Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
ak.mal.Bohumír Krystyn - Dáma s kloboukem, keramika, svícen - Starožitnosti
ak.mal.Bohumír Krystyn - Dáma s kloboukem, keramika, svícen - Starožitnosti
1 z 1

ak.mal.Bohumír Krystyn - Dáma s kloboukem, keramika, svícen

Aukce
Žádný příhoz
2 400 Kč
Končí v úterý 23. 7. 08:49
Kolik přihodit?

nebo
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Zásilkovna ČR přes Aukro na výdejní místo Od 102 Kč
Balíkovna Od 104 Kč
Zaslat.cz kurýr na adresu 175 Kč
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
ak.mal.Bohumír Krystyn - Dáma s kloboukem, keramika, svícen
Popis předmětu

Keramika, výška 30 cm , svícen...


ak.mal. Bohumír Krystyn (1919-2010)


Narodil se 26.listopadu 1919 v Hlubočci u Opavy


 


Studoval Školu uměleckých řemesel v Brně ( v roce 1944 přerušeno totalním nasazením) , Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze u prof. E.Filly a dějiny umění a estetiku na Karlově Univerzitě v Praze.


Podnikl řadu zahraničních studijních cest (Francie,Mongolsko,Spojené státy Americké…)


 


Jeho umělecká činnost byla zaměřena na monumentální dekorativní tvorbu, nástěnnou malbu, keramickou mozaiku a drobnou keramiku. Řadu svých uměleckých děl vytvořil společně s manželkou Evou Krystynovou a spolupracoval také s keramikem Luborem Těhníkem a se sklářem Benjaminem Hejlkem. Byl členem ostravské i pražské pobočky Svazu československých výtvarných umělců.


 


Jeho tvůrčí umělecká činnost je orientována zejména na zobrazení průmyslové krajiny, výstavby kraje , nových staveb, které tu zůstaly, jako byla Nová huť Klementa Gottwalda, ale take sídliště, školy, kulturní objekty. Navazuje tak na tvorbu takových umělců kraje, jakými byli F.Duša, Vl.Kristin,V .Wunche a další.


S vyjímkou pražských studii na Vysoké škole uměleckoprůmyslové zůstal tomuto kraji věrný. 


Tu poznal prostředí hutí a šachet, život pracovích kolektivů, sám byl horníkem a plných devět let pracoval v dole, než odešel na studia. 


 


Zároveň se zobrazením průmyslové krajiny se však zaměřuje na motivy volné přírody a take na zátiší, portréty, významná je jeho monumentálně dekorativní tvorba, např. skleněné stěny, nástěnné malby, keramické mozaiky…


 


Zůčastňoval se celostátních výstav, např. V Jízdarně Pražského hradu, v Brně, Olomouci , Ostravě, ale take v zahraničí – ve Varšavě,Katovicích, Volgogradě, Drážďanech,Sofii.Jeho dílo nejdeme ve sbírkch galerií, ale také u předních sběratelů výtvarného umění.
www.krystynart.cz

Keramika, výška 30 cm , svícen... ak.mal. Bohumír Krystyn (1919-2010) Narodil se 26.listopadu 1919 v Hlubočci u Opavy Studoval Školu uměleckých řemesel v Brně ( v roce 1944 přerušeno totalním nasazením) , Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze u prof. E.Filly a dějiny umění a estetiku na Karlově Univerzitě v Praze. Podnikl řadu zahraničních studijních cest (Francie,Mongolsko,Spojené státy Americké…) Jeho umělecká činnost byla zaměřena na monumentální dekorativní tvorbu, nástěnnou malbu, keramickou mozaiku a drobnou keramiku. Řadu svých uměleckých děl vytvořil společně s manželkou Evou Krystynovou a spolupracoval také s keramikem Luborem Těhníkem a se sklářem Benjaminem Hejlkem. Byl členem ostravské i pražské pobočky Svazu československých výtvarných umělců. Jeho tvůrčí umělecká činnost je orientována zejména na zobrazení průmyslové krajiny, výstavby kraje , nových staveb, které tu zůstaly, jako byla Nová huť Klementa Gottwalda, ale take sídliště, školy, kulturní objekty. Navazuje tak na tvorbu takových umělců kraje, jakými byli F.Duša, Vl.Kristin,V .Wunche a další. S vyjímkou pražských studii na Vysoké škole uměleckoprůmyslové zůstal tomuto kraji věrný. Tu poznal prostředí hutí a šachet, život pracovích kolektivů, sám byl horníkem a plných devět let pracoval v dole, než odešel na studia. Zároveň se zobrazením průmyslové krajiny se však zaměřuje na motivy volné přírody a take na zátiší, portréty, významná je jeho monumentálně dekorativní tvorba, např. skleněné stěny, nástěnné malby, keramické mozaiky… Zůčastňoval se celostátních výstav, např. V Jízdarně Pražského hradu, v Brně, Olomouci , Ostravě, ale take v zahraničí – ve Varšavě,Katovicích, Volgogradě, Drážďanech,Sofii. Jeho dílo nejdeme ve sbírkch galerií, ale také u předních sběratelů výtvarného umění. www.krystynart.cz

Nabídka č. 7052173150 Vystaveno 16.07. 08:07 Zobrazení: 2