ciferníků, protože před rokem 1880 Patek ciferníky neznačil. Obecně lze říci, že Pateky vyrobené před rokem 1900 jsou extrémně vzácné, protože do roku 1900 vyrobila firma 110.000 ks hodinek a to odpovídá pouhým1800 ks za rok, z nich jen část byla takto luxusními modely a jen nepatrný počet se jich dochoval. Proto představují vynikající investici, protože právě tyto vzácné stroje nejvíce rostou v ceně. Špičkový stroj s originální konstrukcí se šesti můstky , kotvičkou s tzv. Moustache neboli knírkem pro zvýšení amplitudy i v případě nízkého nátahu pera, obrovské rubíny adjustovány na nejvyšší přesnost. Kola s luxusními vlčími zuby pro minimální tření ve stroji, dekorace jemným zrněním a zlatem. Číslo stroje je vyraženo na stroji pod ciferníkem, a to odpovídá způsobu značení Patek Philippe mezi lety 1850 a 1880, protože tehdy nebylo zvykem na stroj dělat rytiny, naopak měl mít krásné čisté zpracování. Číslo odpovídá číslu na pouzdru. Kola s vlčími zuby dělaly pro nákladnost tohot provedení jen tři firmy, a to Patek Philippe, Vacheron Constantin a LeCoultre. LeCoultre doával své stroje bez označení i ostatním luxusním značkám, které neměly vlastní špičkové chronometry a to často vede k záměně za Vacherony anebo Pateky. Hodinky byly vyrobeny na zakázku dle instrukcí šlechtice. Majitelem byl německý generál, který při odchodu do výslužby zakoupil západočeský zámek Luby. V době před první světovou válkou navštívil tajnou konferenci na zámku Luby italský plukovník dělostřelectva v úkolu pro tajné služby a hodinky od vdovy po generálovi, která zámek vlastnila odkoupil. Po návratu do itálie se stal profesorem na italské válečné škole a po jeho smrti před druhou světovou válkou, byly v majetku rodiny až do doby, kdy se je rozhodli nabídnout sběratelské veřejnosti. Zámek Luby je dnes bohužel v komunisty způsobených rozvalinách, ale hodinky se vrátily zpět do vlasti. Zlaté pouzdro je vyrobeno z nejkvalitnějšího 18K růžového zlata. Růžové zlato nevděčí za svůj název růžové barvě, ale růžím, protože v různém osvětlení mění barevný nádech podobně jako květy růží. Kvalita je vidět na první pohled, neboť poudro je prakticky jako nové a to je tu již 142 let. Váha je opravdu extrémní díky masivní porci 18K zlata, běžné zlaté hodinky s tříplášťovým pozdrem vážily okolo 60 - 80 gramů. Zde se jedná o prakticky dvojnásobek. Pouzdro je zdobeno ušlechtilými rytými nápisy a značkou PP Co pro Patek Philippe and Company. Drobné stopy používání. Za mne sotva patrné. Výška s oblíkem : 70,0 mm Síla Pouzdra : 13,5 mm Průměr : 50,0 mm Váha : 100,3 gramů Skvělá investice. Cena v pražském antiku 500.000 Kč. Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny. Vím, co prodávám, jsem sběratel a ne zoufalec. Patřily do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval po mnoho let. I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. Hodinky nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Kdo měl za poslední rok na účtu uložen 1 milion korun, přišel o 170.000 Kč, kdo však měl uloženo ve zlatých hodinkách tak minimálně 200.000 Kč vydělal, a to je 370.000 Kč rozdíl. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let. Byly v profesionální péči nejlepších českých hodinářských mistrů, takže stav je vynikající a nejedná se o žádné poruchové a poškozené šunty z blešího trhu, které na aukru bohužel často vidím za přemrštěné ceny. Za kvalitu ručím vrácením peněz. Originalitu lze ověřit u hodináře, anebo v Zastoupení firmy Patek Philippe v Praze, kde jsou schopni vystavit certifikát pravosti podle výpisu z firemního archivu. Podobné kusy se tu jen tak neobjeví, pokud vůbec. Hodinky jsou umístěny v bankovním sejfu, a je nutné je vyzvednout, takže se doba dodání může nepatrně opozdit. Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou. Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .
Nabídka č. 7015933225Zobrazení: 4