Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Známky

Často hledané

Často hledané

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Štítky
Stav
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Známky

Kategorie
Stav
V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 212 477 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 212 477 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
123456 chevron_right chevron_right

Sbíráte poštovní známky z různých koutů světa? Právě pro vás jsme připravili nabídku poštovních známek nejen z České nebo Slovenské republiky, ale i například z Afriky, Ameriky a Austrálie. Prozradíme vám bližší informace o těchto známkách a dozvíte se kolik stály nejdražší poštovní známky na světě. Věděli jste, že se poštovní známky začaly používat ve Velké Británii již v roce 1840? Podívejte se na naši aktuální nabídku.

České a československé poštovní známky

Po vzniku Československé republiky se začaly používat pro odeslání poštovních zásilek poštovní známky, které byly chráněny autorským zákonem. Na známkách se vždy podíleli rytci a grafici, mezi které patří například Alfons Mucha, Karel Seizinger a Jaroslav Benda.

ČSR známka
Slovenská známka

Slovenské poštovní známky

Po rozdělení Československa se na Slovensku začaly používat poštovní známky okamžitě. Od roku 2007 se na slovenských známkách objevují písmena, nejčastěji T1 a T2, které označují do jaké třídy je zásilka zařazená a tudíž v jaké rychlosti bude doručena. 

Zahraniční poštovní známky

Pro sběratele jsou velice zajímavé poštovní známky ze zahraničí. V naší nabídce můžete objevit evropské poštovní známky například ze Švédska nebo Finska, kde se používaly od roku 1855 a 1860. Kromě těchto známek si můžete pořídit poštovní známky například z Asie, Antarktidy nebo Jižní Ameriky.

Zahraniční známka
Vzácná známka

Vzácné poštovní známky

Celosvětově nejznámější a nejcennější poštovní známkou je Oranžový a Modrý Mauritius, ale i v Česku potažmo Československu vznikly vzácné poštovní známky. Mezi nejcennější patří známka z roku 1919 4K s žilkovaným papírem. O ceně těchto známek se dozvíte níže.

Historické poštovní známky

Historické poštovní známky zaujmou nejen svým vzhledem, ale i historií. Většina těchto známek je totiž úzce spojená s historickými událostmi po celém světě. V naší nabídce můžete objevit například známky z roku 1943 z Terezína, 1918 Revoluční známky nebo 1955 s motivy Sovětského svazu.

Historické známky

Kolik stály nejdražší poštovní známky?

K nejdražším poštovním známkám patří Červený Mauritius, který se vydražil v roce 2021 v německém Ludwigsburgu za 206 milionů korun. Existují však i méně známé známky, jako je například jednocentová magenta z Britské Guineje jejíž cena se v roce 2014 vyšplhala až na 240 milionů korun.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up